Kokoške za dvorište

Pozdrav zivinari imam za vas par pitanja.
Juce mi jedan zivinar ponudi pilice rase Australorp-Crni i Njuhemsir, iskreno svidjaju mi se obe rase ali se dvoumim koju da kupim rok za razmisljanje mi je 3 dana posto moram da javim coveku za koju rasu sam se odlucio i za koliko komada.
Zanima me kakva su vasa iskustva sa rasom Australorp crni? covek tvrdi da koke nose 270jaja godisnje, video sam i odrasle kokoske bas su krupne.
Da li je bolje da kupim Njuhemsir ili Australorp Crni?

Slabo se razumem u rasnu zivinu ceo zivot drzim ove domace mesance po dvoristu rekoh daj da predjem na rasu :osmeh:.

Unapred zahvalan za odgovore :ppozdrav:
 
care ja sam za njuhemšira,iste su osobine konbinovane rase,kad budeš klao nema da se vide crne klice,usvakom slučaju ja bi pre uzeo njuhemšira.
 
@Ivan Ilic nemam pojma koje je rase izveo se iz jaja do mojih koka tada sam imao 2 pevca jednog crvenog i jednog jerebanestog koji je izlegnut iz zelenih jaja od crnih kokosaka, ovo su sve domace koke nema cistokrvnih
 
to mi baš čudno pročitao sam i kad si reko da ti izvela,siguran li si da je čista italijanka,ja sam imao slučaj da se nosilja iz kavez posle mitarenja i svega ostalog raskvoca,a imao sam i slučaj da petao sa zelena jaja:haha:zaskoči saseks ja nisam video, izvede piliće i u selekciju ostavim ful koku,kad ono ima šta davidiš saseks snosi zelena jaja,na kraju i to je bolje nego po inkubatori,10 izvede i svi zdravi i pravi.
 
Razmisljao sam i ja Vlado o tome danas.Kroz cistu rasu talijanki kroz par godina sam samo osvezavao krv novim pevcima.Ali imao sam i dosta domacih mesanih pored njih,za koje su isto bili zaduzeni talijanci.Vrlo je moguce da sam dobio talijanku sa nekim procentom mesane krvi,i da je tu zaostala genetika sa nagonom za lezenje.Jaja talijanki mi se po boji razlikuju,mada je celo jato izmesano i negde se sigurno podvuklo i poneko od mesanih.A i te mesane uglavnom poticu od talijanki,australorpa,hamburske koke i orpingtona.To je u dugom nizu godina prolazilo kroz dvoriste i ostavljalo potomstvo.
 
domaće koke

Evo mojih domaćih koka.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Pozdrav svima :D Nov sam na forumu pa da se predstavim: Zovem se Marko i imam 14 godina.Jos od malena volim domace kokoske ali ih nisam mogao drzati jer nisam imao kokosinjac.Nedvno sam ga napravio i u sledeci petak uzimam za pocetak 2 ukrasne domace kokoske.Zanima me koju hranu da im dajem ja sam mislio da im dajem koncentrat za nosilje i bungur pa me zanima da li je ovo dobra hrana za njih vec su obadve pronele i imaju oko godinu dana.Za hranilicu sam sem snasao imam onu iz koje jedu tovni pilici sto se okaci a takodje i takvu pojilicu sto se stavlja u kokosinjac.I jos jedno pitanje da li im je dosta kokosinjac koji je dugacak desetak metara :D Pozdrav svima
 
Jel gaji neko mađarsku žutu kokoš....to je mađarska stara rasa, koliko čitam idealna za dvorište
 
E da takodje sam zaboravio da pitam i to da li mogu da kao podlogu u kokosinjcu stavim piljevinu?
Pozdrav svima i nadam se odgovorima
 
Pozdrav svima. Totalni sam početnik u svemu ovome. Uzeo sam pre dva dana 4 koke i jednog petla. Prodavac mi je rekao da su stari 2 meseca. Probaću da stavim slike da vidite koje su rase. Domaće su, neke braon i neke bele. Planiram da ih puštam u dvorište koje mi je veliko i puno trave. Kupio sam im neki koncetrat, reče prodavac da je neka dvojka. Imam kokošinjac iz dva dela. Jedan deo je zatvoren blokovima i tu ih sada držim jer mi je tako rečeno. Probio sam jedan blok i ogradio im napolje da mogu da izlaze u taj zatvoreni deo. Rečeno mi je da ih u prvo vreme (nekih 5 dana) držim u tom zatvorenom delu sa blokovima i da im non stop gori sijalica. Posle 5-og dana mogu da otvorim izlaz za napolje u ogradjeni deo. Posle nekih dva meseca bi ih puštao u celo dvorište. Zanima me sledeće. Da li treba non stop sijalica i da budu zatvorene ili da ih puštam i u taj ogradjeni deo 2x2m? Kako da ih hranim, jer ne znam ni koja je rasa? Kao podlogu sam stavio karton jer drugo nisam imao, pa bi za koji dan kad ih pustim taj karton da izbacim i da im stavim piljevinu. Probaću da stavim i slike. Pozdrav svima i hvala.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

Evo, ubacih i slike. Nadam se da ne treba da ih držim toliko zatvorene sa sijalicom jer mi izgleda to nije baš dobro. Mislim da će im biti bolje napolju u ograđenom delu. Vidi se otvor u bloku iznutra i napolju zatvoreno da ne izlaze. Pozdrav svima.
 
Poslednja izmena:
@goja71 ja bi ugasio sijalicu i izbaciobi ovi kartoni veliki su ti pilići,moji su 1mesec i nemaju ništa ni sijalica ni kartoni samo dole zemlja da es kupaju u njoj.pusti piliće i pazi da neizađu ili da ih nešto nepodavi lepo im obezbedi.
 
@goja71 ja bi ugasio sijalicu i izbaciobi ovi kartoni veliki su ti pilići,moji su 1mesec i nemaju ništa ni sijalica ni kartoni samo dole zemlja da es kupaju u njoj.pusti piliće i pazi da neizađu ili da ih nešto nepodavi lepo im obezbedi.
Dole im je beton pa se bojim da im nije hladno.

- - - - - - - - - -

E da takodje sam zaboravio da pitam i to da li mogu da kao podlogu u kokosinjcu stavim piljevinu?
Pozdrav svima i nadam se odgovorima
Čuo sam da može piljevina ali da se često menja. I ja hoću da stavim piljevinu.
 
Nazad
Vrh