Kokoške za dvorište

80.jpg


- - - - - - - - - -

Prvi ovogodisnji domaci pilici,danas se izlegli :osmeh:
81.jpg
 
Koliko ostavljate petlova? Do sada sam ostavljao 2 petla (mlada) na 15 koka, al sam sad resio da jednog skratim za glavu i probam sa jednim racunam mlad je proslogodisnji ima snage.
 
Kod mene jedan podmiruje 16 koka ali normalno bi bilo dva.Imao sam dva ali je jedan skakao vise na narod nego na kokoske.Tako se jednom zajebao pa skoci meni na glavu (sageo se da sipam vodu).Onda ja njega lepo uhvatim te mu odstranim onu njegovu a jadne koke ostase uskracene za jednog djuvegiju.:haha:
 
Ovaj sto sam ga skratio za glavu dobro obavljao posao, ali je prema drugom bio mnogo agresivan a meni se drugi vise svidjao(beli gacan) prosle nedelje sujedan drugom dobro raskrvavili glave bilo krvoprolice
 
Pa i kod mene najcesce ide 1 petao ok 7 koka,tako da je imam 2 petla na 13 koka pa ako se budu tukil odba cemo da napravimo neki paprikas:ppozdrav::haha:tamo ce da bude miran ko bubca..
 
Ma ma ako je petao vredan moze i preko 10 na jednog :haha: Kod mene 14 a videcemo kakvi ce biti rezultati njegovog rada na prolece :osmeh:.
 
kod mene se obavezno tuku, ne znam dal zato stosu iz istog legla pa se nadmecu ko je jaci mozda da imam jednog starijeg a drugog mladjem mzoda se ne bi tukli, ali nekako imam sve teritorijalce nisu mu dosta njegovih 7 nego oce svih 15 za sebe ako ostanu jalova jaja ima i ovaj da zavrsi u lonac :)

P.S. kako birtate petlove? Mmeni je ovo treca godina kako sam cuvam (ranije deda cuvao) i izvedu mi se po 2 petla pa i nemam neki veliki izbor, cuo sam da se ostavljaju kad ih ima vise oni koji prvi propevaju, koji su krupniji.
 
To je ne znas koliko je vredan,dok ga ne ostavis.Posle moze biti kasno.Doduse za lonac nikad nije.:haha:
 
Evo da kazem da sam danas imao posla kod kuce,poklao 2 petla,jedan brama a jedan talijan,i mogu vam reci da od brame mesa ima kolikom volis:haha:a od talijana ima ali bice za neku supu a od brame ce da bude rostilj:osmeh:za vikend!!!
 
Evo danas sam slikao kod komsije puno dvoriste zivine.Ima svakakvih rasa zivine:sasexa,australopa rodenlaina,morke...itd.
21o9dkw.jpg


- - - - - - - - - -
 
Kakve su brame po karakteru, jedan rodja mi je rekao da su dosta mirne i da se ne bi bas najbolje snasle sa domacim poludivljim kokoskama. Razmisljam se vec duze vreme da nabavim brame ali me brine da nece ove moje divljakuse da ih rascerupaju :)
 
Mozes slobodno da drzis sa domacim kokama.Moj drugar drzi brame u selu sa svom ostalom zivinom-nista im ne fali,jedino sto se jastreb cesto zalece na njih zbog bele boje.Tako da ako imas sumovitog predela u blizini,bolje kupi jarebicaste nego bele.
 
Evo i ja imam brame koje drzim sa domacim kokama,petlovi su mi takodje brame,i nista im nesmeta kada skacu malo na domace a malo na bramice:haha:nezale se!!!A inace je jako lepa i pitoma zivina...
 
Crni tekir- kakve veze ima bela boja pa da ih jastreb napada ? Ja licno ne volim brame jer jedu ko krave a nose kao titinke ( mislim u kolicini snesenih jaja ) a i petla ne krasi velika kresta kao kod petla sa obicnom krestom. Ali dobro, ukusi se razlikuju ::namigivanje::.
 
Pa dobro tu si u pravu za jaja i za krestu,ali zato petla krasi njegova Velicina i sam izgled kada hoda po dvoristu je lep...A koke takodje su lepe i krupne a jaja su im sitnija,ali kada zakoljes koku bramu tu ima mesa da se napravi 2 rucka:osmeh:,a za petlinu da ne govorim,hehe:haha:!!!Zato ja imam i Brame da mimkrase dvoriste,a talijanke su zato za nosenje jaja lude ko struj,ni manje kokoske ni vecis jaja,a petao zato ima krestu koja je velika i lepa i stoji mu pravo ko struna,ma ko da je naslikan!!!
 
Nazad
Vrh