Kokoške za dvorište

Ja na svoje brame i domacu zivinu idem 4 koke 1 petao,a na talijanke 5 koka 1 petao(mada kazu da moze i vise koka)!!!Sve ti to zavisi od rase zivine...

I ja kao i ti imam brame u relativno čistoj rasi i mešano sa drugim sortama, i posle 15-to godišnjeg bavljenja i eksperimentisanja, došao sam do cifre 7 koka na jednog petla, ali ih držim u ekonomskom delu dvorišta slobodno, samo preko noći ih zatvaram u kokošinjac zbog lisica i kerova. Često ih puštam i na livadu, jer imam mogućnosti, pa se i produkcija jaja povećava shodno tome. Imam negde izmedju 40 i 50 komada ukupno živine, neznam tačan broj.....Inače ovih dana su počele lepo da nose,prosto sam iznenađen, ima ponekad i 15 komada jaja, a navikao sam da ih u ovo doba godine NEMA,jer stanu nositi. Nisam pametan...........:sta:
 
I ja kao i ti imam brame u relativno čistoj rasi i mešano sa drugim sortama, i posle 15-to godišnjeg bavljenja i eksperimentisanja, došao sam do cifre 7 koka na jednog petla, ali ih držim u ekonomskom delu dvorišta slobodno, samo preko noći ih zatvaram u kokošinjac zbog lisica i kerova. Često ih puštam i na livadu, jer imam mogućnosti, pa se i produkcija jaja povećava shodno tome. Imam negde izmedju 40 i 50 komada ukupno živine, neznam tačan broj.....Inače ovih dana su počele lepo da nose,prosto sam iznenađen, ima ponekad i 15 komada jaja, a navikao sam da ih u ovo doba godine NEMA,jer stanu nositi. Nisam pametan...........:sta:
Pozdrav drugar,ja imam 5 cistih koka brama,i 2 prelepa petla takodje cista jedan je jerebicaste a drugi je zuta kolumbija,tako da mi se ni jedan od njih dvoje ne sklanja,bar za sada,a sa njima mi je u tom leglu jos nekih 6 domacih koka,koje su 1 januara pronele i svaki dan ima sve sive jaja na primer danas sam nasao 4 jajeta:osmeh:(inace imaju ispust u bastu nekih 2.5x2.5,a ja ih redovno pustam naravno kada nema kise po dvoristu da mi malo olaksaju posao sa travom:haha:),sto je super za ovo doba godine....Jedino mi jos talijanke nisu pronele a njima ce za 3 dana biti 7 meseci,pa svaki dan ocekujem i od njih jaja!
 
Drago mi je zbog ta tvoja 2 PRELEPA PETLA, ali se bojim da ćeš jednog morati da prežališ i pošalješ ga u lonac ili makar da ga se nekako rešiš (ili povećaš broj koka), jer su izuzetno borbeni kada krenu da gaze koke, a mali broj povećava ovu verovatnoću. Imao sam petla ove sorte koji je u trećoj godini života bio masivan i težak, brat-bratu bar 6 kg žive mere, i imao naviku da, kao najjjači i bez konkurencije, juri mene po dvorištu i skače mi na noge i glavu, sve dok jednog dana nisam gurao kolica sa balegom iz štale, a on me u zaletu napadne, uzmem vile pa ga propisno deknem, polomim mu većinu kostiju, pa da se opravdam kod moje mame, jer je to bio njen ponos i dika dvorišta, prekoljem ga bricom, koju nosim obešenu o opasač k'o pravi Sremac, i okačim ga za nogu o žičanu ogradu da se ocedi od krvi, i izmislim priču da je petao stradao u pokušaju preleta preko ograde, pa je stradao nesretnim slučajem jer je zapetljao nogu, a ja ga našao crknutog i gle, uspeo makar da spasem meso......Priča je prošla, ali samo dok ga mama nije ošurila i rastrandžirala, pa kada je videla da je sav polomljen iznutra, digla galamu, ali sam ja već veslao ulicom u oblaku prašine dok se situacija malo ne razbistri.........Pozdrav.
 
Haha kakva prica:haha:,ali bas me cudi da te je hteo napasti,svi kazu da su na izgled opasni,a da su u stvari bas pitomi,nije mi jasno...Ja za sada moje petlice mogu da uzmem u ruku . da ih pomazim nebune se jos...Pa znam i drugi mi to govore,ali jos nisu poceli da gaze koke jos im nije 8 meseci,a uostalom videcu i sam kako ce da bude,ustvari sada sam se preracunao imam 5 brama i 8 domacih koka,pa to je negde odprilike 6.5 koka po petlu,a ove godine cu da bog da nasadim 2 ture brama,a pa se nadam da ce biti barem 10 kokica i da onda lepo imam 2 petal i oko 15 kokica sto bi odgovaralo da se ne tuku medjusobno!!!
 
drugari a zašto ne čuvate somborku ili gološijana ali čisti vi to treba da znate pa oni su i produktivniji i prirast i meso i krupnoća i količina jaja bolji su od brame izmerite jaje od bramu pa stavite ovde one nose ko kikirezi malte ne.kazete 3god 6 kg ali tri godine izvinite na sugestiji
 
drugari a zašto ne čuvate somborku ili gološijana ali čisti vi to treba da znate pa oni su i produktivniji i prirast i meso i krupnoća i količina jaja bolji su od brame izmerite jaje od bramu pa stavite ovde one nose ko kikirezi malte ne.kazete 3god 6 kg ali tri godine izvinite na sugestiji
Pa drugar brame za godinu ipo vec dostignu svoju pravu tezinu petlovi od 4.5 kg a kokice od 3 kg a to nije malo a sto se tice jaja zato imam talijanke koje nose ko lude,a brame barem ja drzim zato sto izgledaju prelepo volim da imam u dvoristu nesto veliko i lepo zato sam se ja odlucio na te dve rase...komsija mi ima golosijane i to mi se uopste ne svidja nije za moj ukus..
 
Vladale.rs, kako ti se cini ovaj pevac?
17012013506.jpg
 
dobar je ali mu nevidim krestu nije lion od onog pevca mora slikam zivinu što sam poklonijo pa da stavim ovde
 
Nije, nisu u srodstvu. On je sa onim kokama u srodstvu. A onog drugog pevca sam kupio od Nenada radi mesanja krvi.
 
drugari a zašto ne čuvate somborku ili gološijana ali čisti vi to treba da znate pa oni su i produktivniji i prirast i meso i krupnoća i količina jaja bolji su od brame izmerite jaje od bramu pa stavite ovde one nose ko kikirezi malte ne.kazete 3god 6 kg ali tri godine izvinite na sugestiji

Da majstore, ali nisu u pitanju jaja, ne živim ja od njih pa treba da nose stalno da bi mi se isplatile.

Kao što kaže Pera NS 91, Brame su PONOS I DIKA dvorišta,kad petao krene da se šepuri dvorištem i tebi je srce puno k'o da si ti na šetalištu pa u oficirskoj uniformi poručnika zaluđuješ mlade frajle. Kod mene u selu od 32 domaćinstva samo ih imam ja i niko više, tražili jaja za nasad, a ja im nudio piliće koje sam izležem u inprovizovanom inkubatoru po 200 dinara po piletu, al' nije bilo interesenata.
Još jedna priča apropo iskazanog čuđenja od strane pomenutog uvaženog člana Pera NS 91.
Dok mi je pokojni ćale bio živ,pre jedno 14 godina, nabavio je te Brame i kao i ti počeo da ih, kako su odrastali, svašta uči. Petla je naučio da u 17:00 krene u špacirung pored ograde derući se ko ošuren po glavi, a matori mu dođe, sagne se da mu ovaj jede žita ili kukuruza iz ruke, milujuću ga po glavi. Prizor - neverovatan.
Dok jedared jednoga lepog letnjeg popodneva po ustaljenoj praksi, matori krene u "ritual" , a miljenik ga propisno kljunom zgrabi za nos, matori dreknu ko opaučen mokrom čarapom, a ja prsnuh u smeh jer smo mu majka i ja rekli šta predpostavljamo da će se jedared desiti.
Posle par dana, u poseti nam je bio mali komšija, dečačić od 4 godine, pa pošto njegovi ne drže krupnu stoku, malo-malo pa evo ga da gleda kako teče popodnevno namirivanje. Petao ga "snimi", zaleti se, i pravo klincu kandžama na glavu, a vrlo dobro znaš da imaju pet kandži, dve više od ostalih sorti.
Potrčah u njegovom pravcu taman kada se petao spremao za drugi napad i odbranim ga, uzimajući ga uplašenog i uplakanog u naručje. I dan-danas se boji živine i zazire od nje.
Naravoučenije, samo ih ti mazi i pazi i u ruke uzimaj, pa ćeš proći kao ovi moji stvarni "likovi" iz priče...........
 
Dobrodol stvarno je lepo cuti tako neke price koje su se desile da su i pitome,da se daju maziti,ali bas mi je krivo zbog toga sto su napale malog deckica(verovatno ga je gledao kao pretnju posto je dete u tom uzrastu mozda malo veci od petla:haha:),ja nemam puno iskustva(tek mi je prva godina u ovome)sa njma u tom pogledu ali jednostavno ja volim sve sto drzim bilo to kunici zivina nebitno i ja naprosto uzivam kada se zivitinje lepo ponasaju,pa ti daju da ih mazis itd,a da ih drzim cisto iz potrebe e to mi nije cilj,ali opet kazem sto ljudi sto cudi!!!
 
kod mene sve koke jedu iz ruke,jedino pevac nece da pridje.Miran je ne napada ali nepoverljiv.Otac mu je bio cistokrvna "viadota" i napadao je sve zivo,pravi borac (tako je i zavrsio~u tiganju:haha: Koke su mi sasexi(8 kom);australopi (7kom) i 1 matora koka americkog amroka.I na ovu "zimocu" svaki dan nose 10~12kom jaja.:ppozdrav:
 




Neke avlijanerke od moje babe. Meni lice da su ukrstene sa nju-hempsirom, pogotovo pevac. Jer vas podsecaju na neku rasu ? :osmeh:

- - - - - - - - - -

A ovo su moje koke

140213-1641.jpg


240113-1043001.jpg


240113-1043002.jpg


Na 2 slike je moj gospodin petao koji se tako popne na 1.90-2m visoku ogradu ko od šale. Jedna slika je tamna jer je slikano u sumrak. Među avlijanerkama ima i 4 nju-hempširke i 2 sasex i 1 jarebicasta brama. Jedan dan cu da napravim bolje slike. ::namigivanje:: Izvinite na ovoliko velikim slikama :udri:
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Mirko zr pa i mene to muci uvek budu dosta velike slike,ali sta sad bitno je da se lepo vidi sta imas,da i ti pokazes svoju zivinu!A najvise mi se svidja taj tvoj LETECI PEVAC:haha:!!!
 
Ma mani ga sav je lud, popne se na ogradu i peva. Ali ne sleti u prednje dvoriste nego nazad kod koka :osmeh:. To isto radi i petao kod moje komšinice. Samo sto je kod nje ograda visoka 1m pa mu i nije tesko :haha:. Sreća pa ovaj moj ne odleti kod komšije iza šupe jer bi tamo letelo perje pošto komšija ima jazavičara. Inače petao mi se zove Milivoj. Kod babe u Elemiru kokoske imaju ispod srušene kotarke zid visine 1m pa ne preleću a ove moje kad bi mogle uvek bi bila van njihovog dvorišta kakve su ludače... Šta misliš o babinim kokoskama ? Meni su one lepše jer su krupnije. Ove moje su neke sitnije ::lose::.
 
Haahaaa kakve kokoske...:haha:dok su vesele i dok lete znaci da su zdrave,neka njih!!!Pa i tvoje su lepe,mozda se malo vise izmesale rasne i domace koke pa je ispalo nesto sitnije,a babine kokice i petao je verovatno mesan samo sa nju-hempsirom,pa su zbog toga malo krupnije,inace sam cuo da jako dobro nose i da lepo leze na jajima,tj da su dobre kvocke,pa me ti ispravi ako gresim?!
 
Nju-hempširke prilično dobro nose, ja imam 4 koke ali ne mogu da pratim koliko njih na dan nosi jer su mi kao sto i na slikama vidis izmesane u jatu sa avlijanerkama i sasex-ima. Za kvocke ne znam ali ako se na prolece raskvoce neka ja nasadim i postavim slike. Samo sto mi je problem sto živim u gradu i mogu piliće u kočini samo da držim nemaju ispust pa se uvek bojim da ne zakržljaju ::lose::. A da te pitam mogu li više kvočaka npr. 3 u jednoj prostoriji sa pilićima msm da li će se tući ? :cao: Boga mi moje kokoske su i zdrave a i debele svaki dan pojedu kanticu prekrupe pomesane sa koncentratom. A nose kao lude i ako je zima mada njima ne smeta jer su em debele em pune perja. :osmeh: Eto danas od njih 14 koka 11 jaja, juce 5 doduse, prekljuce 8, pa 7, ponekad 6 i takoo... Kako tvoje nose ?

- - - - - - - - - -

170213-1103.jpg


170213-1100.jpg


170213-1100001.jpg


170213-1059.jpg


170213-1058.jpg


170213-1058002.jpg



Evo jos malomojih koka. Ove tamno crvene sam kupio naj jednoj berzi u zr-u kao nju hempsire ali mi ne lice nesto na tu rasu :

- - - - - - - - - -

170213-1056.jpg


170213-1056004.jpg


170213-1056001.jpg


170213-1056002.jpg


170213-1052001.jpg


170213-1055.jpg
 
Nazad
Vrh