Kokoške za dvorište

fotografija-0001-2.jpg
Drugi deo domaćih pilića pataka i morki...
 
ja mislim da ima moj prijatelj vijandote još,ima maransa banatskog gološijana hemšira i šaboe,vazno da su tebi dobre samo pazi ih jednom mom ukrali sasekse pilajke što sam mu dao
 
Cuo sam da sve vise ima kradja, bas mi je jedan covek iz zapadne Srbije napomenuo i da je tamo to sve veci problem.
 
Tako je,meni su krajem januara lopovi odneli lepezane i par nekih stvari po komsiluku.
Ali moram reci i to da se u mom kraju to odma i "sankcionise"u smislu da lopovima posle toga treba dobar auto limar,plus sva stakla a to im je bilo samo upozorenje.
Od tada u mom kraju nije nista nestalo.To su neke grupice koje "trijerisu"po okolnim selima i tu milicija ne moze da pomogne pa smo se "mi samoorganizovali".
Kod mene,najvecu opasnost za zivinu,predstavljaju predatori (psi lutalice,lisice,kune i tvorovi).To je zato sto kokoske koriste veliki slobodan prostor koji nije ogradjen.
 
Bas mi se svidjaju ove vijandote :bravo:. Moje koke pocele da prebacuju 70% nosivosti ali mi se ne svidja velicina jaja. Vise su sitna nego krupna primetio sam da mi mlade proslogodisnje koke koje su krupnije a pod tim mislim da su preko 2kg zive vage snose sitnija jaja, dal je to zato sto nose nepunih 6 meseci ili je takva rasa. Dajem im kukuruz, dosta trave preko dana, plus mesavinu stocnog brasna hleba i vode, pustene su napolju leze u ozidanom kokotarniku cija vrata su oblozena kartonom koji skidam obicno posle 1. maja. Planiram ako se koja razlezi da stavim jaja italijanke pa ako se izvedu pilici i ima neki petao pomesam sa ovim mojim mozda ispadne neki interesantan hibrid kasnije.
 
A evo i moje prve ture pilica starosti od 20 do 30 dana ima I talijanki i brama i po koja domaca koka,+ 5 talijanki koji imaju 10 dana oni cekaju sutra drustvo od 15 talijanki i 20 domacih koka a tu spadaju i bramice..cim sustignem stavljam i njihove slike:ppozdrav:

dsc0296.jpg



dsc0295.jpg
 
Ljudi, zamrla malo ova tema, kakvo je stanje sa kokoškama, ima li pilića, šta ste se ućutali ? :sta: Evo kod komšija kvočka sa pilićima :osmeh:

140513-0913.jpg


140513-0915.jpg


140513-0919002.jpg


140513-0919003.jpg


140513-0920.jpg
Od 21. jajeta izlegla je 20 pilića :bravo:
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Uzeo sam domace pilice za tov, planirao sam sve da ih koljem, ali me sad komsija nagovara da ostavim par komada da imam domace koke uz leghorne, sta vi mislite o tome? Ne znam tacno koje su sve rase ukrstene, dosta su sarenoliki. Koliko uopste domacim kokama treba da pronesu?
 
Kupio sam u ponedeljak avlijanere starosti oko 3 nedelje po 150 din i jednodnevne po 45 din . Da kucnem o drvo . Tovni se smenjuju a ove nikako da se nakanim da uzmem i resih i to hvala bogu ,mada i stric treba da mi donese sto mi obeco od njegovih sto se nasadili. Nadam se da ce biti dobrih kokica i ako da bog da se neka dogodine i naleze . Pravim im polako po dvoristu ispust koji ce na kraju ako da bog da im bude i kokosinjac ,tj spustam od jednog objekta pod kosinom malu nastresnicu u nastavku mrezu za zasenu okolo je zica a opsicu im u g sa necim ako nadjem trsku videcu jos sta ce biti najpovoljnije . Jer nevredi po dvoristu su mi dosad bile sve dosadasnje koke pustene ali imam i ja problema sa raznim stetocinama i neisplati mi se vise .

- - - - - - - - - -

Evo mojih koka koje su jedva docekale :cool:pa da se malo prsetaju dvoristem:osmeh:

dscn1833.jpg


A petlovi se odmah bacili na posao:haha:

dscn1831.jpg

Svaka cast za kondiciju koka ,lepe su ko na slici !:osmeh:
 
Pa hvala drugar,i smo napred sa kokama,da ih imas sto vise:ppozdrav:,i bas mi je krivo zbog stetocina,kod mene nisam nikada to imao tj deda i babs dok su drzali koke nisu tako nesto nikada spominjali,kod mene mozda koji mis ima i to u cardaku gde mi je kukuruz,a i za njih se pobrinu komsijske macke:haha:tako da im se broj ne povecava...
 
Imam dve cirkice koje su se raskvocale...podmetnuo sam jaja od domacih kokosaka,pod jednu 9,pod drugu 7... leze lepo,jedna vec 8dana(na djurdjevdan,a druga u nedelju... pitanje za vas: zajedno su u objektu njih 2,svaka na svojoj gnezdari,na pola metra... i dva petlica...takodje cirani...pitanje je hoce li ih petlovi maltretirati-pilice?i treba li da razdvojim njih dve?-da ne napusti svoja jaja ova druga kad prva izleze pilice? i hoce li se njih dve tuci posle?Inace,imam petla i koku od prosle godine,on mesanac kaporke i saseksa,ona u tipu brame i bila je jos jedna u tipu saseksa... od njihovih jaja sam izlegao 17pilica od 25jaja i dokupio 35 na pijaci(1000din) i sad imam 52 starosti oko mesec dana i gore pomenute cirke i cirane...
 
Osnogood ako su ti cirkice ( nikad nisam cuo taj izraz za kokosku ) titinke tj patuljaste onda ako vidiš da neće da se tuku ostaviš ih zajedno. Petlovi titinci uglavnom ne diraju piliće ali ako primetiš da ima problema odvoji ih. Kvocka sigurno nece napustiti gnezdo kada se drugoj izvedu pilići, ipak i ona zna da to nisu njeni pilići. :ppozdrav:
 
U mom kraju vazi zlatno pravilo nikako u istoj prostoriji 2 kvocke koje leze na jajima ali su u pitanju domace koke pa su one malo vise divlje mzoda te tvoje iznogood su neke mirnije pa se nece dirati

Ja nasadio u subotu jednu stavio joj 11 jaja od italijanke pa sta joj bude
 
Mirko_zr...pa to je patuljasta koka... cirka... zato je pod jednom 9,a pod drugom 7jaja.... bas su male... i bice jako zbunjene kad budu vodile pilice velikih koka:)znas kako... prvo sam nalegao jednu... pa je 3dana druga podnosila pod nju i legla na gnezdaru sa njom... izbacio sam te podnoske i nastavile su obe da leze.. u nedelju sam u drugu gnezdaru ubacio 7 jaja, i ova druga je presla na tu gnezdaru... i sad lezi vec treci dansto se tice temperamenta... patuljaste koke su jos zivahnije od domacih... ne mozes im prici na metar od gnezdare,odmah skoce sa jaja i onda se nakostrese i gledaju sta ja radim(domaca kokos kljuca i "rezi",ali ne ustaje) a brine me da ako ih razdvojim,posle necu moci da ih sastavim.. ne znam dal da stavim neku pregradu izmedju... ili da poklopim drugu gajbicom kad se ova bude izlegala...
 
Mirko_zr...pa to je patuljasta koka... cirka... zato je pod jednom 9,a pod drugom 7jaja.... bas su male... i bice jako zbunjene kad budu vodile pilice velikih koka:)znas kako... prvo sam nalegao jednu... pa je 3dana druga podnosila pod nju i legla na gnezdaru sa njom... izbacio sam te podnoske i nastavile su obe da leze.. u nedelju sam u drugu gnezdaru ubacio 7 jaja, i ova druga je presla na tu gnezdaru... i sad lezi vec treci dansto se tice temperamenta... patuljaste koke su jos zivahnije od domacih... ne mozes im prici na metar od gnezdare,odmah skoce sa jaja i onda se nakostrese i gledaju sta ja radim(domaca kokos kljuca i "rezi",ali ne ustaje) a brine me da ako ih razdvojim,posle necu moci da ih sastavim.. ne znam dal da stavim neku pregradu izmedju... ili da poklopim drugu gajbicom kad se ova bude izlegala...
po moje a ti kako hoćeš,prva koja se izleze sa pilićima izbacije da bude posebno,hoće jedna drugoj da ubiju piliće a i one ima da se biju

- - - - - - - - - -

najavili u eps da struja nestaje u 10 h a meni počeli pilići da izlaze iz inkubator,a više od pola nakljucana jaja ima da mi bude veselo
 
samo nemoj da otvaraš inkubator i hladiš ga, pokušaj da ga pokriješ sa nečim odnosn izoliraš. Neće da im smeteta ako ne bude struje duže od 2-3 sata
 
Nazad
Vrh