Kokoške za dvorište

Normalno da je graor zanimljiviji.... jesi li video kako ga koka gleda a on kulira....(tek sam na kompu video sta sam uhvatio:):)
Imaju dva graora skoro identicna i dva "cubana",beli i indijanac
Lepi su graori... ali ovaj sareni je baja(po ponasanju....)
 
Graor je dobar i nosi krupna jaja (mozda i najkrupnija od domacis kokosaka) jedina mana sto se tesko ocupa. Ali kad nosi onako krupna jaja problem sa perjem mu treba oprostiti :ppozdrav:
 
53df590ff894951c1694e656d6ab6d2c.jpg

Nije celo jato ovde ali bitan je golosijan petao

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
Pozdrav forumasi, molim za pomoc, savet, imam domace kokoske, neznam koje su rase, drzim ih zatvorene, dole je izliven beton, nemam mogucnosti da ih pustam napolje pa imam sledeci problem, naime jedu svoja jaja, kako koje jaje snesu tako ga i pojedu, nesto im nedostaje a neznam sta, kada im spupruga baci malo vise ljuski od potrosenih jaja oni prestanu da jedu svoja ali za kratko vreme ponovo ista prica.Sta da kupim i da im dodajem u hranu da nadomeste taj nedostatak dabi jaja ostavljala nama?Hvala unapred na pomoci i sve najbolje svima.Pozdrav.
 
Stare ljuske obavezno osusis i izdrobis pa dodajes u hranu ali ako su se navikle na jaja tesko ih odvikavas a moze pomoci malo zasecanje kljunova i dodavanje peska i hrane sa kalcijumom kostovit itd,
 
Pozdrav forumasi, molim za pomoc, savet, imam domace kokoske, neznam koje su rase, drzim ih zatvorene, dole je izliven beton, nemam mogucnosti da ih pustam napolje pa imam sledeci problem, naime jedu svoja jaja, kako koje jaje snesu tako ga i pojedu, nesto im nedostaje a neznam sta, kada im spupruga baci malo vise ljuski od potrosenih jaja oni prestanu da jedu svoja ali za kratko vreme ponovo ista prica.Sta da kupim i da im dodajem u hranu da nadomeste taj nedostatak dabi jaja ostavljala nama?Hvala unapred na pomoci i sve najbolje svima.Pozdrav.
Najverovatnije od svega je da im fali zanimacija.... mali prostor i onda nemaju sta da rade po ceo dan i u dosadi krenu da ceprkaju po gnezdarama,kljucaju jaja,razbiju.... pojedu...
I ovo ti kazem najozbiljnije moguce.... domaca kokos voli prostor,zemlju, setnju.... i nedostatak izaziva stres...
ako ih hranis bilo kojim koncentratom za zivinu,imaju dovoljno kalcijuma... Ali svakako nije lose da prosusis u rerni ljuske....
Takodje mozda ti moze pomoci info da ako su gnezdare na podu kokoske vise vremena provode u istim i ulaze bez potrebe.... prljaju jaja razbijaju...

Probaj eksperiment: Okaci im na par dana jabuke i stare cd-ove da preko kanapa vise sa plafona tako da mogu da ih cackaju,kljucaju... i vidi sta se desava....
Ali svakoko se portudi da im obezbedis dvoriste....
 
Pozdrav forumasi, molim za pomoc, savet, imam domace kokoske, neznam koje su rase, drzim ih zatvorene, dole je izliven beton, nemam mogucnosti da ih pustam napolje pa imam sledeci problem, naime jedu svoja jaja, kako koje jaje snesu tako ga i pojedu, nesto im nedostaje a neznam sta, kada im spupruga baci malo vise ljuski od potrosenih jaja oni prestanu da jedu svoja ali za kratko vreme ponovo ista prica.Sta da kupim i da im dodajem u hranu da nadomeste taj nedostatak dabi jaja ostavljala nama?Hvala unapred na pomoci i sve najbolje svima.Pozdrav.

Sam si dao najbolji odgovor. Neka im supruga uvijek baca ljuske.
 
Sam si dao najbolji odgovor. Neka im supruga uvijek baca ljuske.
To bibilo dobro da je izvodljivo,:osmeh: ne trose se svaki dan jaja samim tim nema ni ljuski a sto se tice hrane mislim da je tu najveci problem jer zaboravio sam napisati da hranimo samo samlevenim kukuruzom uz malo dodavanje nekog super koncentrata, mekinja i neko sredstvo za jaja ali nezna da mi kaze koje.Znaci moje misljenje je da tu definitivno nesto njima nedostaje pa u dopuni tog jedu jaja.
 
Nedostaje kalcija. Malo pojačaj potrošnju jaja i zamoli susjede za ljuske. Trenutno tvojima teba davati malo više dok se oporave, a kasnije bude dovoljno koliko trošiš jaja. Mi hranimo 9 kokoški, pasu se po voćnjaku i dobiju kukuruz. U prosjeku dnevno potrošimo 1,5 do 2 jaja i to im je više nego dovoljno. Ako to ne možeš osigurati onda kupi neki dodatak bogat kalcijem. U izboru će ti sigurno pomoći u poljoprivrednoj apoteci.
 
Sad bio u poljoapoteci i dali mi stocnu kredu,pa sam im dao u prekrupu bas dosta.Videcemo sta ce se dalje desavati.
 
Ja obavezno meljem ljusku kroz mlin nikako sitno rukom jer vide ljusku,pesak neubacujem nego sitni kamenčići veličine pšenice isecite zeludac koke i videćete odprilike očemu pričam,vrh kljuna odsecite 2-3 mm grickalicom do belu liniju vidise kad joj otvoriš kljun,a dajoj nepustiš krv,i so stavljam po malo u prekrupu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav svima

Evo ovako prije 5-6 mjeseci sam nabavio domaće piliće, sada su to prave koke i sad one sve uredno nose. Neki dan bolje neki gore i jedna mi se kokica raskvocala.
Stavio sam pod nju jaja i ako bude sve ok idući petak če se izleći, ali me zanima kako to ide sa kvočkom i pilićima? Koliko budu pilići dugo sa njom i što da im dajem jesti, dal smjesu kao da su u kutiji ili samo šrot? Negdje sam čitao da kokošima se nesmije davati početna smjesa od malih pilića pa sam sad u nedoumici molim vas pomoć.
 
Poslednja izmena od urednika:
Propuh, kada se pilici izlegu stavite ih sa majkom u neki kavez ili vecu kutiju i da imaju neku sijalicu samo zbog svetla. Kada malo ojacaju, sa 4-5 dana mozete ih pustiti sa majkom u dvoriste po travi (ako je lepo vreme). Majka ce ih najbolje othraniti. Moze i kokoska da jede koncentrat za pilice, nece joj biti nista, ali joj mozete ubaciti u koncentrat zita i kukuruza, tako da pilici jedu koncentrat a ona moze i zito i kukuruz i koncentrat.
 
Poslednja izmena od urednika:
Puno hvala budem tako napravio
koliko dugo če biti šilići sa njom mjesec dva ili manje?
 
Poslednja izmena od urednika:
Mogu pilici ostati sa kvockom i dok skroz ne odrastu. Moji su sa majkom i sada, ona se odkvocala, a pilicima je 5-og bilo 3 meseca.
 
Ostavljanje sa kvockom je dosta veliki rizik, jeste lepo da se vidi da po dvoristu seta kvocka sa pilicima i sve to, ali cesto se desavaju gubici. Ako imate stetocine u okolini, pocev od macaka, sojki, tvorova, kuna, sakala, lisica, lutalica, itd, isl, tad ne preporucujem ispust sa kvockom. Ume ona da ih odvede "na spavanje" negde van kokosinjca, a onda su na milost i nemilost stetocinama. Najmanje gubitaka ima kad se stave u kutiju i pod sijalicu, ali tu im "robujete" dok ne odrastu, jer ne mogu na ispust dok ne odrastu, maltene. U globalu, sve je pitanje vasih prioriteta, i jedna i druga metoda imaju prednosti i mane...
 
Ma dosta je mirno kod mene naravno preko noći ih nebi ostavljao na otvorenome
sve životinje kod mene preko noći se zatvaraju bilo je prije 2-3 godine lisica u selu
pa za svaku sigurnost
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh