Kokoške za dvorište

U ponedeljak za dva dana 18 jaja od dvadesetak koka. Videćemo danas pošto je nastupilo zahlađenje.
 
Ja moje kokoške i patke hranim kukuruzom i hleb potopim sa prekrupom, znači ujutru hleb i prekrupu uveče kukuruza, ali mi ne nose jaja još uvek a ni patke, patke sam dala nekoliko stricu u selo njegove nose al moje još ne, pa me brine da nije od hrane, mislim da se nisu podgojili pa ne nose, znam glupo pitanje al mi to pada na pamet hehe inače po ceo dan su svi pušteni pasu šta oče.
 
Mojih 9 mladih koka danas 5 jaja, juče 2.. Sve nose, ali ne svaki dan. Od 4 stare jedna završava mitarenje, a tri izgledaju kao da su pobegle iz čerupaljke. Juče sam zatekao crnu koku van kokošinjca u prednjem dvorištu, uvek je nosila jaja na jednom stolu, ali juče nigde jajeta. Tražio sam jaje po šupama i skrivenim mestima ali ga nigde ne nađoh... Moram zaklati 2 mlada petla viška, rasturiše ove mlade koke...

- - - - - - - - - -

Evo ga otac ovogodišnjeg podmlatka, završio karijeru u septembru

A evo i mladih petlova, crveno beli ostaje za rasplod. :)



 
Poslednji put kad sam im mešao hranu: 20kg jarme, 20kg kukuruza zrno, 10kg pšenice zrno, 5kg suncokreta zrno, oko 2-3kg sojina sačma, 3kg stočni kvasac, 2 kg stočna kreda, 1 pakovanje nekih vitamina i minerala - 200g i ručno usitnjenje ljuske od jaja. Kad ih pustim na dva tri sata svaki drugi dan onda prvo pokljucaju sve što se zeleni u dvorištu.... Dobijaju velike obroke hrane zato uzvraćaju jajima.
 
Juče za dva dana smo dobili 15 jaja. Prema (površnim) kalkulacijama dnevno nosi sva treća koka.
 
Jarma je samo kukuruzna prekrupa a služi da se u nju umešaju ovi praškasti dodaci. Letos sam umesto pčenice dodavao stočno brašno (ostaci od proizvodnje pšeničnog brašna).
Zrno se duže vari pa koke imaju duže vreme osećaj da nisu gladne... barem je to moje razmišljanje.
 
Ja sam dodao koncentrat i izmesao ga sa kukuruzom i psenicom. Tu mesavinu dobijaju ujutru a preko dana se zamesa hleba u toploj vodi i dodaje stocno brasno. Juce posle mesec dana snele 4 jaja.
Letos sam im pravio smesu kukuruz, psenica, jecam, suncokret i sojina sacma. To samleo i davao im i ne jedu kako treba nece sitno da jedu.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Jesi li im to osolio Milane? Pretpostavljam da bolje jedu praškastu hranu ako je slana :) Moje danas 6 jaja, juče 5. Iznenađuje me da tako dobro nose s obzirom na hladnoću.
 
Ja moje pustio na ledinu da pasu travu....
Ima već par dana pre ovoga snega, a i ovih dana čim je otpustilo, i oma danas 4 komada jajca...
Nadam se povećanja ako se obistine prognoze o toplijem vremenu, a kaže, sve preko 10 stepeni dnevna....
Prihranjujem, prekrupa od kukuruza i tritikale, fifti-fifti....
Ujutru i uveče...
 
Meni se juče onaj moj pirgavi petao popeo na leđa dok sam hranio, kako sam bio sagnut i sipao hranu u valov bio sam bočno okrenut sedalu. Odjednom ja osetim da mi je skočio na leđa. Uplašio sam se da će početi da me kljuje u glavu, ali nije. Ja polako krenem da se uspravljam a on se popne skroz na rame. Tako sam stojao s njim na ramenu jedno vreme, zatim sam čučnuo i on je sleteo. Inače je vrlo miran, mirniji i od koka... :)
 
Ja tako imam jednu kokicu Kokinkine zove se Ćiro mislila sam da je pevac haha al ispade kokica ona uvek sedi kod mene u krilo sama se popne, i sve ide za mnom po dvorištu, kad bila mala kad se izlegla iz jaja posle 2 dana majka joj iščukala glavu, posle i pilići i ja je uzela da je ne ubiju i hranila posle nekog vremena izađu mi pačići ja ih uzmem i nju stavim sa njima, sve je išla s njima dok pačići baš nisu porasli, vodila kvočka piliće pored al nikad nije htela sa njima da ode sve sa pačićima sve me strah bilo da i ona ne uleti u bazen s njima kad ne gledam hahah Sad već velika i ides svojom vrstom, jedva sam je odvojila od pataka, pošto je redovno kvasile hehe
25276297_10208496071959547_1685201122_n.jpg

25188358_10208496071919546_1470078311_n.jpg

25276287_10208496072079550_235152457_n.jpg

A evo je sada prava lepotica
24989707_10208496072039549_1829809774_n.jpg
 
Nazad
Vrh