Kokoške za dvorište

Moje su skoro pa prestale u potpunosti....
Nađem samo po jedno-dva, i to ne svaki dan, koja odmah pojedem za doručak naredni dan...
 
Kod mene stare prestale da nose, mitare se, a mlade nosilje nose redovno i danas pronele 2 od 4 mlade domaće. 4.11. napunile 6 meseci. Jedna pronela u gnezdu, a jedna preletela iz njihovog dvorišta i snela na jednom stolu. Njena majka je isto tako preletala i krila jaja u šupu ispod krupača. Izgleda da im je krijenje jaja nasledno :haha:
 
Mi smo juče za dva dana dobili 8 jaja... U subotu će stare koke kaput a i još dva mlada petlića....
 
Mojih 9 mladih koka danas snele 7 jaja, matore obustavile skroz. I ja treba moja 2 petla viška da upoznam sa sekirom. :osmeh:
 
Ja zavrsavam sa uzgojem. Za sada ovo je poslednja godina izvodjenja domacih pilica. Ostalo je da pokoljem ovogodisnje petlice i stare koke i to je to.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Danas smo ispratili stare koke..... hvala im.... i dva mlada nestašna pevca....

Evo šta nađosmo u jednoj koki.....


 
Mislim da je to neki reproduktivni deo.... mislili smo da nije jaje ali se čini da je debelo.... Koke nisu nosile desetak dana kod ove kad je taj deo izvađen onda je iscurelo tečnos žute boje kao da se pripremala da snese jaje. Ostale koke su imale neke sitne žućkasto providne kuglice a to bi trebalo da su začeci jaja.
Te stare koje su imale možda tri i više godina. Te smo dobili na poklon za pokretni kokošinjac.

Danas smo dobili 7 a juče 3 jaja. Ta cifra je sasvim podnošljiva pa neka potraje dok bude.... tri zelena...
 
Mali deo mog jata. :)
Ovo su uglavnom mlade koke, matore su bile u dnu imanja, mrzelo me je da idem da ih slikam.
2882439c95a1f90b2b1e003f9b30ca77.jpg
33b87c6bf208f1291cd273009034f1fb.jpg
0b487021540c7d26caff6baeefc41fdc.jpg
23fe34691d03180a6f265cb0bcd3abc9.jpg


Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Burazer mi je dao jaja ovih nakostresenih. Dao mi je i neke crne kao vrane a tako su i gradjene, divlje kao djavo, spavaju na drvecu. Imam i neke bradate, golosijaste a zalizane smesne su kao cirkus. Sve u svemu, imam mozda 4-5 ,,normalnih'' kokosaka. :D
 
Pre dva dana 10 jaja za dva dana a danas 11 za dva dana. Očekujem smanjenje zbog kiše i hladnog vremena.
 
Koljem petlove i kod dva sam naisao na bele tanke gliste pretpostavljam da je patljicara u pitanju. Jel imao neko iskustva sa patljicarom?

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Nisam imao stakav slučaj. Juče sam u kokošinjcu doradio jednu stranu-zid stavio sam stiropor pa preko zakucao daske. Nisam imao više stiropora pa nisam ostala tri završio ali i to ću da uradim. Očistio izmet koji se nakupio skoro cela kolica. Promenio pod i ispod nekog starog lesonita-tepiha stavio piljevinu da skuplja vlagu a iznad sam stavio slamu. Preradio gnezda i smanjio ih na dva komada jer nose samo u jednom. U nekoj polupanoj kanti od polikolora. Sve vreme su koke koje su htele da snesu jaja pokušavale da na sve načine uđu unutra i da snesu jaje. Onda sam izneo jedno od ta dva gnezda, neko staro plastično bure, pa sam jednu smestio unutra. Posle su se izređale koke redom i snele 7 jaja. U subotu smo za dva dana dobili 12, što bi značilo da u ovo vreme nosi trećina koka. Neke su verovatno i prestale a moguće je da su ove što nose najkasnije pronele. A možda sve i nose ali na par dana, tj. ne nose svaki dan.
 
Kod mene vec 3 nedelje bez jajete, masovno mitarenje, mlade koke os nisu pronele. Ne pamtim da se nekada desilo da ne snose ovoliko dugo cak i zimi na minusu su snosile po koje jaje.
 
I moje koke ne nose ovo dvdesetak dana ima imam ih 7 neke su vec promenile perke al jos nista, mlade imam 3 komada od aprila sto mi ostalo od trideset i nesto sve mi uginulo tokom leta jedno po jedno a ima nekoliko avgusta sto se izlegle al one ce u prolece verovatno.
 
Te gliste nisu tako neobicne. Desavalo mu se da ih vidim par puta, ali se zivini nikada nista nije desavalo. Naalaze se u crevima i ne verujem da mogu da se krecu dalje po organizmu zbog bubca jer bi bile samlevene. Vidjao sam da izbacuju putem izmeta, najcesce kvocke jer pocinje od lezanja hrana da truli mnogo brze i tako uginu.
 
Nazad
Vrh