Koju rasu pasa imate ili volite

U Lokvama se u četvrtak 1.2 održava smotra ovčarskih pasa,Inicijatori imaju kavkasce,kangale,kuvase ,azijate,šarove naravno o čistoći rase neću komentarisat,ali lepo je da se pohvale sa svojim ljubimcima ,pošto je odziv u selu velik kako sam čuo ,evo da pozovem sve zainteresovane da se pridruže smotri sa svojim ljubimcima.
 
Svi naši,dosta njih nije ni došlo prvi put se ovoako nešto organizovala ,ja sam hteo nositi moje u šetnju ali sam sadio voćke.
 
Meni se najviše svideo šarov Meda od Monteana a onaj siroma Vučko tipičan primer uništene rase. Video sam nekoliko dobrih Azijata i Kangali ne zaostaju za njima, sve u svemu, bilo bi lepo kada bi ova smotra prerasla u jednu ozbiljniju manifestaciju koja se održava svake godine.
 
Trebalo bi da preraste imamo tu jednog momka koji se bavi kinologijom ,koliko sam čuo on će malo da se zauzme za organizaciju sledeći put.
Ima u selu još dosta CC,Bulmastifa,pulinaa ima i malo egzotičnih rasa.
 
Meni se najviše svideo šarov Meda od Monteana a onaj siroma Vučko tipičan primer uništene rase. Video sam nekoliko dobrih Azijata i Kangali ne zaostaju za njima, sve u svemu, bilo bi lepo kada bi ova smotra prerasla u jednu ozbiljniju manifestaciju koja se održava svake godine.
Ako milsite na onog na 7 minut,tog psa vodim ja inace to je pas mog ujaka mesanac Kavkasca i Sarlpaninke star 2 godine. Na 12:50 Baki od Veresa je isto stene od mene,star svega 9 meseci. Na 22:30 u ring ulazim ja prvi,zatim @Peet sa nasom, sarplaninkom pa iza nas komsija Veres.Kavkasca nisam smeo izvaditi jer neznam kako bi ga drzali dvoje odraslih.
 
Ovaj skup je prvi za sad i nije bila neka izlozba za ocenjivanje, tek ono da se razbije zimska monotonija. Skoro da ni jedan ker nema pedigrea.
U nameri je ono sto je kolega talianu napisao da od sledece godine bude malo veceg reda oko organizacije.
Najbitnije je bilo izaci, zezati se a potom na redu je doslo druzenje uz odlicnog gulasa i pica.
 
Dogodine šetamo i male pse

e40d8b58dfb4cb0ad5e2cae62ee5b6d9.jpg
e993b7ddc0db034486f903d8fbc11670.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh