Kokoške za dvorište

Hoće nosilja da se razlegne i bude dobra majka ja sam imao jednu, izvela mi 10-ak piladi od 15 jaja i vodila ih posle.
 
pozz svima ,imam jedno pitanje. Imam 4 brame izveo sam ih sam u inkubatori stare su 2 mjeseca a imaju 1kg zive mere. Dali je to dovolno? Jer u komsiluk jedan ima brama petao koi ima oko 4,5 kg za 5 mjeseca. Evo i slike pa recite kako vam se svidaju dali su visokokvalitetni :D

2sblqmf.jpg


erh26x.jpg


2i5frm.jpg
 
Imam interesantnu situaciju i ne znam sta da radim, uzeo sam par crvenih cistih golosijana od coveka koji je jaja uzeo na novosadskom sajmu i izveo ih pod kvocku, stari su 3 meseca uzeo sam ih sa dva meseca i imaju oko 2kg ali su neverovanto mirni i sve mi se cini da ne vide lepo jer dosta polako kljucaju nekako sve zagledjuju hranu, trapavi su. Cuvam ih sa jednoipomesecnim domacim pilicima i hranim mesavinom agromilove I i II za tov brojlera, psenica, kukuruz, trice izmesane sa hlebom i zelenisom. Jedu normalno uvece im ne drzim svetlo upaljeno planirao sam da ostavim tog petla golosijana sa drugim kokoskama ali sada ne znam sta da radim ako on stvarno vidi slabije da li je to nesto genetski ili mu je vid nastradao usled jakog svetla kada je bio mali? Kada sam ih preuzimao nisam primetio neko cudno ponasanje kod ostalih pilica u smislu da se trapavo krecu, mozda sam ih i ja zeznuo jer sam ih doneo kod mene i stavio na prirodno svetlo a oni su do tada bili u zatvorenoj prostoriji sa sijalicom. Nisam pametan sta da radim.
 
Mirko,
bilo bi pozeljno da ovu hranilicu postavis tako da im obod bude u visini grudi.Tada ce manje prosipati.Tako isto uradi i sa pojilicom jer ako je pojilica niska onda deo hrane koji ostane u kljunu ispadne u vodu i voda se brzo zagadi.
Shvati ovo kao dobornamern savet.
 
Mirko_zr svi su jako lepi, samo da li bi mogao blize da uslikas ovu morku na trecoj slici je prva sa leve strane? Ima jako zanimljivu boju, kod mene se jako tesko nadju morke uopste kamo li ove svetlo sive ili u nekoj drugoj boji :/
 
@hitno- izvinjavam se sto si toliko cekao, morao sam uhvatiti pravi trenutak :)
040814-0937001.jpg


Valjevac, podigao sam im, mada i dalje ima rastura, ali u svakom slucaju dosta manje ;)
 
Drugari ja sam iz Obrenovca i sve mi je podavljeno u poplavama u maju.
Od koka imao sam amrok i australop crni.
Da li možda neko leže ili bi prodao pilice tih rasa? U Obrenovcu je uglavnom sve podavljeno i retko je ko išta sačuvao. Imao sam 20 zečeva, 20 tovnih pilića, 5 tovnih ćuraka, sve nam je to podavljeno.
Ako neko ima iz okoline Beograda, Šapca, Obrenovca te koke da nam izleže ili proda.
Hvala vam unapred svima
 
Drugari ja sam iz Obrenovca i sve mi je podavljeno u poplavama u maju.
Od koka imao sam amrok i australop crni.
Da li možda neko leže ili bi prodao pilice tih rasa? U Obrenovcu je uglavnom sve podavljeno i retko je ko išta sačuvao. Imao sam 20 zečeva, 20 tovnih pilića, 5 tovnih ćuraka, sve nam je to podavljeno.
Ako neko ima iz okoline Beograda, Šapca, Obrenovca te koke da nam izleže ili proda.
Hvala vam unapred svima
Ima jedan naš član amroka pošalji mu pp pročitaj malo temu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh