Kokoške za dvorište

Danas jedno jaje na sred kokošarnika...

2v31utj.jpg



Evo fotki petlova koje imamo.


Beli petao kaporan koji je imao problem jer su ga neki ćelavi mangupi kinjili... Te ćelavce smo poslali u ladno okruženje a onda je ostao jedan simpatični petao Mini Đura koji ga je kinjio pa smo ga prosledili prijateljima....
Još uvek je polno nezreo ali proizvodi neke zvuke kao TJ - glavni petao. Izuzetno je plašljiv ali ga za sada drugi petlovi ne diraju. On nam je u planu za pokretni kokošinjac sledećeg proleća ako doživi.... Kad je na ispustu i kad se uplaši onda traži zaštitu kod nas ili kod psa ili mačaka.... Isuviše smo ga razmazili pa smo odlučili da ga ne diramo više kako bi povratio svoje iskonsko ponašanje, osim kad ga friziramo.....
5wfsk1.jpg

Ovde sa novom frizurom jer smo mu skratili ćubu koja mu je smetala da vidi.
2s1k5g0.jpg


Beli i Ti Džej. TJ je glavni i najbolji petao. Ponaša se zaštitnički i uvek poslednji ulazi u deo za odmor. Kad mu neki petao zauzme mesto on se popne pa ga pojuri pa izađe napolje pa pojuri koke koje ne žele da odmaraju... pa tako u krug...
23r8owz.jpg



Munja je po hijerarhiji broj dva on se stalno šunja za TJ-em i naskače koke posle njega i po nekoliko puta... a počeo je i samostalno...
ezk5dd.jpg



Šareno čelo je bio broj 2 ali ima problem sa Ćubastim kraljem koji ga stalno juri i onda mora da provodi vreme u odmaralištu...
xp7eap.jpg


Ćubasti kralj je postao smetnja ali je još mali za supu i lonac koji će biti sledeće njegovo prebivalište...
20kssgn.jpg



Đura je prilično veliki ali još uvek nezreo i biće smetnja.... Njegova sudbina je ista kao i kraljeva
ejd2ch.jpg


Krivi kljun je pevac koji ima peh da mu je kljun skroz razmaknut i kriv... bori se za svoje mesto i ima hrabrosti da pojuri kralja ali ne može na koke jer nema glavni alat - kljun. Odnedavno je počeo da vežba pevanje... Sudbina neizvesna... Razmišljali smo da ga pustimo da živi na šljivi ali ne bi preživeo.... Nije nam u planu da bude ručak....
2ni8n01.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja takve plasljive i kilave petlive ne ostavljam sa kokoskama. Ostavljam najjace pa zbog toga kasnije i imam problema zbog tuce medju petlovima jer se bore za dominacijom

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Vuxsd, lepi su ti ćubani. Ja bih od svih njih ostavio onog belog Đuru, jer je najkrupniji, biće i potomstvo malo krupnije. Evo i mojih mladih domaćih :







Slike su od pre otprilike 2 nedelje. Sada su sa starim kokama, crveno beli pevac je nadjačao sve stare i gazi ih, gazi i pirgavi ali samo na "prepad". Crveni je i najjači od njih trojice. Ona crna kokica i crveno bela imaju sad već velike kreste, crnoj skoro da na stranu pada, ali još nema jaja. 4.10 pune 5 meseci.
 
Vuxsd, lepi su ti ćubani. Ja bih od svih njih ostavio onog belog Đuru, jer je najkrupniji, biće i potomstvo malo krupnije....

Hvala Mirko. Đura sada kukuriče i skače na koke kad stigne na red. Ipak je veliki petao i bojim se da ga koke neće izdržati jer je 'težak' :haha:.
Onaj Krivi kljun je mnogo manji od njega ali zna da ga pojuri a pojuri i sve osim glavnog petla. Za dva dana smo pokupili 29 jaja.

Da pohvalim i ja tvoje koke. Je li taj šareni crveno beli petao neki rasan junak ili je domaći takav ispao?
 
Podneće ga, ne boj se. Ja do sada nikad nisam ni čuo ni video da je petao slomio kokošku pri gaženju jer je težak. Ubaci i koju svežu sliku koka, da ih vidimo sad kad su porasle i pronele. Koliko sam primetio sa slika kad su bile manje, imaš dosta šarenih. Moj crveni petao nije rasan, običan domaći petao. Ubacio bih sliku starog pevca, ali imam problem sa prebacivanjem slika iz fona u komp. Što se nošenja mojih koka tiče, nađem dnevno 2-3 jajeta od starih koka (4 koke) i 3-4 od 5 mladih nosilja, koje sam kupio pre 10 dana. :osmeh:
 
Moj peto salasar star 5 meseci
7038a1a1c0234c5453f5d347de9a2a2c.jpg


Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока
 
Imao sam istog takvog, sa sve "gaćama" na nogama, al ga letos udavili i raščupali seoski kerovi lutalice, jer nisam zatvarao kokošinjac, a nisam očekivao upad u dvorište sa živinom....
Kere su lajale, a meni mrsko bilo da stalno ustajem iz kreveta da vidim zbog radi čega i.....JB-ga....
Baš mi ga žao, moj je bio dosta krupan i veliki, doduše, imao je oko 2 godine, mešanac brame i neznam ni ja čega...
Samo sam jednog takvog imao u leglu, a i inače, zato mi i krivo...
Inače, zdravo lep petao, puuu, puuu, da ga ne ureknem....:ppozdrav:
 
Imao sam istog takvog, sa sve "gaćama" na nogama, al ga letos udavili i raščupali seoski kerovi lutalice, jer nisam zatvarao kokošinjac, a nisam očekivao upad u dvorište sa živinom....
Kere su lajale, a meni mrsko bilo da stalno ustajem iz kreveta da vidim zbog radi čega i.....JB-ga....
Baš mi ga žao, moj je bio dosta krupan i veliki, doduše, imao je oko 2 godine, mešanac brame i neznam ni ja čega...
Samo sam jednog takvog imao u leglu, a i inače, zato mi i krivo...
Inače, zdravo lep petao, puuu, puuu, da ga ne ureknem....:ppozdrav:
Ako oces dodji da ti dam jednog



Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока
 
Danas u dvoristu zateknem ni manj ni vise nego fazana,ni sam neznam odkud bas ovde da dodje,kada sam pustio koke pomalo ga se plase a neke starije i da ga tuku,dobio je kukuruza za dorucak i vidim da je bas gladan,ako bude jos borbe prebacicu ga u drugi deo dvorista bez zivine.
 
Zna li neko kako da se resim golubova? Posti je sezona pipa prosla sezona golubova nikako da prodje. Postiji jato od 30ak golubova divljaka koji se sjate i pojedu za par minyta svu hranu. Ne znam sta da im radim, ogradio sam koke ali oni napravili rupu i opet ulaze. Ubio sam par komada okacio da vise par dana nisu dolazili i opet isto. Ko zna koliko hrane su pojeli, jedu sve u zrnu mleveno poceli su cak i mesavinu stocnog brasna i hleba da jedu.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Macke site pa ih ne jure, soko on i kokosske nosi, penzionera nema za iznajmljivanje. Na kraju cu svesti jato na 10ak kokosaka zatvorim ih nema zime

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Milane ako te ne mrzi, baci kukuruza ili tako nečeg što hoće da jedu u kokošinjac i sakri se iza vrata, kad uđu golubovi da jedu samo zatvoriš brzo vrata. I onda ih sve lepo u supu, jeste da nema mesa na njima, ali ima makar za lepu supu. :)
 
Ma radio sam to, na kraju smo ubili otac i ja 10ak ali njih i dalje ima. U ogradjenom delu mogu da ih uvatim ali kokoske su pustene i u dvoristu a tu ne mogu da ih uhvatim.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Kako vam nose domaće koke.... ove stare što imaju preko tri godine skroz prestale a mlade koke smanjile skroz na 5-6 komada za dva dana a u punom nošenju je bilo od 25-30 takođe za dva dana.

Verovatno utiče ova hladnoća i smanjenje dnevne svetlosti.
 
Nikako ne snose. Nema zelenila, golubivi pojedu hranu, produzavao sam im dan i nista. Mlade nisu ni krenule da snose.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh