Kokoške za dvorište

Mitare li se i vase koke sad?
 
Narode pomagajte nastradase mi 2 pileta, jedno nesto zviznulo u noge kao tovljenike ne moze da stoji za sada jede a jedno mi uginulo danas samo je jutros pocelo da kunja. Domaci izvodeni imaju 3 meseca hranim ih psenicom, kukuruzom akromilovom III, zelenisem i stocnim brasnom, ne gasim im sijalicu.
 
I kod mene problem, mlade koke starosti 7 meseci, počele ugibati iz čista mira, samo se sruše, počinju kreštati, nemogu se više kretati, i za 15-20 minuta mrtva, bio kod veterirana, dao mi neko sredstvo da poprskam celo dvorište, navodno je problem ustajala voda i blato od silnih kiša. Ima li tko slično iskustvo, i kako ga rešiti. Danas stradale dve. Hvala.
 
zatvori ti kokoške vlaga ih satire,pogotovo od ove kiše i u jesen najviše stradaju koke,sad počinju bolesti baz zbog vlage,mozda se neslazete samnom ali jeste tako
 
Kod mene slobodno hodaju obicno posle dva sata kada istresu jaja, i nisam imao te slucajeve, ali sam imao slucajeve da mladim pilicima ubrizgavaju jogurt i da kroz sedam dana crkavaju .... Sta ces u takvo okruzenje zivim...
 
Meni kaze juce veterinar mikotoksini su najjverovatnije uzrok crkavanja. Meni vec otisle 3 kokice starosti 3 meseca i jos 3 pileta su mi sumnjiva i za sada izolovana i pod terapijom. Pilice zatvaram nocu u toploj prostoriji danju su u natkrivenom jedu koncetrat 3, psenicu, trice kukuruz i trice i do sada nikad nisam imao problem sa lipsavanjem ali cujem po komsiluku da imaju slicnih problema
 
Poslednja izmena:
neverujem da su mikotoksini u pitanju,ma niusnu to je moje mišljenje.da je tako ja odavno bi ostao bez zivinu.moze da bude sušica tu teško pomazu lekovi skoro nikako,sad će još malo pa bolest zuto dugme,pa bradavice,ali našta najmanje obraćamo paznju su crevne gliste,kao kod svinje npr.mada i meni su neke crkle letos a neke prebrodile same,zakon prirodne selekcije.
 
ima u vet.apoteke da se kupi.da skrenem od temu malo.gledao sam na tv naučne emisije o medecini ljudckoj i prikazali su kolko vrste napadaju organizam i jedna vrsta se nastani u srce čoveka i tu zivi sve dok čovek neumre od starost ili drugo a da nikad nesazna da ih ima,kad sam gledao strah me uhvatio.
 
Kokoske i mlade i stare i morke su dobile neke gliste, bele i oko 7-8cm dugacke i oko njih se nalazi malo krvi. Kako se kokoske ciste od njih i kako mogu da ih dobiju?
 
Meni juce jos jedno domace otislo, ovo je 5. po redu . Nisam pametan sta bi moglo da bude kaze mi komsija posto on ima jos vece uginuce od mene da sumnja na salmonelu. Kod mene su sve najjsitniji pilici nastrdali, imam jos 3 kriticna koja su odvojena i pod terapijom erocin kapima. Simtomi su puna gusa hrane uvece (nocu odmaraju) ujutru gusa takodje puna sto me dovodi do zakljucka da ima problem sa varenjem, probao sam da im dajem probiotike, pa ranisan i opet nsita kunjaju nekoliko dana i uginu. Dok su pili vodu sa potopljenom jasenovom korom nije bilo uginuca ali izgleda cim je dejstvo prosle vratili se simtomi kod petlica koji su bili vec bolesni. Izvedeni su juna, hranjeni zitom, agromilovim koncentratom (sumnjam na koncentrat mozda ima neke aminkiseline koje ne podnose domaca pilad) zeleilom.
U izmetu obicno budu zrnca psenice i izmet im sadrzi belu boju. Inace pilici su na otvorenom zajedno sa kokoskama
 
Prvi put u životu mi se dešava da kokoška prokvoca i razlegne se u sred decembra. Ceo život ih držim i ne držim one patuljaste „kikirece“, ali mi je ove godine potpalo jedno pile, koka, koja se i razlegla i ležala je 2-3 dana na gnezdu sa jednim obarenim jajetom. Sinoć sam je nasadio i stavio sam joj 9 jaja, jer toliko najviše može da pokrije. Videcu sta ce od ovoga da ispadne :)
 
I meni su se dve kokoške raskvocale prethodnih dana, ali mi ne pada na pamet da ih nasadim i eksperimentišem u ovo doba godine (kad mu vreme nije)...
Izgleda da im je ovo lepo vreme "pokvarilo" biološki sat.
Inače, i pronele su, ima par komada jaja svaki dan, a u ovo vreme obično nema nijednog, prave pauzu do ranog proleća...
 
Ova lepo lezi ne ustaje, samo kad je ja izbacim da jede, pije i da izvrsi bioloske potrebe, a lezi u kotlarnici, gde je uvek najmanje 15°C.
 
Sad sam podigao kvocku kad ispod nje se izlegli pilici, 100% izlezenosti, od 8 jaja 8 pilica :osmeh:
 
Ma stavio bih i ja vise al' je kvocka mala, patuljasta, ali je lepo lezala i sve ih izlegla.
 
Ajaoo kolko mene dugo nije bilo, evo sad neke slikice od onih pilica sa prethodne strane, mada sad su vec to koke koje su vecinom pronele. :osmeh:

img20141223114330.jpg
img20141224131433.jpg
img20141229122850.jpg
img20150101130343.jpg

img20150101130415.jpg
img20150102133611.jpg
Pomesane mlade s 4 stare :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh