Koji traktor za planinski teren?

Moze u ravnici ali kod nas u brdu ne moze sigurno dok u ravnici uzores jedan hektar sa onim traktorom kod nas u brdu ne mozes 0.5-0.6hektara! KAda ores u brdu uvijek na jednu stranu ides prazan a niz brdo ides sa plugom u zemlji a nem on snage da vozi vise od tri metra drva ipak je to 35 ks!
 
Ljudi koliko para toliko muzike! Pošto živim u izuzetno planinskom terenu (može se reći da ovce pasu pod ručnom) mogu vam reći da su najzastupljeni IMT 533 i 539 ljudi ih voze već par decenija i završavaju im sva posla od oranja, košenja, voćarstva, šumarstva... Meni moj vladimirac takođe završava sva posla, nema posla koji nisam sa njim odradio, a najviše radi u šumi, kad je blato stavim lance i vozi, ako ne može da izvuče 5m drva izvućiće 2.5 metra.... Imao sam pre vladimirca zetora super 50 i steyra 30ks, takođe su završavali sva posla, zetora mi je žao što sam prodao ali jbg... A inače kad bi uzimao neki drugi traktor, gledao bih da bude snage oko 60ks i da ima pod obavezno prednju vuču, možda neki torpedo, komšija ga vozi i stvarno je zahvalan traktor za ove potoke, brda i dolove.... Ali sve zavisi koliko je džep dubok i koliko je pun...
 
Dukanac slazem se sa tobo ali za planinski teren je traktor od 45 ks duplak pa do koliko je potrebno!!!! 539 kod nas stvarno nije zastupljen svi voze il uvozne il ursuse od c-330 do c-360 najzastupljni kod nas a ko radi vise od 3 hektara uzima duplak od 60 ks i vise a za 10 hekatara kod nas se koriste traktori od 85 - 90 ks i sa njim jedan manji traktor od 50-60 ks!
 
Paaa sad, ne mogu se složiti sa mitrom da za 10 ha treba 100ks, ja lično sa traktorom od 31 ks obrađujem mojih 18 ha obradive zemlje i 15ak ha šume, druga stvar te tarktorčine od 100 ks nemaju šnse da priđu i da prođu kuda mali traktor prođe, ono valja imati i veliki i mali traktor....
 
au kako me danas presa ispalila nizbrdo , to je strašno , izbjegao sam prevrtanje za pola sekunde , ostao sam na tri dočka , stim što je onaj u vazduhi bio zadnji desni
sve se desilo za sekundu , niz loših faktora je izazvalo situaciju :noga bila iznad kočnica,drugom morao odmah ''hvatati'' na kvačilo a treće nisam imao da pritisnem blokadu , volan držao sa obje ruke a nisam imao treće da povučem ručni gas i isključim presu
uglavno sletio sam kao metak niz jednu stranu , ne bi to bilo toliko strašno da je nizbrdica bila klasična , nego je bio i veliki bočni nagib , polijetanje se desilo kada sam točkom nagazio otkos

sve vam ovo pričam iz razloga što sam bio sa vladimircom a hoću da kažem :NIJEDAN traktor koji nije duplak NIJE za brdsko planinske terene , NIJEDAN
posle ovoga definitivno pravim kočnice i na presi , jeebem mater konstruktoru što ih odma nije stavio
 
i oni modeli sa DV bi gore prošli , prednja vuča ne koči nizbrdo

odmah otišao kod čovjeka i probao unuverzal 445 koji me oduševio , taj traktor je definitivno za mene i moje potrebe za lakim traktorom , ali vladimirac naravno i dalje ostaje iako bi uzeo tako nešto , on jednostavno nikuda ne ide
 
pa lijepo , ima sistem automatskog uključivanja koji samo djeluje na vuču , ne i na kočenje
imaš sve objašnjeno u temi LTZ , isti je princip
 
@ veljo taj Fiat i New Holland bi valjali svakome stvarno dobri traktori!
@savo ja sam mislio da ti govoris za sve traktore sa DV nisam dobro procitao a to za LTZ i VTZ znam da ne koce nizbrdo!!!
 
a zašto nebi valjal ti traktori , samo ja gledam neki presjek od mnogo stvari kada ocjenjujem traktor , a tu spadaju i nabavke dijelova,cijena traktora,cijena dijelova i mnooooogo stvari
 
i oni modeli sa DV bi gore prošli , prednja vuča ne koči nizbrdo

odmah otišao kod čovjeka i probao unuverzal 445 koji me oduševio , taj traktor je definitivno za mene i moje potrebe za lakim traktorom , ali vladimirac naravno i dalje ostaje iako bi uzeo tako nešto , on jednostavno nikuda ne ide

`Ajde pa da ti se posreći da nabaviš jenog Univerzala po tvojoj meri, da od njega kroz tvoje inovacije napraviš "čudo", i da uvećamo grupaciju nas koji teramo ove mašine. Komplet generalka, sa domaćim delovima ne bi trebalo da pređe 500 evrova, sa sve novim mazivima, i to da imaš u vidu oko kalkulacije eventualnih troškova, ako naletiš na neku varijantu. Pričam o 445, ne znam stanje sa jačim modelima.
 
ma znam ja dosta o njemu , zato i dolazi u obzir
samo je problem što su oni jako skupi kod nas ovdje , duplaci pogotovu
 
Imam Ursusa C355, ali moram da priznam da je Univerzal sa DV bolji za brdske terene. Osim ako neko nece da budzi DV na Ursusa.....
 
Nazad
Vrh