Kokoške za dvorište

img20150502131720.jpg


img20150502131725.jpg


img20150502131913.jpg


img20150502131918.jpg

Rastu polako. 3 uginula, ostali odlicno, da kucnem o drvo. :osmeh:
 
Koliko dugo treba drzati koku sa pilicima? Izlegli su se u nedelju, ali koka mi pravi problem non stop suta ciniju i prosipa hranu, bacim 50%
 
Koliko dugo treba drzati koku sa pilicima? Izlegli su se u nedelju, ali koka mi pravi problem non stop suta ciniju i prosipa hranu, bacim 50%
Napravi hranilicu od drv.palete,ispregradi na 5sm kao roštilj,nema da ceprka ili kljunom da izbacuje,tjt od prilike i nemoj da je puniš hranom a ako imaš piliće oni će sami da uđu u nju i da kljucaju
 
Poslednja izmena od urednika:
Koristim onu klasicnu plasticnu okruglu sto se puni od gore, ali ona uzme pa suta nogama, kao kad kopaju po travi. Prosle godine sam takodje od nje izveo pilice i nije se tako ponasala.
Imam neku metalnu pa cu probati nju da uvezem zicom.
 
Nasadio sam opet onu kokosku koja je i zimus legla pilice (ta njena deca su sada pocele da nose), ali sam hteo njih da hranim bez koncentrata, da odrastaju sa kokoskom, pa me zanima koliko treba vremena tim pilicima da postanu odrasle kokoske? Sada svu zivinu hranim samo pomesanim i samlevenim kukuruzom, zitom i suncokretom, kao i time samo u zrnu (sve ih pustam na travu i dobijaju razno voce i povrce i hleb, imaju i peska). Kokoske solidno nose, malo slabije nego kada jedu koncentrat, samo su jaja sitnija i zumance je sitnije i zuto, a ne crveno, belance je cvrsce. Ne dajem im nikakve vitamine.
 
Narode jel zna neko efikasan nacin za borbu protiv kokosinjki ili kako god se zovu paraziti kod koka?
Vec 2x puta ove godine su ih koke zapatile i jutros sam primetio kod kvacke da ima a juce izlegla pilice i sada ne znam sta da radim s njom i pilicima.
Mesto gde spavaju sam okrecio, isprskao ektanonom, iz gnezda izbacio slamu sve isprskao ekanonom i stavio novu slamu koja se pekla na suncu i isprskana je ektanonom, dvoriste nisam prskao, imaju pepela da se valjaju.
Njih sam tretirao oba puta neostomosanom rastvorenim u 0,5l vode.
 
Ako mislis na tekut moras biti uporan i ponavljati vise puta tretman. Prosle godine se pojavilo kod mene. Pitam rodjaka koji je vet. tehnicar kako se rijesiti, on sa osmijehom kaze lako kod tebe je drveni kokosinjac, u prevodu zapali ga. Prskao sam ektanonom svakih par dana i dalo je rezultata, ali gotovo nemoguce ih je sve unistiti.

Послато са HTC Wildfire S A510e користећи Тапаток 2
 
Ako su pipe u pitanju imaces dosta problema da ih se resis. Jer se zavlace po raznim rupama i ne mozes sve da ih unistis odjednom. Ja sam mesec dana svaki dan palio brenerom dok ih nisam unistio. Prednost je sto su ti koke napolju pa se ciste kupanjem u pepelu. Inace da su zatvorene bile bi gotove. I kod nas na trzistu do skoro nije imalo sredstvo protiv pipe, ima bayerovo sredstvo ali u hrvatskoj i sloveniji.
 
Citam po netu pomazes orahov list i grane.
Od paljenja nema nsita kokotarnik je ozidan ali plafon je od dasaka, kokske spavaju na drvenim motkama ako bi upalio brener ode ceo objekat a i suma s njim :)
 
Mora prostorija u kojoj borave svaki dan da se očisti i da imaju u dvoristu pepela. Tako ja radim i do sad nikad nisam imao problema sa tekutima. Čuo sam da kada im se ne čisti pa kad još ugreje da je to raj za tekutove. Svake godine u okrečim i zidove, a i mesto gde spavaju.
 
Cistim im prostoriju gde prenoce ali 2-3 puta godisnje, na podu nasolim hidratisani krec pa preko slamu/talas i obavezno ide krecenje, uvek imaju dostupnog pepela i do ove godine nisam imao problema.
Moguce da su se zapatile posto je to jedan objekat koji je izideljen na 4 prostorije, u 2 cuvam tovljenike i domace pilice a 2 prostorije sluze za snosenje i prenocenje koka. Posto sam do sada uvek krecio pre i posle svake ture tovljenika i prskao ektanonom moguce da su postale rezistantne na ektanon.
 
ašto nepokušaš sa zivu sodu,idi na temu dezinfekcija farmi,tamo i sama i valjevac i dule daju dosta rešenja,prskaj obavezno u spojeve npr dve letve zakucane e u taj spoj tu ih ima najviše u takve nepristupačne površine.
 
Ostala mi je ziva soda kao neisprobano resenje. Razmisljao sam da zivu sodu izmesan sa sveze gasenim krecom i da time probam
 
Prskao ja sa sodom i ne pomaze, ubije one pipe koje su vidljive, ali posle nekog vremena izadju nove iz raznih rupica.
 
Imam jedno pitanje ,verujem da je vec pisano o tome ,ako moze da ne listam celu temu ,neko da odgovori..

Kupili smo iznosene koke nosilje i jedu jaja , kako jedna snese ,druga odma ceka i pojede ,posle smo ih stavili u kavez , po tri u boks ,ali jaje ni nestigne da se skotrlja dole ,odmah ga iskljucaju druge dve ..

Da li postoji neko resenje za ovaj problem ?
Dodavali smo razne dodatke u hranu ,ali bezuspesno , cak su nam rekli da im posecemo kljunove ,ali nam se nesto ne svidja ova metoda ..
 
Nazad
Vrh