Koke nosilje - hrana, nosivost, oprema, bolesti i ostalo

  • Začetnik teme somborac025
  • Datum pokretanja
Imaš program osvetljenja pročitaj temu od početka i biće sve jasno
 
Poslednja izmena od urednika:
Novi sam na sajtu,a i pocetnik u uzgajanju koka nosilja,pa bih zamolio iskusne clanove da mi odg,jer sam procitao na jednom postu,da se uvece u 21h gasi svetlo kokama,jer tad spavaju,to me je totalno zbunilo,pa zar im tada ne treba bas svetlo,molim za odg i izvinite malo sam bio opsiran,hvala unapred

За ове, нестрпљиво, што хоће да продју а да се не озноје, неће чак ни да прочитају написано, попуст данас, светлосни програм кока носиља - узгајају се 18 недеља - 126 дана и то иде овако
1 недеља светлост 23 сата
2 - 12 сати
3 - 11 сати
од 4-14 недеље 10 сати
15 - 10,30 сати
16 - 11 сати
17 - 11,30 сато
12 - 12 сати

у 17 и 18 недљи се врше неке кобинације са светлосним програмом а резултат је лепа креста.
Јачина светлости 5 вати по метру квадратном.Врањанац дугујеш:ppozdrav:
 
Ima on tog pivaaaa zaradjenog ihahaha.Zato je i dobio titulu zasluzan clan,sto ima dobar cug.:haha: Uvek od koristi.:ppozdrav:
Slazem se ali covek je sa velikim znanjem i iskustvom koji voli pomoci nama neiskusnima u ovom poslu,sto dosta govori o njemu,ali ne samo on,nego vec svi vi koji ste moze se reci doktorirali zivinarstvo :)

- - - - - - - - - -

Za koke lake linije koje se drze u kavezima je potrebna kojicina od 120 do 140 grama a za koke teske linije potrebe su od 170 do 180 grama. Potrosnja vode je hrana puta 2 u normalnim uslovima a leti kad je vruce hrana puta 3 i vise. Sto se tice hrane zavisi da li su koke zatvorene ili idu po polju. Ako su slobodne mogu se hraniti sa raznom hranom jer koka sama nadje napolju ono sto joj je potrebno. U ovom slucaju ima se manje jaja ali su ona tzv. iz organske proizvodnje. Kod zatvorenih koka ishrana je veoma vazna jer se mora uskladiti sa potrebama zivine a ako se ne uskladi javlja se veliki pad nosivosti ili jos gore kanibalizam . Na nasem sajtu (ne smem da se reklamiram ) na stranici PREUZIMANJE ima nekoliko razlicitih receptura za koke nosilje i jedan tabelarni proracun za sastavljanje zeljenog recepta. Na prvom listu je objasnjenje i lako se koristi, potrebno je u listu zbirna u levoj tabeli uneti one komponente koje imate i po kojoj ceni ih nabavljate a na desnoj strani dobijete rezultat proracuna. Tabela se moze koristiti za proracun bilo koje stocne hrane a dobijene rezultate je potrebno uskladiti sa potrebama odredjene vrste zivotinja. Stoo se tice ribljeg brasna u poslednjih par godina se izbacuje iz upotrebe jer kod njega ima dosta problema sa kvalitetom - desavalo se da je izvor salmonele pa se u hranu ubacuju samo aminokiseline lizin i metionin zbog kojih je riblje brasno bilo vazno.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237847898[/time]_________________________________________________
Opet ja
kod koka nosilja veoma vazan faktor je svetlo jer bez svetla od 16 sati kokama nece hipofiza raditi dovoljno i bice losa nosivost. Zbog toga domace koke bolje nose leti kada je duzi dan nego zimi kada je kratak. Naravno tu je i bitna i temperatura ali kod svih koka nosilja mora se voditi racuna o programu osvetljenja ako se zeli dobra proizvodnja.
Novi sam na forumu,procitao sam ceo post,ali i dalje imam dilemu u kavezu dimenzija(50x47x42) koliko koka da ubacim 4 ili 5,vlasnik kavez mi je prodao kao za 5 koka,ali meni se cini da je to premalo prostora za 5,tako da bi molio pomoc
 
Нема већег задовољства за одгајивача кока када у 114 дану затекне овакав призор - ништа му онда није тешко-добар рад даје добре резултате
2qw3khc.jpg
 
Нисам Слађо - објекат нам је сличан - опрема је иста - али и моје коке и ја сам лепши:haha:.Мало сам се нашалио али све је истина.Једнога дана, кад те пут нанесе ка Ваљеву и за све колеге са овог форума важи успоставићемо комуникацију и биће ми драго да се упознамо.
 
Kolko bre Vas ima u Valjevu nisi ti a nije ni ovaj lik od koga sam kupio bio koke a isto ima ovakav objekat + farmu nosilja pored :) hranio je sa 100%
 
Poslednja izmena od urednika:
Овде је народ вредан - има доста фармера а има доста и фармерки:haha::ppozdrav:
 
Novi sam u poslu sa drzanjem koka nosilja u kavezima,pa bih zamolio iskusne clanove foruma u pomoci oko izbora dezinfekcionog sredstva,koje bi koristio posle ciscenja objekata,znaci sedmicno jednom,a da ne steti kokama,trenutno koristim desol-dez,izvinite na ospirnoj poruci i hvala unapred
 
@valjevac
najvise sam zbog unutrasnjeg izgleda farme pomislio da si ti, a i sistem za hranjenje vam je identican! A znaci to ti je konkurencija :osmeh: nemam sklonosti prema istom polu ali aj vjerujem da si ljepsi :haha:
Vazi ako nekada budem u blizini Valjeva obavezno cu da ti se javim!
 
Novi sam u poslu drzanja koka nosilja u kavezu,ubacio sam pre 2 nedelje 200 kom kokica,cekam jos uvek da pronesu,mada sam primetio da poneka,retko koja kljuca jednu drugu u donjem delu vrata,citao sam negde da je to kao i neka normalna pojava,jer trebaju da pronesu,ali se ja plasim da nije u pitanju kanibalizam,inace nemaju jaku svetlost,zamolio bih sve iskusne clanove da mi kazu,jel to normalno u fazi pronosenja ili je prvi znak kanibalizma,molim vas da mi sto pre pomognete nekim savetom,hvala unapred
 
plasim da nije u pitanju kanibalizam,
Само квалитетан концентрат и не секирај се. Шта ти улази у просторију па да радиш дезинфекцију сваке недеље? Ја сам правио експеримент са једним мањим јатом. У кавезу су биле по 3, светлост дневна а зими досветљавано 2 сата, носивост у почетку експлоатације преко 92% а кад сам их поклао (2,5 год.) била је 80 %. У воду сам им додавао, због салмонеле (дунуло ми без везе), сребрну воду. У тацне за изђубривање сам стављао пиљевину и чистио једном седмично. Лети сам муве ловио на оне спиралне траке (има код Кинеза). И то је то. А да, по усељавању су добиле да саме одаберу концентрат (4 произвођача).
 
jel smeju prasici da jedu izmet nosilja ? u istom oboru su pa nemam izbora(koke u kavezu vise a prasici dole) !
 
jel smeju prasici da jedu izmet nosilja ? u istom oboru su pa nemam izbora(koke u kavezu vise a prasici dole) !
. Свиња је по дифолту сваштојед а опет кад погледаш како их чувају у савременим фармама, к'о у апотеци.
С' друге стране, амерички фармери дехидрирани и самлевени измет (мислим 15%) умешају у концентрат и враћају у исхрану.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pocinju nekako da mi se naduvaju ! dal od izmeta ili ... nemaju proliv i dobro su raspolozeni ali su "nekako naduveni" .
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh