Kokoške za dvorište

A tek da cujete kako kukurice...:) A ima obicaj da se prisunja iza ledja i kukurikne i mase krilima... da se uplasis....
Inace pitanje... jel se nekom od vas raskvocala koja kokos? Ima li gde da se nadju kvocke-moje su iz inkubatora-slaba vajda od vracanja prirodi....

- - - - - - - - - -

crni tekir-ako odlucim da ga opevam u desetercu i unajmim nekog da odgusla za plocu... dobijas poziv za komponovanje:)
"ciknu koka kao zmija ljuta":)))
 
Kod mene vec pocinju problemi,ako ne pokupim jaja odmah se neka nalegne i kvoce.Vec me je jedna prevarila i izvela jednu turu.
Bilo je to po onoj zadnjoj kisa-hladno pa sam morao da ih stavim u kutiju.Inace meni to kvocke same odneguju,bez upotrebe koncentrata.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
E legendo , izum ti je vrh :) za rupe za hranu .
Nego aj na privatne poruke, da mi izlegnes i prodas barem dve kvocke sa pilicima :) hocu da nabavim kokoske koje se dobro raskvocavaju. Moje baš slabo.
 
Imam jednu belu gacastu kokosku,ta cim snese 10-15 jaja odma se raskvoce,tako da je kao nosilja nikakva ali kao majka nenadmasna (odgaji godisnje bar 100 pilica)
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: PKB
@simovic jel one to sapvaju napolju :)
Jel ste imali slucajeve da mladje kokoske biju starije? Prvi put ove godine to vidim ladno koke koje pune ovog aprila godinu dana biju koke koje imaju 2 godine i to sitnije koke ih lemaju od batina
 
Pa ovo je dud,tu spavaju zimi i leti.
Moje koke imaju dovoljno slobodnog prostora tako da borbi ima samo izmedju petlova i to dok ne smanjim njihovo brojno stanje.
U toku godine se izvede dosta veliki broj petlica,njihovo brojno stanje smanjujem tek kada odrastu i to jednog po jednog pa u medjuvremenu,ponekad dodje do medjusobnih "nesuglasica".
 
zadnjih 10 dana nosivost 100%,leghorn i miks(saseks x italijanka),cele zime su bile u dvoristu i nosivost je bila najmanje 50%
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Kako ti se ponasa leghorn u dvoristu? Cujem od par ljudi da su ludaci, prelecu preko ograde, ne mozes ih skinuti sa drveta itd. :osmeh:
Jel se desava da se raskovaca koka leghorna? Pitam posto planiram uskoro nekoliko komada da nabavim, pa da li onda trebam i neku drugu koja bi lezala na jajima, jer koliko sam shvatio one i nisu neke majke.
 
Nazad
Vrh