Koke nosilje - hrana, nosivost, oprema, bolesti i ostalo

  • Začetnik teme somborac025
  • Datum pokretanja
jel smeju prasici da jedu izmet nosilja ? u istom oboru su pa nemam izbora(koke u kavezu vise a prasici dole) !
U ogranicenim kolicinama malko fosfora nece stetiti.:osmeh:Ako nije prevelika kolicina i u kombinaciji sa koncentratom ,mogu jesti.Veci problem ce ti biti zimi.Ako imas betonsku plocu iznad,spremi se na kondenzaciju koja ce da kaplje po kokama.To ih cini jako nervoznim i moze doci do kanibalizma.
 
Ljudi moji, jel ima neko ideju zasto jaja od mojih nosilja bas mnogo prskaju kad ih pecem, a dva puta mi se desilo da deo belanceta "eksplodira" i bukvalno prevrne jaje na drugu stranu:osmeh: Hranim ih samo mesavinom supera i prekrupe u odnosu 1:2.
 
Ciji super koristis? Cuces i misljenje drugih,iskusnijih,al meni pada na pamet,da u superu ima aditiva koji vezuje vodu.Dobijas na krupnoci jajeta,al pretpostavljam da prska taj visak vode.Iskreno i mene interesuje misljenje iskusnijih ljudi.
 
Hrana produkt, u poslednje vreme. I ja sam razmisljao u tom pravcu....

- - - - - - - - - -

Doduse ne dodajem im jecam, psenicu, samo kukuruznu prekrupu pa mozda i tu ima nesto...
 
Hahah, greska pri kucanju :D

Ttrle,
ne mogu tek tako da ti odgovorim.Moram da znam malo vise o prostoru, gustini, hrani, starosti.Normalno je da koke vremenom ostanu bez viska perja (starije zene kazu - preperjavaju se koke) ali t e rane mi niisu jasne.
U kanibalizmu najcesce se napada zadnji deo tela oko trtice.A i za kanibalizam ima vise razloga.Opet da nabrajam: gustina naseljenosti, svetlosni program, hrana.
Imam problema sa privatnim porukama - zato ti se i obracam u ovoj temi.
 
Nalaze se u kavezu po 5 komada u onom boksu,dobio sam ih krajem avgusta u 28 nedelji,hranu sam pravio ali sad sam uzeo jedan dzacic gotove kao sto ste rekli. Ispod vrata bas manjka perja a ima manje i po krilim a i oko trtice. Mada tu nisam toliko gledao. Svetlo imaju koliko i dan traje.
 
Nalaze se u kavezu po 5 komada u onom boksu,dobio sam ih krajem avgusta u 28 nedelji,hranu sam pravio ali sad sam uzeo jedan dzacic gotove kao sto ste rekli. Ispod vrata bas manjka perja a ima manje i po krilim a i oko trtice. Mada tu nisam toliko gledao. Svetlo imaju koliko i dan traje.

Светлосни програм подразумева да одмарају од 22-06х.Један тајмер од 1.000 динара има 11 програма и програмираш га једном и решен проблем.Узми електронски тајмер.Преброди време без редовног напајања а сачува програм.
 
Poz zna li neko da li ima blizu mene kad kazem blizu mislim u krugu od 50-100 km da neko prodaje pilice koka nosilja?
 
Poslednja izmena od urednika:
Imam jedno pitanje, sad ne znam koliko je glupo, ako drzimo koke u kavezu i ako je kavez blizu zida da li ce koke da kljucaju zid i da li to njima smeta? planiram da ubacim neke kaveze blizu zida pa me interesuje.... hvala unapred...
 
Poslednja izmena od urednika:
Gile ja imam 20 koka nosilja i drzim ih bas tako i nemam nikakvih problema,ne moras skroz do zida odmaknes 5 - 10 cm,koliko mozes.
 
Kupio sam 20 jednodnevnih koka nosilja, kada su porasle video sam da imam i petla bele boje. Dali mogu da inkubiram jaja tih nosilja osemenjena sa tim petlom?
 
Kupio sam 20 jednodnevnih koka nosilja, kada su porasle video sam da imam i petla bele boje. Dali mogu da inkubiram jaja tih nosilja osemenjena sa tim petlom?
I mene ovo interesuje...
Ako taj petao oplodi koke nosilje dali ce se dobiti koke sa dobrim genetskim materijalom za nosenje? Znam da se ne mogu dobiti ciste nosilje jer se one proizvode od maticnog jata ali bi po nekoj logici trebale da budu dobre nosilje ?
 
Verovatno da bi se vremenom, kroz nekoliko generacija, nosivost znatno smanjila jer nisu od maticnog jata. Mada ne vidim sto ne bi bile solidne nosilje ako su za domacinstvo, ako se sa njima pravi vec neka ozbiljna racunica onda bi bilo pametnije uzeti iz maticnog jata od proverenog dobavljaca.
Nisam nikad ostavljao od crvenih nosilja potomstvo u cistoj rasi, jer nisam imao petla, ali sam ukrstao sa petlom jarebicaste italijanke i sasvim sam zadovoljan rezultatom. Ostavio sam jednog petlica iz te kombinacije i nekoliko kokica i planiram ove godine to da ukrstim sa leghornom jedan deo, a drugi da vratim na crvene nosilje.
 
Koliko pojede koncetrata jedna kokica od prvog dana do 18-te nedelje ?
I dali bi moglo da se dodaje malo prekrupe u toku te ishrane ? Konkretno kukuruz , jecam, psenica...
Hvala unapred.
 
ZA ove malo nestrpljive koji nemaju vremena da procitaju sto je vec napisano vise puta.
A da ti kokice ne trpe napisacu normativ utroska hrane u odgoju zutog pileta "Isa brown" za prvim mesec dana a ko ih volis :haha: prevrnuces ovu temu ima objavlen normativ od 1-126.dana.Malo se salim a malo i isitinu pisem i kostace te :ppozdrav:.

od 1-7 dana 11 grama hrana "jedinica"
od 8-14 dana 17 grama "
od 15-21 dana 26 grama "


od 22-28 dana 33 grama hrana "dvojka".
 
Sto posto si u pravu@Valjevac ali sa obzirom da sam laik na ovim stranicama mnogo vise citam negoli pisem pa sam se pogubio, neznam gde sam sta procitao.Kao dokaz : secam se da si nedelje u normativu obelezavao rimskim slovima...
A sto se tice pica uvek ! Samo se javi na pp da razmenimo brojeve i dobrodosao u Vrnjacku banju! Ovo vazi i za cika Duska i Robinsa jer sam pokuppio i dobar deo njihovog znanja !
A ima i gde da se spava....:)
 
Valjevac zna znanje. :bravo: ja sam ovu temu presao par puta ali mi nije jasno da li na oblektu mora da ima dva ventilatora jedan da ubacuje a jedan da izbacuje vazduh? Kapiram da ako stavim jedan za izbacivanje onda ce biti promaja ako ostavim vrata ili tako nesto da bi koke dobile malo svezeg vazduha.... Pomoc molim? Krecem sa adaptacijom objekta ( citaj starog zivinarnika, potom supe) pa da zanam kako je najbolje uraditi u startu.... Inace u objekat ne mogu da stavim vise od 100 kokica....
 
Ventilator ti mora izvlaciti vazduh.Za ubacivanje moze i prirodnim putem,tj nekim otvorom,al da ne bude u njihovoj visini,tj da ih ne poliva.Ipak bih ti savetovao dva manja ventilatora,bolje nego jedan veci.Iz jednog prostog razloga,sigurnosti od kvara.Ako crkne jedan,da ne ostanu bez ventilacije.Lepo nastelujes da rade oba,ali po manje.
 
Najpre da pohvalim forum,jer ima zaista ima dobrih informacija,koje puno znace nama pocetnicima.Pitanje za sve forumase,da mi predloze neko efikasno sredstvo protiv vasi.Citao sam ceo forum i tako nasao da je neko koristio,neostomosan,neko intox prasak,neko neocidol 600 ec,ektanon i ostalo,ali se plasim da tim sredstvima ne narusim kokicama zdravlje.Zato neak mi neko ko je imao iskustva sa ovim sredstvima pomogne,koji da odaberem i njime isprskam kaveze i kokice,jer nisam u mogucnosti da ispraznim objekat.Hvala unapred
 
Poslednja izmena od urednika:
Molim vas za savet. Imamo 30ak koka nosilja, slobodno šetaju u zatvorenom prostoru, nekad su bile na farmi u kavezima. U poslednjih mesec dana javlja se kanibalizam među njima (jedna drugoj kljucaju zadnjicu), davali smo kanistop, malo se situacija popravila ali se vratilo sve na staro. Šta uraditi?
 
Nazad
Vrh