Koke nosilje - hrana, nosivost, oprema, bolesti i ostalo

• Začetnik teme somborac025
  • Datum pokretanja

zagy

Novajlija
Učlanjen(a)
21 Avg 2014
Poruka
23
Poštovanje, pišem iz Zagreba. Imam 40 nesilica i sva jaja prodam, a potražnja je barem za još tolko. Imam objekt 12 m2. Zanima me kolika je razlika u nosivosti između uzgoja u kavezu i podnog uzgoja? objekt je izoliran stiropolom, ima ventilaciju.. Htio bih staviti još nesilica da imam sve zajedno 120 komada. Hvala.

zagy

Novajlija
Učlanjen(a)
21 Avg 2014
Poruka
23
E to me zanimalo, fala.. I kolko mogu očekivati jaja od pronošenja sljedećih godinu dana? I kolko komada stane po m2? mislio sam na onaj sistem sa volijerama..ko nezna to izgleda kao police u trgovini, kokoši lete sa jedne na drugu stranu..nešto slično kavezima lai nisu zatvorene..

zagy

Novajlija
Učlanjen(a)
21 Avg 2014
Poruka
23
Znači, mogu očekivati 280 jaja godišnje ako sve bude u redu? Jaja prodajem po 1,3 kune..to je 20 dinara. A hrana me izađe 2 kune..to je 30 dinara. Tako da mislim da će se sve zajedno dobro isplatiti.

ttrle

Član
Učlanjen(a)
22 Jul 2014
Poruka
78
Bolja je nosivost kod kavenog drzanja.A i mnogo lakse odrzavanje i prikupljanje jaja.Za dobru nosivost i bolju proizvodnju svaki iskusan covek u ovom poslu ce ti preporuciti kavezno drzanje. Pozdrav

vladale.rs

Član
Učlanjen(a)
19 Sep 2012
Poruka
709
Grujice mujice kazu da nosivost od 80 procenta je loša nosivost u kavezu.Treba da bude 95 procenta.Ti navodiš slobodnu varijantu što je i u redu,dok su moje puštene totalno ibez konc.zamitene.Nema ni jedno jaje,a očekujem mlade da pronesu.

Poslednja izmena od urednika:

vekickikinda

Novajlija
Učlanjen(a)
1 Okt 2014
Poruka
4
Pitanje, posto sam nov?
Imam 60 kokica stare 23 nedelje i jos su mala jaja oko 50gr i jel ima pravila koliko ce da prodje da budu veca. Poz, a koke su kanlajn

Poslednja izmena od urednika:

pitbullns

Član
Učlanjen(a)
27 Jan 2013
Poruka
308
Imam pitanje sto se tice nosivosti i ne znam gde bih ga drugo postavio nego ovde. Imam 10ak crvenih nosilja ovogodisnjih, drzim ih zajedno sa 4-5 domacih koka, 3 italijanke i 2 leghornke i jos 3 petla. Nosilje i leghornke su ovogodisnje, a ostale proslogodisnje. Sve su lepo nosile do pre neka 2 meseca kada im je pocelo mitarenje. Komsija mi je rekao da ih ne forsiram koncentratom u tom periodu pa sam ih hranio samo zrnevljem i zelenisom nekih 5-6 nedelja, ali evo vec 2-3 nedelje dajem koncentrat, a nemam ni jedno jedino jaje dnevno. Dok se kod tog istog komsije koke takodje mitare, imamo priblizni broj koka, a on ima svaki dan izmedju 5 i 10 jaja, a kod mene totalno mrtvilo. Cak sam prosle nedelje poceo da dodajem i zivimicin u vodu, ne znam sta je u pitanju i kako to da resim, molim za pomoc. Hvala!

valjevac

Zaslužan član
Učlanjen(a)
5 Nov 2009
Poruka
1.544
Приближав се растанак са овом туром-у суштини одгајена лагано - без проблема

toni velja

Član
Učlanjen(a)
7 Dec 2012
Poruka
61
valjevac..dali moze tritikale da se koristi vo koncetrat za pilici od 3 do 10 nedela..premiks sano
tritikale 32.3
pcenka 29
maslo 1
stoc.kreda 2.2
soja 30
premiks sano 1.5
jacmen 4

valjevac

Zaslužan član
Učlanjen(a)
5 Nov 2009
Poruka
1.544
valjevac..dali moze tritikale da se koristi vo koncetrat za pilici od 3 do 10 nedela..premiks sano
tritikale 32.3
pcenka 29
maslo 1
stoc.kreda 2.2
soja 30
premiks sano 1.5
jacmen 4[/QUOT

Само концентрат једне фирме - квалитетом задовољан ако треба инфо на п.п. да не буде да рекламирам фирму.Никаквих одступања у квалитету није било дуже времена

Srki pajce

Novajlija
Učlanjen(a)
7 Okt 2014
Poruka
15
Novi sam na sajtu,a i pocetnik u uzgajanju koka nosilja,pa bih zamolio iskusne clanove da mi odg,jer sam procitao na jednom postu,da se uvece u 21h gasi svetlo kokama,jer tad spavaju,to me je totalno zbunilo,pa zar im tada ne treba bas svetlo,molim za odg i izvinite malo sam bio opsiran,hvala unapred

Vrh