Kokoške za dvorište

Kanacki nedavno sam ja pitao isto o ovom problemu, od tad dodajem u prekrupu dikalcijum fosfat i obavezno sto vise ljuski od potrosenih jaja i od tad nemam tih problema.
 
Daj im pesak, sto kaze i kolega kokolo ljuska od jajeta a moze i dodatak za koke nosilje to je sklop vitamina po jedna kasika supena dnevno ja sam uzimao mislim veterinarski zavod plava je kesa i nisam imao problema
 
Bar peska su imale dok su bile po dvoristu , od gomile od dva kubika ,pojele su pola :) salim se malo ,hvala na savetima , prenecu majci ,pa nek se bori sa njima , mislim da je probala sa klacijumom i vitaminima kao dodatak hrani , ali nije sa ljuskama od jaja ,to sam siguran ,koliko sam ja nacuo u nekoj prici ,ako im se daju ljuske od jaja ,jedu jos vise ,u svakom slucaju probacemo i to ,hvala jos jednom
 
Добила сам понуду да узмем једнодневне пилиће 2 у 1 -црвене. Сазнала сам само да се тове као бели после 6 недеља могу да се кољу или пусте на двориште као домаћи и носе јаја. Цена пилића је 38 дин. Да ли неко зна нешто више ?
 
Добила сам понуду да узмем једнодневне пилиће 2 у 1 -црвене. Сазнала сам само да се тове као бели после 6 недеља могу да се кољу или пусте на двориште као домаћи и носе јаја. Цена пилића је 38 дин. Да ли неко зна нешто више ?
To je takozvano francusko pile... spada u tovne rase... sve sto treba da znas si i sama rekla... kako se gaji.... ako te zanima nesto vise pitaj na temi tovni pilici ili pretrazi internet pod ovim imenom... poz
 
Za ljuske od jajeta provereno kod mene,samo im treba dati sto vise da se maltene zasite.
 
Zdravo svima.Da pitam,koja je sorta ove kokoske?
117426256895194611781673.jpg
 
Ako je iz nekog izolovanog mesta onda moze da bude domaca odnosno Svrljiska mada svljiska bi trebalo da ima samo zut vrat a telo crne boje sa belim podusnjacima i uspravnom malom krestom. Noge obavezno bele ili crnenikako zute
 
Evo bolje slike.Ja mislim da je Svrljiska,jer ima malu krestu,a i noge su joj zuckaste.Kad sam nasadio kokos avgusta,uzeo sam jaja od komsije,i ovo se izleglo_On ima takve..Kaze mi da su lude kvocke,i da kvocaju 2/3 puta godisnje,a isto su tako veoma agresivne.
cam00049.jpg

A zanima me,jel ova lici na kaporku?
cam00052.jpg
 
Ne lici na kaporku. Kaporka mora da ima bas veliku ćubu.
Odakle ti crna koka i jel imas pevce u crnoj boji ili barem sarenocrne?
Koje je mesto u pitanju.? Oko trgovista je bilo tih crnih domacih koka u divljem tipu, nzm ima li ih jos?
 
Zanima me o japanskim svilenim kokama da li su jako osetljive na hladnocu i kakve uslove zahtevaju i da li se svaka koka razlegne jer bi ih zbog raskvocavanja i uzeo..
 
Veoma su osetljive na hladnocu.Moj prijatelj,imao je 5 svilenih koki i 1 svilenog pevca.Zimi su svi uginuli.O njima se mora voditi velika briga,ali su jako dobre kvoce.Od ove 5 koke,3 su vodile pilice,jedna nije bila kvocka,a ova sto je lezama na jajima je pred izleganje uginula na njima.
 
Zdravo kolege....:)
Imam pitanje ali mozda nije za ovu temu....
Naime planiram da malo rasprodam kokosaka i petlova ali ne znam da formiram cenu.... na pijacama prodaju neke skart koke i petlove i moje su i lepse i bolje....:)
Cenio sam ovako... koke starosti godinu ipo do 2 po 600din
mladi petlovi 5meseci 800 stariji od godinu 1000din(krupniji su i tezi)
E sad dal je ovo realno ili ne ne znam... zanima me vase misljenje....
Prodao bi ih jer mi je zao da koljem... a stizu mi mlade koke koje treba da zauzmu mesto ovih i jos mladje koje treba negde da smestim:)
tako da je malo guzva a patke da ne spominjemo:)
 
pozdrav ,ja uzgajam amrok sasex i srebrnu vijadotu,interesuje me dali neko zna zasto se amrok neraskvocava a stare su oko 2 g
www.dodaj.rs
[/url][/IMG]
 
Poslednja izmena:
Genetika.... prosto odredjene rase su selekcijom u inkubatorima izgobile tu prirodnu sposobnost.... amrok je bas zatucan u tom smislu... cak i da se razlegne pitanje je kako bi lezala i sta bi uradila...
drugi razlog mogu biti uslovi zivljenja... ali to je preopsirno....
 
Ovogodisnji odgoj-ima kaporki,saseksa,australorpa,talijanki i mesanihslika=1_207146797_12366489_10207946790818436_8134657569535144180_n%281%29.jpg]
1_tmb_207146797_12366489_10207946790818436_8134657569535144180_n%281%29.jpg
[/url]
 
Nazad
Vrh