Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gledo sam ih po oglasima jedan je cini mi se iz Panceva pored kotobanje slikan ,izgledaju ok na oko ali mislim da su tu motori na izdisaju !
 
nzm sad cu da zovnem za jednog da pogledam dali moze zamena za moj imt @pkb koji ti imat traktor
 
ne taj ima drugi ovaj sa novim gumama

- - - - - - - - - -

http://www.polovniautomobili.com/oglas2883659/imt_560/

- - - - - - - - - -

ovaj http://www.polovniautomobili.com/oglas2883659/imt_560/
 
Ja sam trenutno konjina bez traktora ,koristim od kuma 539 i od strica 533 ,prodo sam moju trojku i potrosio pare pa sakupio pa potrosio i sve u krug .Puko sam na neki objekat itd da se nejadam sad mozemo na pp.

- - - - - - - - - -

Samo gume sto mi se svidjaju :osmeh:Kao da je dosta izradjen.
 
Davors , moja preporuka do 3000e je IMT 558 . Jes da je samo 3 brzine , ali mi se njegov odnos brzina najviše svidja . O hidraulici ne treba ni pričati . Inače kuća mi je od tog placa traktora u Srpcu 500m , ljude znam lično pa nebi komentarisao. Ako kome zatreba da pogledam nešto na nekom traktoru nije problem da trknem.
 
Davors , moja preporuka do 3000e je IMT 558 . Jes da je samo 3 brzine , ali mi se njegov odnos brzina najviše svidja . O hidraulici ne treba ni pričati . Inače kuća mi je od tog placa traktora u Srpcu 500m , ljude znam lično pa nebi komentarisao. Ako kome zatreba da pogledam nešto na nekom traktoru nije problem da trknem.
Hvala, i ja sam razmišljao o tom traktoru ali od par ljudi a i na forumima sam čuo da su njihov problem kočnice, a i kad se naprave rade 2-3 mjeseca i opet jovo nanovo.
 
Kocnice kad se urade kako treba moraju da traju 10 godina pa i vise ali retko ko to uradi valjano pa su zato i problemi tu.
Opruge i kugle se menjaju obavezno a kad se na diskove sa strane stave i dodatne dve opruge koje ih vracaju nece biti vise problema za blokiranjem.Umesto onih kugli na koje se oslanjaju kocioni cilindar i potisni klip se stave imbus safovi i ureze se navoj tako da se smanji maksimalno izlaznost klipa i videces kako ce kocnice biti jake i neces verovati kako ce onda da koci.Nalegajuce povrsine diskova obradi da budu ravni Kad se radi remont obavezno se menjaju i semerinzi i prekontrolisu se lezaji.Dihtunge treba zameniti sve a lezista kugli se obavezno moraju ispolirati naneti u njih bakarne paste.Sa donje strane treba prosiriti onu rupu da se lakse necistoca ili kocionu ulje izbace ako procure cilindri.Zameniti obavezno bocu za ulje jer je mizerno mala i staviti od Lade nive onu veliku bocu sa indikatorom da ti signalizira kad padne nivo pa da znas da imas problem.Novi cilindri oni zastavini nova creva i glavni kocioni.Ulje dot 4 neko iole kvalitetno i posle toga teraj koci i ne brini se .
 
Kocnice kad se urade kako treba moraju da traju 10 godina pa i vise ali retko ko to uradi valjano pa su zato i problemi tu.
Opruge i kugle se menjaju obavezno a kad se na diskove sa strane stave i dodatne dve opruge koje ih vracaju nece biti vise problema za blokiranjem.Umesto onih kugli na koje se oslanjaju kocioni cilindar i potisni klip se stave imbus safovi i ureze se navoj tako da se smanji maksimalno izlaznost klipa i videces kako ce kocnice biti jake i neces verovati kako ce onda da koci.Nalegajuce povrsine diskova obradi da budu ravni Kad se radi remont obavezno se menjaju i semerinzi i prekontrolisu se lezaji.Dihtunge treba zameniti sve a lezista kugli se obavezno moraju ispolirati naneti u njih bakarne paste.Sa donje strane treba prosiriti onu rupu da se lakse necistoca ili kocionu ulje izbace ako procure cilindri.Zameniti obavezno bocu za ulje jer je mizerno mala i staviti od Lade nive onu veliku bocu sa indikatorom da ti signalizira kad padne nivo pa da znas da imas problem.Novi cilindri oni zastavini nova creva i glavni kocioni.Ulje dot 4 neko iole kvalitetno i posle toga teraj koci i ne brini se .
Hvala, sad mi ponovi 558 ulazi u igru:bravo:
 
Kocnice kad se urade kako treba moraju da traju 10 godina pa i vise ali retko ko to uradi valjano pa su zato i problemi tu.
Opruge i kugle se menjaju obavezno a kad se na diskove sa strane stave i dodatne dve opruge koje ih vracaju nece biti vise problema za blokiranjem.Umesto onih kugli na koje se oslanjaju kocioni cilindar i potisni klip se stave imbus safovi i ureze se navoj tako da se smanji maksimalno izlaznost klipa i videces kako ce kocnice biti jake i neces verovati kako ce onda da koci.Nalegajuce povrsine diskova obradi da budu ravni Kad se radi remont obavezno se menjaju i semerinzi i prekontrolisu se lezaji.Dihtunge treba zameniti sve a lezista kugli se obavezno moraju ispolirati naneti u njih bakarne paste.Sa donje strane treba prosiriti onu rupu da se lakse necistoca ili kocionu ulje izbace ako procure cilindri.Zameniti obavezno bocu za ulje jer je mizerno mala i staviti od Lade nive onu veliku bocu sa indikatorom da ti signalizira kad padne nivo pa da znas da imas problem.Novi cilindri oni zastavini nova creva i glavni kocioni.Ulje dot 4 neko iole kvalitetno i posle toga teraj koci i ne brini se .

Samo neznam koje ulje pominjes kad 558 nema hidraulicne kocnice... A i kad se urade kako treba traju samo dok se ne pocepa ona guma odozgo i kraj price... Kod mene nema sta nisu pokusavali i jednostavno kocnice -ne valjaju za nista- ..
 
Pa tolike su im cene po oglasima ,svi traktori su po oglasima prenaduvane cene ali ako je stvarno dobar traktor pa coveku da nebude krivo ,nego uvek ima nesto.
 
To za kočnice na 558 je tačno , ali on je "ravničarski traktor " :haha: . Mogu jako dugo kočnice da budu , onako , nije da ih nema . Ja sam se naviknuo , jedna jako slaba , a druga blokira čim pipneš , tako da imam lijevu ako treba lagano , a ako nešto iskoči desna "uzubljuje" . :haha: . Za brdo nije nikako.
 
To za kočnice na 558 je tačno , ali on je "ravničarski traktor " :haha: . Mogu jako dugo kočnice da budu , onako , nije da ih nema . Ja sam se naviknuo , jedna jako slaba , a druga blokira čim pipneš , tako da imam lijevu ako treba lagano , a ako nešto iskoči desna "uzubljuje" . :haha: . Za brdo nije nikako.

Pa to je lepo imas po potrebi.. (sad sve zavisi od situacije koju ces da upotrebis).. Ma to nisu kocnice po meni kad pomazem drugu oko silaze ja i on idemo zajedno sa njegov 558 samo molimo boga da po selu neko ne stane naglo.. (bolje da se vozi pop sa nama nego da imamo kocnice,da se moli za nas)... :haha:

- - - - - - - - - -

moj predlog ti je da kupis rus T40 sa prednjom vucom...ja ga imam vec 25godina i prezadovoljan sam...

Ako si na malo losijem terenu kupi T-40 i neces pogresiti pogotovo ako uzmes duplaka!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh