Kokoške za dvorište

Заиста нисам ни покушавао да зезам .. кад се зезам то је очигледно а ово заиста, бар мени, делује као проблем који може да се реши с мало електронике.. Тренутно наравно имам само идеју .. ако би сте били спремни да тестирате прототип онда можемо даље да разговарамо .
 
Pitanje ako bi ubacio 2ili3 odrasle koke u postojece jato od 5koka (isto odraslih) da li bi se tukle?
 
Sto se nosenja tice u isto gnezdo probao sam da ujutru cim prve snesu prebacim jaja u druga gnezda i po neka se prevari i nekoliko dana snosi u drugo gnezdo ali se opet vrati u 2 u koja najvise snose. Jedno gnezdo je pleteni kos visine 1m pun slame i tu stoji ima vec 10 i vise godina a drugo omiljneo gnezdo je drvena gajba duboka 30ak cm iz koje su svu slamu izbacile na dnu se nalazi sperploca i namerno im nisam stavio novu slamu u nadi da ce snositi u neko od preostala 3 gnezda al nema vajde i dalje snose samo u ta dva, napravi se ponekad red kad snose ili se po 2 guraju u gnezdu
 
I ja sam takodje ubacivao neke nove koke,a to sam radio najcesce kada padne mrak,malo ih protrljam sa ostalim kokama i ujutru kada se probude malo se ceprkaju ali za par dana se prilagode sigurno:osmeh:!
 
Evo mojih koka koje su jedva docekale :cool:pa da se malo prsetaju dvoristem:osmeh:

dscn1833.jpg


A petlovi se odmah bacili na posao:haha:

dscn1831.jpg
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Pa drugar hvala:osmeh:...Pa ne skidaju imaju dosta mesta,tako da su petlovi i kokoske rasporedjeni,dok jedan zaskoci i obavi posao drugi nestigne ni da pogleda.hehe:haha:
 
Ja dok sam imao dva pevca jedan gleda kako drugi gazi kokošku i baš ga briga :sta: Meni bilo čudno, obično jači pevac neda slabijem da dira kokoške međutim ova dvojica su bili ravnodušni :osmeh: Pa imali su 16 koka, baš ih bilo briga :haha:
 
Moji se tukli medjusobno pa je slabiji zavrsio u pekacu, a imam 15 koka u dvoristu i opet su jedan drugog skidali sa kokosaka, ujutru kad ih pustim leti perije na sve strane jadne koke ne znaju od koga da se brane :haha:
 
Nazad
Vrh