Koju rasu pasa imate ili volite

Bas,bas lep pas.Drago mi je sto je sve dobro proslo,posle onih komplikacija,kad se stenila.
 
Hteo bih uzeti piluna pa da vidim ko zna koji je bolji ženka ili mužijak .i dali neko zna ko ih ima
 
Ely bila zakacila krpelja. Pocela da kunja i bila bezvoljna. Odvedemo je u vet. stanicu...krvna slika potpuno rasturena, trombociti pali na 12 vrednosti a treba da su preko 100. Odmah dve boce infuzije i udarnu dozu antibiotika (3 injekcije) u butine pa je posle toga pokazivala volju za zivot ali su je zadnje noge jako bolele od injekcija antibiotika. Sutra dan jos jednu bocu infuzije i po jednu injekciju antibiotika i vec je sve to delovalo mnogo bolje. Prekosutra trombociti se popeli preko 70 sto je jako dobro a ona pocela da trazi hranu i da se igra. Terapija zavrsena cetvrti dan sa jos jednim bodenjem na antibiotike i sada je sve OK.

Naravoucenije:

Obavezno pregledati psa posle svake setnje.
 
Tek sada vidim da postoji i ova tema
Moji ukucani i ja obozavamo pse, ali samo u dvoristu, do sada je dosta pasa proslo kroz nasu kucu neki koji su bili pametni i vredni ostali su dozivotno a neki losi su se kratko zadrzali. A uvek imamo bar tri psa jel copor je njihov prirodni nacin zivota i u coporu jedino u coporu pokazu svoje naj bolje osobine
Pre mesec dana nam je uginuo BOBISHA nemacki kratkodlaki pticar koji je kod nas proveo 12 god,on je bio naj pametniji rasni pas kojeg sam ikad imao,dobar i za lov i za kucu. i nisam imao brige kad njega ostavim da cuva kucu i zivotinje u dvoristu bio je sto se kaze CESTITA KERA, lovio pacove, spavao medju pilicima igrao se sa mackama, lizao jaganjce zajedno sa ovcom, lizao prasad, uteravao svinje u boks kad izadju, ujedao uljeze u dvoristu.
Jedino on je imao privilegiju da bude suvozac u autu kad se ide u lov, a na ulici je bio toliko miran da ga je setao moj sestric koji ima 20meseci i on sam od skora hoda. BOBISHU sam dobio u Secnju na terenu dao mi ga vozac Masey-a kog smo popravljali.
Ima jako puno pasa koji su nam isto tako bili deo porodice neki kojih se rado secam su se zvali: KIKI,DJINA,PULI,KUCO,CUKSI,CICA,PULI.
Trenutno imam jednog malog LELU (kantoprevrtaca) koji je jako dobar cuvar i jako lep, ali ne podnosi zivotinje sluzi kao ALNASER za vucjake on je kao CHUK NORIS, on cuje i vidi i kada spava i po celu noc patrolira
Imamo i dva nemacka ovcara zovu se VATRA i GROM za sada su mladi i dosta dobri Vatra ima 12 meseci a Grom 4 meseca.
Sledeci pas kog cu da nabavim bice ALABAI srednje azijski ovcar, drugar ima par komada na salasu i to su pravi radni psi.
 
Ja nabavio za dedu i babu na selu jedno sarplanince.

Nema drustvo pa se najvise druzi sa svinjama i kravama, ali je mnogo cist pa kad se svinje obackaju nema sanse da pridje do njih. Bas ga pratim kad pojuri svinje i ako one ulete u neko blato ima da zalazi okolo, ali u blato ne ide. I ima manu mnogo voli da se igra, danas smo radili nesto ama od njega nisam mogo da mrdnem.
 
Pozdrav drustvo e ovako da pocnemo... imam ako nekog zanimaju pilece nogice po ceni od 5 dinara kilogram na 200 kila kad se uzme nogice su obarene skinuta zuta kozura, dobra je za pse al je jos bolja i za svinje jer je jeftinija od koncentrata :D uz to imam dosta hrane od junetine i svinjetine za vase pse... sve sto vas zanima pitajte u inbox ili na 0654030002
 
Hteo bih uzeti piluna pa da vidim ko zna koji je bolji ženka ili mužijak .i dali neko zna ko ih ima
Ja imam muzijaka a kazu za zenku da je poslusnija bolje uci i brze
dgp35w.jpg
 
Pozdrav svima. Imam stene azijata,stvarno je prelepo stene,a ovaj sto mi je prodao,obecao mi je papire i sad mi se ne javlja na tel.,izgleda da me zavrnuo.
Da li neko ima leglo azijata i da li bi mi prodao rodovnik,dao bi mu i jedno stene u znak zahvalnosti?!
 
Ja imam muzijaka a kazu za zenku da je poslusnija bolje uci i brze
dgp35w.jpg
Prije godinu dana otac je radio nesto u njivi i tu je bio ovaj pulin, i dosao je za njim kuci. Gdje god krenemo s traktorom on za traktorom, spavao je pod traktorom.Kad se upali traktor on laje. Bio je 2-3 mjeseca kod mene, i jedan dan dodje covjek i susjedno sela s traktorom i kad je krenuo kuci on ode za njim. I sad je kod njega..
 
Da ne uvredim nikoga,ali ovo nije pulin,ili barem nije cist pulin. u principu zeke su poslusnije,ali ima vise odgovornosti ako neko ne zeli da ima mesance stence kad mu je kuja u teranju,i ako je ne pazi da se ne pari sa bilo kojom dzukelom koja navrati na gozbu... ja imam odgajivacnicu Labradora,koji su poslusni,pametni,drustveljubivi,i pogotovo za decu gde nemaju losu narav da razmisljas dali ce se nesto nekad desiti da promene cud.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh