Kokoške za dvorište

Ja imam u dvoristu pevca i 3 koke leghorna i najnormalnije se ponasaju, nikad nisu preletele preko ograde. Koliko ja znam one se ne raskvocaju, a ako nabavljas neku drugu vrstu za lezanje na jajima onda uzmi orpingtona.
 
Imam 3 koke leghorn, sa njima ljubavise saseks petao :osmeh:, lake su i mnogo lakse lete od saseks kokosaka ali daleko od toga da beze i prelecu u bastu. Ono sto je zanimljivo da te tri koke stvaraju iluziju kao da ih ima tri puta vise...vrlo su aktivne stalno su u pokretu, kao zvrk, svugde stignu u sve zavire... i gde god pogledas one su tu :osmeh:. Nosivost odlicna, a jaja krupnija od saseksa.
 
Mislio sam saseksa da uzmem za lezanje, ali ako nadjem oringtona onda cu njega.
 
Imam 3 koke leghorn, sa njima ljubavise saseks petao :osmeh:, lake su i mnogo lakse lete od saseks kokosaka ali daleko od toga da beze i prelecu u bastu. Ono sto je zanimljivo da te tri koke stvaraju iluziju kao da ih ima tri puta vise...vrlo su aktivne stalno su u pokretu, kao zvrk, svugde stignu u sve zavire... i gde god pogledas one su tu :osmeh:. Nosivost odlicna, a jaja krupnija od saseksa.
Kolega uz sve i duzno postovanje-nemas ti pravog sasex-a.Sto se tice nosivosti,leghorn je ubedljivo na 1. mestu ali sto se tice krupnoce jaja....leghorn ili sasex .....::namigivanje:: glupo je polemisati.To ce ti reci svaki ozbiljniji zivinar.Ja sada imam kod sasex-a nosivost 80%,kod australopa takodje,mnogo je bitno kada kupujes zivinu da to bude od vrhunskih odgajivaca i poznavalaca rase.Ja sam potegao cak u S.Pazovu za sasex-a i australopa (oko 250 km od B.Baste),kupio vrhunsku zivinu i odmah video razliku.Komsija ima meleze sasexa i domace koke koji strahovito lice na sasex-a ali celu zimu skoro nisu nosile (do pre 10-tak dana) a kod mene koke celu zimu imaju oko 60% nosivost.Cim se malo prolepsalo,odmah su pove cale. A jaja-"king size".:ppozdrav:
 
  • Like
Reagovanja: PKB
čist saseks nemoze ni 1m zicu da preleti.saseks nosi sitna jaja,ali je dobra majka.lekhorn ekstra snosi i krupna jaja ali koji soj ima holandski engleski i američki.holandski najkrupnija jaja snosi pa se desi i **greška da icepi pa ljudi malo i beze zbog toga.crni ako su ti koke bile u štali a da se voda ne zamrzne i hranjena koncetratom verujem za jaja.ako su bile gde je vetar i voda mrzne teško.sve asm to čuvao i izbacio.kad bacim sneg umesto vodu i čistu prekrupu i na to snese jaje to je za mene prava rasa.a najbolja kokoška koja dočeka proleće jer u jesen počinju bolesti to je zamene najbolja:ppozdrav:
 
@crni tekir
Imam cistokrvnog saseksa a o kvalitetu necu da raspravljam (verovatno nije vrhunski, fotografisacu pa cu postaviti slikice), jednostavno sam cuo i procitao dosta dobrog o ovoj rasi pa sam ih lane nabavio, nemam nameru da se takmicim i izlazem, kokoske drzim za sebe ali eto volim da su rasne. Saseks je krupan, odlicno nosi, pronele su jesenas i nosile cele zime i ima krupna jaja ali ga verovatno vise necu drzati, mnogo je glindzav dok ne odraste. Ove godine sam nabavio pilice talijanke i saseksa u zivinarskoj zadruzi u NS....talijanci skakucu, cvrkucu u ne fali im nista a saseksi su nekako kao usmuljkani a i 5 komada je uginulo a na istoj hrani i istim uslovima je kao talijanci (zajedno ih drzim). Prosle godine mi je preko 50% saseksa uginulo...menjao sam hranu, lekove, veterinare i nista nije pomagalo...mislio sam da sam nabavio iz zarazenog legla ali ove godine su zajedno sa talijancima, oni opet usmuljkani a talijanci extra. Tako da od dogodine necu vise gajiti sasekse. Jaja mojih saseksa su lepa, krupna i obojena ali su za nijansu sitnija od leghorn jaja, koja su extra velicine za kokosija jaja.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
ako su bile gde je vetar i voda mrzne teško.sve asm to čuvao i izbacio.kad bacim sneg umesto vodu i čistu prekrupu i na to snese jaje to je za mene prava rasa.a najbolja kokoška koja dočeka proleće jer u jesen počinju bolesti to je zamene najbolja:ppozdrav:

Druze evo odmah odgovora... imam 2 koke jedna u tipu saseksa,druga u tipu brame(kazem u tipu jer imaju odlike rase ali nisu ciste) izlegle se prosle godine pre prvog maja,pronele nakon 4,5meseca i nosile celu zimu,napolju,spavale na ogradi,voda u kanti zamrzne... hrana je prekrupa kukuruza i tritikala i pecene soje uz dodatak kalcijuma i vitaminske komponente... i dan danas nose,od njih sam sad izlegao u inkubatoru od 25 jaja(koje snesu za 17dana) izaslo je 18pilica i svi su sareni,ima i kaporki i belih i braon i sivih i crnih pilica sto dokazuje da su mesanke,pa pilici povukli na babu...dedu... e sad jedino mi se ne svidja sto se ne razlezu... nikad ne znam kad im je kraj ciklusa nosenja... a voleo bih da ih vidim sa pilicima...
 
Kako ti se ponasa leghorn u dvoristu? Cujem od par ljudi da su ludaci, prelecu preko ograde, ne mozes ih skinuti sa drveta itd. :osmeh:
Jel se desava da se raskovaca koka leghorna? Pitam posto planiram uskoro nekoliko komada da nabavim, pa da li onda trebam i neku drugu koja bi lezala na jajima, jer koliko sam shvatio one i nisu neke majke.
Zivina je kod mene u vocnjaku,nisam im kratio krila,ni jedna se koka ne penje na drvece i ni jedna ne prelece ogradu.Znaju bas dobro da polete(kao fazan) kada ih nesto uplasi i samo u takvim situacijana mogu da polete na drvo ili da prelete ogradu.Veoma zivahna rasa,nisu zahtevne u ishrani,nose bas krupna jaja.Mlade koke sa 5 do 6 meseci pocinju da nose.Mana im je samo sto nece ni jedna da se nalezi.
 
čist saseks nemoze ni 1m zicu da preleti.saseks nosi sitna jaja,ali je dobra majka.lekhorn ekstra snosi i krupna jaja ali koji soj ima holandski engleski i američki.holandski najkrupnija jaja snosi pa se desi i **greška da icepi pa ljudi malo i beze zbog toga.crni ako su ti koke bile u štali a da se voda ne zamrzne i hranjena koncetratom verujem za jaja.ako su bile gde je vetar i voda mrzne teško.sve asm to čuvao i izbacio.kad bacim sneg umesto vodu i čistu prekrupu i na to snese jaje to je za mene prava rasa.a najbolja kokoška koja dočeka proleće jer u jesen počinju bolesti to je zamene najbolja:ppozdrav:
Sasex nosi sitna jaja...:haha: Ja ne znam nista i uopste necu vise polemisati sa takvim znalcima u svetu zivinarstva....:ppozdrav:
 
Meni se raskvocala jedna sasex, međutim meni se nesviđa jer je jako divlja i čim otvorim poklopac od gnezda ona šmugne napolje. Takođe mi jedna crvena kokoška kao da daje neke znake raskvocavanja, i rakoli se a i tiho kvoče, danas sam je našao na gnezdu i snela je jaje posle toga. Da li će od te crvene biti nešto, da znam da li da sakupljam jaja za nasad ili ne ? :ppozdrav:
 
Sasex nosi sitna jaja...:haha: Ja ne znam nista i uopste necu vise polemisati sa takvim znalcima u svetu zivinarstva....:ppozdrav:
a ne crni ima da polemišemo do sutra ujutru taman kad pokrenusmo i ozivesmo temu kokoške ti će prestaješ.ovako kad pitaš nekog kakve su saseks odgovor je,ma odlične su ma super su jaja ko pesnica sa šačku kukuruz gi ima nahraniš.i ja se potpalim i kupim jaje a ono 1e puta trideset jaja 30e,i uhvatiš 5 čoveka mesečno to je 15oe u tvoj moj dzep.a one jaja osrednja jedu ko svinje i ništa bombastično.drugo je kad su napolje non stop tad mozeš da baciš šaku kukuruz,a zatvorigi i čuvaj ko tovni,zivog će te izedev ali 50,60,70komada.kolko si platio jaje u staru pazovu od starca,kad sam ga pitao pa ta je lepa pa fina pa ovakva pa onakva,a nema šta ne čuva on radi poso snjima dal je saseh,talijanka sal su sultani.pitaj ga za sultani kolko trazi.ništa spektakularno:ppozdrav:
 
Nisu,nisu nizasta sasex-i.....Vidis kako se nisam setio da kupim jaja,nego budala kupih zivu pilad...i to i oni ni za kl.nac nisu .....jaja nose kao golubija pa planiram da ih nalezem pod golubove da i ja uzmem te silne evre za pilad i jaja....Posto ne mogu ko' te tvoje na granama da spavaju onda resavam da im posadim "bonzai" drvece a sto se tice hrane.....jedu ko' volovi-nema sta.Totalni promasaj...ljudi niposto sasex....​Eto drustvo,opis ukratko...zadovoljni??
E da, dalje polemisite bez mene posto ja ocigledno lazem u korist sasexa.:ppozdrav:
 
dfghj.jpg
Evo kolegi sa foruma koji je tražio da vidi gde držim živinu -Brama u prvom planu trenutno pere gaće u kaljugi ! Koja kokoš preživi ove uslove ta i vredi !
 
  • Like
Reagovanja: PKB
čekaj crni kad sam ti reko ili pomislio da si lazov,to sam sebi kazeš.čuvao sam konbinovane rase meso jaja saseks austrolop rodejland plimuta amrok nju hemšir i nijedna od njih nije imala ni priblizno kvaliteta kao domaće i produktivnost i jaja i meso i prirast.ja nikad ocu nebi reko da izleze saseks pod zemunce greota tri kvalitetna jaja da se bace,ali golubi su njegova tema moja nikako
 
Poenta foruma jeste razmena misljenja i iskustava.Nadam se da ce dobronamerni ljudi ovo dobro i shvatiti,te molim da se ne vredjate i ne omalovazavate.:ppozdrav:
 
baš tako društvo za sve nas je najbolje sukob mišljenja.na naš forum avi kultura ima pravila,i tamo mozeš jao što ti je lep petao jao što je kresta lepa al nema zubci jao štoje fin,i to je tolko dobar forum da je vrlo malo posećen.s druge strane hrvatski forum moj ljubimac tamo su se skupili svi kokoškari ex yu i mozeš da kazeš šta hoćeš kao ma nevalja ti jato menjaj komlet ili noge mu šarene kresta krilo bilo šta,a taj forum tolko je razvijen da nema tema koja nije prebukirana i koje pitanje nije obrađeno od standard do bolesti.i beca je tamo i drugi naši forumaši zato dajte da pokrenemo ovde sve teme,ja se neljutim kad vikate po mene to je dobro u polemisanju se stvaraju i nova pitanja:bravo::ppozdrav:
 
Moje srebrne vijandote koje planiram naredne godine da pustim po dvoristu da se setaju, a u medjuvremenu da povecam njihov broj na 10-ak.
img20130412160614.jpg


img20130412160539.jpg


- - - - - - - - - -

baš tako društvo za sve nas je najbolje sukob mišljenja.na naš forum avi kultura ima pravila,i tamo mozeš jao što ti je lep petao jao što je kresta lepa al nema zubci jao štoje fin,i to je tolko dobar forum da je vrlo malo posećen.s druge strane hrvatski forum moj ljubimac tamo su se skupili svi kokoškari ex yu i mozeš da kazeš šta hoćeš kao ma nevalja ti jato menjaj komlet ili noge mu šarene kresta krilo bilo šta,a taj forum tolko je razvijen da nema tema koja nije prebukirana i koje pitanje nije obrađeno od standard do bolesti.i beca je tamo i drugi naši forumaši zato dajte da pokrenemo ovde sve teme,ja se neljutim kad vikate po mene to je dobro u polemisanju se stvaraju i nova pitanja:bravo::ppozdrav:
Slazem se u vezi ovoga i ja sam clan Avikulture sajt je potpuni promasaj, nema niceg novog na sajtu po nedelju dana, administratori za neke sitnice reaguju burno. Dok na hrvatskom Svijetu ljubimaca je sasvim druga prica, bas je dobar sajt ima svega i svacega i mozes naci sve sto ti treba.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Nazad
Vrh