Kokoške za dvorište

Mirko zr pa super ti nose,jel su to koke od prosle godine ili su starije?!Pa moje od 6 talijanka,2 brame i 8 domacih koka svaki dan nadjem po proseku 5 jaja,ali mi jos nisu brame pronele i talijanke 2 i jedna domaca,znaci od 11 koka koje mi trenutno nose toliko imam svaki dan jaja,ali su mi dosta mlada koke u julu sam ih tek izlegao,pa ih uhvatila ova zima ali ja sam zadovoljan!Sad odma cim mi bude prva kvocka lezala odma nasadjujem jer sto ranije to bolje,sigurno barem 2 ture od talijanki i 1 turu od domacih koka,pa se nadam da ce biti barem od 50 jaja 30kokica!Inace lepe ti je zivina:osmeh:
 
Koristite ovaj link za postavljanje slika:http://www.dodaj.rs/
​Kada dodate sliku dobicete 4 koda. Treba da koristite treci kod (kod za forum sa pregledom) i dobicete postavljene manje slike, a klikom na njih precice u normalni format.
 
Koke su od prosle godine sad neke su od marta neke od aprila a dve su u maju izlezene a petao u julu ::namigivanje::. Samo imam problem jedna kokoska, ne znam koja, mi nosi tako gde stigne. Nekad nadjem jaje u kokosinjcu a nekad u dvoristu. Koji je uzrok toga ? Inace danas 10 jaja ::super:::cao:
 
Pa lepo kolega:bravo:pa ne znam razlog za to,dok nosi dobro je,verovatno kada je pritera ona mora negde da ga snese,a nemoze da bira gde ce biti kada se to desi:haha:!
 
Pa i deda moj kaze da kao ima slabe misice kroz koje prolazi jaje pre nego sto ce da ga snese pa mora gde je stigne da snese :sta: Samo da malo krene toplije vreme provalicu ja koja to radi ::jako_besan:: Jaje van gnezda nadjem svaki drugi dan. Ne verujem da cu kvocku imati do maja ::lose:: A i necu nasaditi na vise od 12-13 jaja. Blago tebi kad imas mesta za 50 pilica ::super::
 
Pa drugar kada imam veliko dvoriste sto da to ne iskoristim,a jaja uvek treba,sto meni sto babi,tetkam itd...bolje je da im ja dam moja domaca nego da kupuju ko zna sta u radnjama i na pijacama!A ja cu odma cim se prva,druga kokoska raskvoca odma da ih nasadim,pa da mi pilici lepo budu jaca i bolje "ugojene "za sledecu zimu!:ppozdrav:
 
Ja cu nasaditi 40~50 jaja.Sad dali ce biti pod kvocke ili kao prosle godine u inkubatoru ne znam.Voleo bih kad bi se koja koka raskvocala (imam ih 16) lakse je mnogo nego okretati i prskati jaja.Pa jos vaditi da se zahladjuju.....posao je to_Ovako bih odvojio 2~3 kvocke u supu i miran.:ppozdrav:
 
Pa drugar barem je to lako,lepo kada vidis da koka duze vreme lezi na gnezdu,naprimer sutra vidis da lezi i 3-4 sata ne ustaje i kad joj pridjes ona ce sva da se "nakostresi"i nece dati da je diras,onda je ta koka spremna da lezi na jajima,ja barem kada to primetim lepo je stavim u gajbu naravno prvo piljevina pa slame dosta da ona lepo napravi rupu i da se ugnezdi i tako je samo na 1 jajetu cistom da oseti da ima nesto ispod nje drzim 2 dana i onda kada se ona lepo namesiti vidis od prilike koliko mozes jaja da stavis pod nju,ja praktikujem od 17 do 21 zavisi od koke,i onda lepo pratis sta se desava!!!Ja nemam inkubator pa se snalazim sa kvockama kako znam i umem:osmeh:
 
Ma sa kvočkama ti je duplo lakše. Ja recimo u proleće nađem kokoš u gnezdu da kvoče ja je manem da se gura 2-3 dana sa ostalim kokoškama u gnezdu taman dok ja skupim jaja i ona se malo uleži za tih par dana. Onda je samo zatvorim u gnezdo, stavim jaja, naprašim praškom protiv vašiju i puštam svaki dan da jede i pije i vrši nuždu. Pred izleganje pilića je opet naprašim. 20 dan stavim jaja u mlaku vodu u lavor, to je onako zanimljivo a ne škodi pilićima. Kada se voda smiri vidi se koja se jaja mrdaju tu je pile, čak može i da se čuje pijjukanje :osmeh: Taman tako i ljuska malo omekša. Kad pilići počnu da nakljuvavaju ljusku uvatim pa po stari načim pljujem :haha: na mestu gde je nakljuvano ::namigivanje:: Kada se pilići izlegu i osuše kvočku i njih izvadim van gnezda i premestim u drugu prostoriju. Skuvam 2-3 jajeta da pilići dobiju vitamine i uživam kad ih pustim posle par dana na travu ::super:: "crni tekir- australorpke će verovatno neke da kvocaju a verovatno i sasex nebrini se imaćeš sigurno kubure s kvočkama :ppozdrav:::namigivanje::
 
E tako je drugar i ja moje koke takodje dobro naprasim proti vasi,a ja na 19 dan stavljam u lavor malke vode i lepo se vidi kada je pile zivo jer js jaj okrece u vodi kao ringispil:haha:a samim tim se i ljuska lepo omeksa i pile moze lakse da izadje:ppozdrav:!!!
 
Ma sa kvočkama ti je duplo lakše. Ja recimo u proleće nađem kokoš u gnezdu da kvoče ja je manem da se gura 2-3 dana sa ostalim kokoškama u gnezdu taman dok ja skupim jaja i ona se malo uleži za tih par dana. Onda je samo zatvorim u gnezdo, stavim jaja, naprašim praškom protiv vašiju i puštam svaki dan da jede i pije i vrši nuždu. Pred izleganje pilića je opet naprašim. 20 dan stavim jaja u mlaku vodu u lavor, to je onako zanimljivo a ne škodi pilićima. Kada se voda smiri vidi se koja se jaja mrdaju tu je pile, čak može i da se čuje pijjukanje :osmeh: Taman tako i ljuska malo omekša. Kad pilići počnu da nakljuvavaju ljusku uvatim pa po stari načim pljujem :haha: na mestu gde je nakljuvano ::namigivanje:: Kada se pilići izlegu i osuše kvočku i njih izvadim van gnezda i premestim u drugu prostoriju. Skuvam 2-3 jajeta da pilići dobiju vitamine i uživam kad ih pustim posle par dana na travu ::super:: "crni tekir- australorpke će verovatno neke da kvocaju a verovatno i sasex nebrini se imaćeš sigurno kubure s kvočkama :ppozdrav:::namigivanje::
Jedno pitanje (znam da je OFF TOPIC) ali moram:
Kojim praškom ih prašite protiv vašiju (mislim koji je najkvalitetniji, a delotvoran) ili prosto s kojim praškom imate pozitivna iskustva?
 
Sad mozes Pero :osmeh:. @Dobrodol- moram druze sutra pogledati jer sam zaboravio. To je otac negde kupio bog te pita gde i ja uzo i naprasio kvocke i dobro je ispalo na kraju. Inace imam i prasak za mrave kojim isto moze protiv vasiju moram sutra i to pogledati :osmeh:
 
Evo da vam se i ja prikljucim sa obicnim kokama.Od nedavno su pocele izlegati jaja
koke-001.jpg
koke-002.jpg
koke-004.jpg
 
Nazad
Vrh