Koju rasu pasa imate ili volite

Za kucu je zakon pulin,nema ptica da preleti javi,laje na sve zivo,a sto je najbitnije nije krvolocan da nekoga iscepa,hoce da malo stipne za nogavicu al nista strasno.
 
Treba mi neki koji otkine sunku coveku ako udje,a da neko od nas ukucana nije kuci,a prema nama i gostima koji su u dvoristu u nasem prisustvu da bude miran kao i svaki drugi ker.
 
To bas i nije za zezanje.kakav je zakon ima da nagazis ako nekog izujeda....A za to je zakon Azijat,kad dovati ostanu samo dugmici.
 
Azijata je i Branko poslao na fejsu,samo je to prevelik.
Dalje mi ostaje da se raspitujem,pratim...izmedju ova 3 kane korso,vucijak i sarplaninac.
Ovo je moj sadasnji cuvar,sto se tice javljanja,hvatanja parcova tu je neprikosnoven,ali dzaba kad je malo veci od patike i nije za nekog samostalnog cuvara. Bar da je velicine pulina...
 
Poklanjam štene Pita,muško, dobio pre neki dan 2 kom pa nemam toliko mesta. Majka je poreklom iz USA ja sam je lično dobio od čoveka koji je done pse (njene roditelje )iz USA otac je odavde nisam ga video ali tata mi kaže da je izuzetan.Majku sam odneo pre nekoliko godina u Suboticu kod mojih,izuzetan je čuvar.
 
Azijata je i Branko poslao na fejsu,samo je to prevelik.
Dalje mi ostaje da se raspitujem,pratim...izmedju ova 3 kane korso,vucijak i sarplaninac.
Ovo je moj sadasnji cuvar,sto se tice javljanja,hvatanja parcova tu je neprikosnoven,ali dzaba kad je malo veci od patike i nije za nekog samostalnog cuvara. Bar da je velicine pulina...
Samo sarplaninac,drzimo ih bar 30 godina,najbolji cuvari za kucu,nema boljih.
Inace nema sta oni da trazu sa decama,gostima itd,preko dana zatvoreni,nocu pusteni :).
 
Kupi Lava i osisaj ga i nazovi ga Zucko...kao onaj vic o Pirocancu kad je kupio kera i kaze u Africi ga zovu Lav,ja si gi osisal i nazval Zucko:haha:
 
@NA
Ako se odlucis za vucijaka,ja bih ti preporucio da uzmes zensko stene.Privrzenije su i gazdi i kuci,a i lakse ces je nauciti bar onim osnovnim stvarima.
Inace,kako sam cuo u poslednje vreme,i kane korso je dobar izbor za dvoriste.
 
11855870_794541267326301_3414325523292027741_n-2a25d5.jpg

Moj Vucijak slika od pre 2 meseca sada je dosta veci i deblji
 
Moj prijatelj poslednji sedam godina :cool:
Nemacki bokser Bruno
O:Nicko della Barbariga
M:Carla del Ponte Bianco

2vsotiv.jpg
10 meseci

29fa639.jpg


2w57ixk.jpg
 
Pozdrav svima,ja imam dva engleska bul terijera.Znam da vecina ljudi ima pogresno misljenje o ovoj rasi.To je jedna predivna i prepametna rasa za kucu.Imam dva muzjaka jednog od godinu dana i jednog od pet meseci.Odrasli su sa nama u kuci,sada su napolju.Netreba gajiti predrasude o njima uz pravilan uzgoj to su maze nevidjene.Veoma su inteligentni,mazulje su velike pravo je uzivanje ima ti ih.Ja imam dvoje dece i mogu vam reci da su veoma vezani za decu i toplo ih preporucujem svim iskrenim ljubiteljima pasa.Oplemenili su nam zivot skroz.
 

Dva psa razgovaraju preko Skajpa (VIDEO)






18281548565657200255f25744140149_w640.jpg
Ove dve kuce definitivno prate u korak napredak tehnologije.
Terijer Gejtor i njegov drugar Bazil odlično komuniciraju putem Skajpa: Oni zavijaju, laju, izvijaju svoje glave i silno se zabavljaju "pričajući" o svemu i svačemu, dok ih njihovi vlasnici posmatraju u čudu.
Zanimljivo je da su i drugi psi reagovali slično nakon što su im vlasnici pokazali video na Jutjubu, koji prikazuje ova dva psa kako "skajpuju", pa su mnogi ispod snimka ostavljali komentare da psi očigledno imaju univerzalan jezik i lako se prepoznaju.

Pogledajte i sami :
[video]https://youtu.be/4RQYr9HeVxw[/video]


IZVOR: ZIVOTINJE.RS PETAK, 27.11.2015. | 08:42
 
Poslednja izmena:
Došla posle dve godine, pas se onesvestio od radosti !!!

Čini se da je nalet emocija bio previše jak za presrećnog psa ...
Šnaucera iz Pensilvanije preplavila je neizmerna sreća kada se njegova vlasnica Rebeka Ehalt vratila kući nakon dve godine provedene u Sloveniji ...

56675364756657f67471a6993380311_w640.jpg



Foto: iz Pensilvanije preplavila je neizmerna sreća kada se njegova vlasnica Rebeka Ehalt vratila kući nakon dve godine provedene u Sloveniji.

Rebeka je kleknula i pozvala psa sebi, a on joj je poleteo u zagrljaj i počeo mahnito da skakuće i skiči.
Jadničak je međutim toliko bio radostan, da se u jednom trenutku onesvestio od sreće!

Ovaj video osvojio je do sada čak 44 miliona pregleda.

Pogledajte i vi :
[video]https://youtu.be/rp03AorAWLY[/video]

IZVOR: DAILY MAIL: PONEDELJAK, 7.12.2015.
 
Ja cu u narednih 10-15 dana da uzmem malinou, a inace imam retrivera koji sluzi samo za ukras po dvoristu i ni za sta vise :osmeh:
 
Ja cu u narednih 10-15 dana da uzmem malinou

Odličan izbor. Uz pravilan odgoj veoma dobar čuvar i veran pas. Ima sve dobre karakteristike "bliskih rođaka" (Nemačkog i Švajcarskog ovčara), a nema sklonosti prema urođenim i potencijalno naslednim bolestima kojim oni često obolevaju. Najčešće su to upala krajnika i degenerativni procesi artroza i displazija.
... :ppozdrav: ...
 
Odličan izbor. Uz pravilan odgoj veoma dobar čuvar i veran pas. Ima sve dobre karakteristike "bliskih rođaka" (Nemačkog i Švajcarskog ovčara), a nema sklonosti prema urođenim i potencijalno naslednim bolestima kojim oni često obolevaju. Najčešće su to upala krajnika i degenerativni procesi artroza i displazija.
... :ppozdrav: ...
Bio prekjuce da vidim za stene; 5 komada prodao, 5 poklonio a ja zakasnio za par dana ::samo bes::
 
Nazad
Vrh