Koji traktor za planinski teren?

Zadnji traktor kojega bi kupio :udri: svaka cast traktorima ali puno jeftiniji i boljih traktora ima.
 
nemožeš da uključiš prednju vuču manuelno da bi ti kočila prednja osovina niz brdo , sama se uključuje automatski ali samo pri vuči , nebitno dali naprijed ili nazad , znači prenja osovina nikada nemože kočiti nego samo vući
 
Vratis u rikverc da ukopca pa krenes napred?

Ortak moj radio skoro jednog vladimirca, vrsio prepravku za ukljucivanje prednje vuce i objasnjava mi to da vratis u rikverc da ukopca pa krenes napred
 
.............. i prvi put kada se rastereti prednja vuča ona se sama isključi :D to nije pouzdano za planinski teren , u sve moraš biti 100% siguran jer ti život zavisi možda od te prednje vuče ::namigivanje::
 
Ja ti preporucujem neki Landini,Massey,Goldoni ili Steyr to su traktori za brda,ja sam u skoro brdsko planinskom kraju i obi traktori su se odlicno pokazali zato sto su pogodni za:sumu, poljoprivredu,.transport i sve ostalo sto se moze da radi sa traktorima!!!!!!
 
Pozdrav jedno pitanje u vezi ovog univerzala 445 sa prednjom vucom koja je cena njega u nekom solidnom stanju.Inace i ja sam u planinskom kraju a koristim 533 svi kazu da je prednja vuca zakon.Kolega kinez imas iskustva sa ovim traktorom kakav je za odrzavanje ima li delova i kakve su cene.
 
Pozdrav jedno pitanje u vezi ovog univerzala 445 sa prednjom vucom koja je cena njega u nekom solidnom stanju.Inace i ja sam u planinskom kraju a koristim 533 svi kazu da je prednja vuca zakon.Kolega kinez imas iskustva sa ovim traktorom kakav je za odrzavanje ima li delova i kakve su cene.
Univerzal 445 sa duplom vučom ti je dobar izbor. To je okretan traktor, ekonomičan, manje troši od IMT, delova imaš u Čačku i Kraljevu, ali i preko brze pošte iz Požarevca i Smedereva. Bitno je da i prednje gume imaju krampone kao zadnje, jer tek onda prednja vuča i ima svrhe. Cena je promenljiva, zavisno od stanja. Proveri i "papire".
 
Vidim da je nikola.CT u stvari trazio predlog za omanji traktor, a vecina predlaze ursuse i kojekakve "budze" :osmeh:. Moj ti je predlog neki omanji sa duplom vucom,naravno, ako si novcano ok,neki polovni torpedo. Ja sam u slicnoj situaciji, nemam nesto pretereano mnogo zemlje,treba mi po koji kubik drva i veruj mi da mi 533 zavrsava posao.iz istocne sam srbije pa zemlja i nije nesto plodna i obradiva popularna "smonica" :osmeh:. Naravno ,kabina bi ti dobro dosla,sigurica je sigurica. sto se tice prevrtanja, 533 radi bez problema na uzduznom nagibu od 45 stepeni i poprecnom cini mi se 25 + iskustvo, pa ti vidi sta ti finansijski i eksploataciono odogovara..
 
Sta ce sa ovim da nece da cupa travu oko paprike:haha::haha:??

Pa ima 35KS mislim, kad je tema krenula lik je i htio nešto "manje". Jbga, em ima prednju vuču (što je korisno i kad treba povući i kad treba zakočiti), ima mase dosta, potrošnja je svakako mala, ni snage nije malo (Tomo Vinković ima koliko, valja 15KS pa može čudo jedno da uradi i povuče), šta tek ovaj može sa 35KS. Mislim da je ovako nešto za brdske uslove daaaaleko bolje od IMT 539 ili 533 koji su takodje u opticaju. Evo i ovako nešto bi bilo savršeno, Steyr 540A, 40KS, prednja vuča, otišao za 10.000KM prošle godine. Bas sam ga isprobavao, radio je savršeno. Tako nešto je savršeno za planinski teren, ovaj Steyr je bas i pravljen za to. Širok, nisko težište, čista mehanika, veoma moćna hidraulika za ovako mali traktor (dizao sam i nosio s njim RD od 3m radi probe), totalno prost za rad, ovaj je imao i jako dobre zadnje gume i osrednje prednje. Svidjao mi se svojevremeno al sam odustao jer mi je 40KS ipak bilo premalo.

rvkevc.jpg
 
PA onaj traktor moze da se obradi nekih 2-2.5 hektara a ovaj Steyr je dosta dosta jaci od njega jer on ima tezinu za povuc neki teretza razliku od talijana jer talijansi rtraktori su laksi od ostalih traktora! A stajer je napravljen bas za brda jer je tezak!
 
Nazad
Vrh