Koju rasu svinja držite,i zašto?

Ta ja sam ih zadnji put žive video pre desetek godina kod mog pokojnog ujaka ,možda negde na nekom salašu po vojvodini još ima...
k49e9d.jpg


9zli4x.jpg
 
D.R.E.D je napisao(la):
Ta ja sam ih zadnji put žive video pre desetek godina kod mog pokojnog ujaka ,možda negde na nekom salašu po vojvodini još ima...

Poslednji put sam ih video na vasru u Temerinu pre jedno 4-5 godina, posle toga, ni za lek...
Masniji su pa ih narod ne voli ali su pitomi za razliku od duroka...sreca pa sam te zveri potamanio ::namigivanje::

:cao:
 
Odg: Koju rasu svinja držite,i zašto?


  • breksir je engleska rasa...ne znam kakve su ovako da visu neke masne??
Post je spojen: [time]1265371837[/time]
_________________________________________________
2q0lffs.jpg

dobar nerast...
 
KishRobert je napisao(la):
radivoj.nadlacki je napisao(la):
ali su pitomi za razliku od duroka...sreca pa sam te zveri potamanio
sto je durok tako problematican?

Zato sto meni, caletu i veterinaru treba sat i po da pelcujemo i izlomimo zube desetoro prasadi. Prvo, kod krmace ne sme niko da udje, otera prasice u cosak, pregradi ih svojim telom pa ti sad vidi. Onda je ja zezam sa jedne strane boksa pa se ona z.....e pa krene na mene, cale onda graljicama sa 2,5m dugim sapistem izvuce prase dok se ona ne vrati i tako u krug dok ne odradimo posao.
Da ne pricam kad smo prodali prase pa dos`o mesar da ga zakolje, kad je pocelo da cici ona sa celih 300 kila preskoci obor a mi kud koji mili moji :haha: :haha: :haha:...samo da si video kako moj cale sa sedamdeset godina preskace zid :haha: ... posle sam cuo jos slicnih prica za duroka, a nasa krmaca je bila samo 75% durok.

Neka fala but no more, no more, no more :haha: :haha: :haha:
 
qsozyc.jpg
tura odojaka koja bi uskoro trebala ići van,križanci ali mislim da su dobra roba,procjenite i vi.
 
dobri su, slični su mojim križancima durok-hempšir, samo se bojim da će da budu masniiiii, ali vidjet ćemo.....
 
fajferica je kja rasa?prvi put cujem to
nikola pojasni de nam verujem da nisam jedini koji ne zna sta je to
 
Celu temu procitah u cugu. Bogami dosta sam naucio od vas, hvala vam :osmeh:

E sad da pitam ja nesto, ako neko moze da mi kaze o rasi "MORAVKA", kakva je to svinja i ima li je jos na nasim prostorima?
 
Nazad
Vrh