Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

I kod nas je cena otišla dinar dole a isplata kasni samo 10 dana.
 
Somboled je smanjio kolicinsku premiju za oko 30 para po litri ako se dobro secam proslog cenovnika . Ostalo nisu dirali za sada al sta ce da smisle u sledecem periodu to cemo tek da vidimo.
 
Pored uvođenja kvota smanjena cena mleka na 30.Dokle ide ovaj bezobrazluk.Šta je sledeća mera.
 
U mlecnom govedarstvu vecina mera su restriktivne i destimulativne prirode.Tako je valjda najbolje za nas proizvodjace,jer cemu drugom mi i sluzimo ovde sem da monopoliste snabdevamo kvalitetnom sirovinom po najjeftinijoj ceni u svetu,a drzavi prihodujemo u budzet kroz razno-razne poreze,PDV-e,akcize,kazne,osiguranja,PIO...
I sada ne mogu da budem pametan,mada u Srbiji pamet je ustupila mesto anarhiji,sirovom bezobrazluku,idiotizmu,zasto je srpski stocar bacen decenijama na margini poljoprivredne proizvodnje?A da zlo bude vece,sa terorom se ne prestaje,kao da granice izdrzljivosti nisu odavno predjene vec ima jos prostora za pritezanje represivnih srafova.
Odnos prema ovako bitnoj grani poljoprivrede,je u stvari slika i prilika odnosa drzave prema svom narodu i svojoj buducnosti.
 
Ja mogu da izdržim još 10 dana a kada prodam telade i krave dođu do mleka (prođu otoci itd.)-ja mogu par dana da odnesem u Crveni krst da dam a posle ja sa 100l mleka dnevno ne znam više šta da radim.
 
Ja mogu da izdržim još 10 dana a kada prodam telade i krave dođu do mleka (prođu otoci itd.)-ja mogu par dana da odnesem u Crveni krst da dam a posle ja sa 100l mleka dnevno ne znam više šta da radim.
Pocni sa proizvodnjom sira:

20kam1h.jpg


To mozes i duze drzati a ima i cenu na pijaci.
 
Pravimo podliven sir i prodajemo ga po 300 din.Ko se bavi time zna koja je računica.
Kome da ga prodam-teško to ide.Tržište je problem.Narod nema para.
Imenjače,nemam alternative.
 
Зоране увек има алтернатива,немој се предавати,тражи млекаре,неке породичне или слично увек се нађе нешто...Или сир,па полако развијај посао у том смеру,дај огласе да људи чују итд...Имао сам ситуација таквих само дуга прича....
 
Зоране увек има алтернатива,немој се предавати,тражи млекаре,неке породичне или слично увек се нађе нешто...Или сир,па полако развијај посао у том смеру,дај огласе да људи чују итд...Имао сам ситуација таквих само дуга прича....

Sem Mlekoprodukta nema ni privatnih ni društvenih otkupnih mesta.
 
Mislim da je neosplativo nositi u susedno mesto a kamoli susednu opštinu. Trebalo bi videti koje mlekare kupe u susednim mestima pa videti sa sirovincima za koju su količinu spremni da dođu, organizovati i druge proizvođače i otvoriti otkupno mesto. Naravno ako daju bolje uslove od Mlekoprodukta. Valjda je neko zainteresovan za to tržište, ne bi bilo teško preuzeti veći deo količine od Mlekoprodukta samo ako ponude normalnu cenu.
 
Другар а Мокрин млек зар они не откупљују млеко, чујем да производе доста сира.
 
Tek ce biti jebacine kad proglase da te svinje hranjene kiselim mlekom nisu za ljudsku ishranu:haha:posto su poludele od jeftinog mleka.
 
Nazad
Vrh