Koju rasu pasa imate ili volite

Taj mali NLT je najkorisniji ker kojeg treba da ima skoro svako seosko domaćinstvo jer kada odraste uz živinu i ostalu marvu i ako se pusti da slobodno šeta po dvorištu tu gde je on nema žgadije da pravi štetu. NLT je robustan, hrabar, srčan i jeftin za držanje, fantastičan kerić koji bi trebao da bude zastupljeniji po seoskim imanjima.

@deni89
Dopada mi se i Baki jeste da su obojica višlji na zadnjim nogama ali koliko ja znam to je česta pojava kod Šarova, to im generalno ne smeta da se normalnio kreću.
 
Tako je Laki ja sam imao mnogo pasa ali ovi NLT su definitivno korisni .Imam sad jedan par dobio ih od drugara iz južne Srbije njima služe za jamarenje.
 
@ Laki, to sto su neki sarplaninci kako kazes vislji na zadnjim nogama je za njih normalno i dozvoljeno. Oni su ipak planinski psi i zbog toga je to tako. Naravno, ima primeraka koji nisu vislji i to je takodje normalno i dozvoljeno, jedino nije dozvoljeno da budu kao NO.
 
Vec duzi niz godina drzim samo Nlt.Za sad imam par kucka je pustena od prvog dana sa zivinom i po dvoristu dok kera drzim vezanog.Njega sam uzeo pre par godina sa godinu ipo dana a spreman je za lov tako da podavi sve sto trci po dvoristu.Mada i sa kuckom sam imao problema kao i sa svakim Nlt-om dok je mlad ona mi jednom u toku dana podavila 40 zeca.Korisni su jako ali kad ih uhvati ludilo ne smem da ih ostavim same pogotovo negde u hangaru zatvorene naprave stetu samo tako.Kucka se vec opanetila posle 3 kotenja ali ja mislim da je to zbog toga sto je iz Rume..ima neki pogled ne daj Boze :)

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Da li je ovo bila izložba (okupljanje) samo velikih rasa .?
Ovo sam pitao jer mi je bilo baš pomalo čudno da su zastupljeni planinski i ovčarski psi krupnih rasa, pomalo "neobično" za Banat.
Inače svaki povod za druženje je dobar a ovakav pogotovo, jer ja sam istinski ljubitelj pasa i nekadašnji aktivista raznih tematskih manifestacija ... :ppozdrav: ...
 
I ovaj ima malo terijerske krvi :osmeh:
Q2UBuJb.jpg
 
Imam jednog mužjaka za kojeg mislim da je miks NLT i oštrodlakog Nemca, uličar koji me je izabrao da mu budem gazda i ja ga prihvatio-usvojio. Kerić je kao navijen, pravilno i jako zubalo, stalno jurca za pticama, nije baš poslušan i ne mogu da ga izgubim kada se šetamo. Glava mu je terijeska, telo kao Nemac a sav je smešan kao cirkus ali je zato pokretljiv i brz kao munja, zovemo ga Đura-crna-turbo-munja. :)
 
Ovo sam pitao jer mi je bilo baš pomalo čudno da su zastupljeni planinski i ovčarski psi krupnih rasa, pomalo "neobično" za Banat.
Inače svaki povod za druženje je dobar a ovakav pogotovo, jer ja sam istinski ljubitelj pasa i nekadašnji aktivista raznih tematskih manifestacija ... :ppozdrav: ...
Đađo nekada je bilo dosta stočara i ovčara pa ostala verovatno neka tradicija ,mada i na snimku ima dosta stočara.A i druga stvar i Lokvanci vole sve veliko,aute,kuće,kombajne,njive,hangare pa i kućne ljubimce jbg valjda neka genetika ili kopleksi otkud znam.
 
Posedujem ženku Turskog Kangala

Aj okaci neku sliku...

- - - - - - - - - -

Koliko sam ja skontao citajuci o njima,ima dve slicne linije kurdski kangal i turski...a navodno kurdski je cuvan kso oko u glavi,zabranjen je izvoz,i sledi ne znam kakva kazna zatvora za krijumcare...kazem,tako sam na netu citao o njima...strasan pas..
 
Ja mislim da je i dalje zabranjen izvoz,znam da do skoro niko od odgajivaca Kangala u Srbiji nije mogao da vadi rodovnike,mislim da je tako i dan danas.
 
A opet navodno u srbiji su se pojavili tako sto je neki cika iz novog Pazara,koji je opasan baja,dobio na poklon odande kangala i da su se tako i kod nas zapatili...
Bilo kako bilo,rispekt za kera..
 
Ovaj jedan cika na dan...

- - - - - - - - - -

Bas impresivan pas...dovoljno je da bude neki dobrica i da lezi na sred dvorista...kad ga vidis ne ulazis..

- - - - - - - - - -

Ima snimak na netu kako vuce traktor,na blagoj uzbrdici,na vratnoj ogrlici zakacen lanac...pa ga ti zadrzi na povodcu kad krene
 
Nazad
Vrh