Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ nedjooo imali fend od 80ks ja bi malo slabijeg jer nemam prikljucke za toliki traktor

iksi ima ali veruj mi drugar nije to za sume,to su extra traktori ali su im delovi skupi,a ti ces da ga kidas,grane ce limariju da lupaju....trazi sebi neki imt da te Bog vidi,da nije problem ako nesto crkne u sumi a bice odlican i za poljuprivredu...kasnije ako budu bolja vremena kupis sebi jos jedan da imas za ratarstvo a imt imas tu pri ruci i u sumi stalno..
 
pa ja sam jutros isao u sumu da secem nekih 10m ferguseon se mucio da to vuce iz 2 prikolice ja mislim a uzmem 577
 
Pozdrav svima! Planiram kupovinu remontovane Rakovice od 130 KS, pame zanima kakva su iskustva.
 
Zanima me Vaše mišljenje o traktoru IMT 540, kakva su Vaša iskustva, prednosti i mane, svaki savjet je dobrodošao, pošto nemam nikakva iskustva sa trokorima bilo koje vrste a ovaj sam našao za čini mi se povoljnu cijenu (oko 3000e) dok je IMT 539 oko 3500-4000e. Ili ako neko ima preporuku za neki drugi u tom rangu snage i novaca (3000).
 
taj 540 ima moj rodjak na selu,pa ponekad ga malo vozikam,za te novce koje mozes izvojiti moj ti je predlog ursus c 360...ili npr neki zetor koji moze za te pare npr 5718..
 
Ja ti Ursusa c355 uopste ne bi preporucio.. Kod mene u selu se uopste nisu pokazali kako treba mada ih ima dosta... Bolji ti je neki zetor ili taj 540..:ppozdrav:
 
OK, hvala Vam na odgovorima, ali ni dalje mi nije jasna ova cijena imt-a 540, čine mi se nekako jeftini, jeftiniji od 539, za koji mi svi tvrde da je najbolji traktor u svojoj klasi, ili je to samo predrasuda. U čemu je uopšte razlika izmedju njih dvojice? Evo čovjek na jednom BiH oglasniku (da ga ne reklamiram) ima 8 komada, cijena je oko 6000 KM, jel to prihvatljiva cijena?
 
T40 je isto dobar traktor, malo je uvrnut za upravljanje i rad dok se ne naviknes, neudoban je jako ali je mrcina i može junački da potegne. Prednost mu je što u odnosu na ostatak konkurencija ima prednju vuču ali je sa druge strane manje okretan zbog nje, nema veliki ajnšlag. On, Zetor 4911 (i slični) i Ursus C360 bi ti bili najbolji što se tiče troškova održavanja jer su dijelovi svuda dostupni i jeftini.

@Davor

Ako je taj na oglasu iz mjesta Srbac, kloni ga se. Komšiji je žestoko podvalio traktor a kleo se da je mašina uredna.
 
T40 je isto dobar traktor, malo je uvrnut za upravljanje i rad dok se ne naviknes, neudoban je jako ali je mrcina i može junački da potegne. Prednost mu je što u odnosu na ostatak konkurencija ima prednju vuču ali je sa druge strane manje okretan zbog nje, nema veliki ajnšlag. On, Zetor 4911 (i slični) i Ursus C360 bi ti bili najbolji što se tiče troškova održavanja jer su dijelovi svuda dostupni i jeftini.

@Davor

Ako je taj na oglasu iz mjesta Srbac, kloni ga se. Komšiji je žestoko podvalio traktor a kleo se da je mašina uredna.

Jeste, vidim da čovjek ima hrpu raznih traktora, i cijene su kao što i piše dosta povoljnije u odnosu na druge, svi oni izgledaju ušminkani pa mi zato nekako to sumnjivo sve izgleda. Ali sve se mislim valjda nije baš svaki sa nekom manom, ali ajde znaj.
 
To je problem...komšija je nedavno uzeo C360 kod njega, naoko dobar traktor, dobre gume na njemu ali posle par sati oranja traktor je otišao u majčinu...Pratim inače oglase dosta, taj je ljetos prodavao dva International traktora (IH 844), oba su prodata ali se jedan posle desetak dana opet pojavio na oglasima kod drugog prodavca, hitna prodaja po dosta nižoj cijeni. Jasno ti je o čemu se tu radilo, neko je isto nagrabusio pa je krenuo da se rješava Internationala što prije (znaš da je za njih kod nas u BiH jako teško naći dijelove, sve mora da se uvozi iz inostranstva).
 
Zanima me Vaše mišljenje o traktoru IMT 540, kakva su Vaša iskustva, prednosti i mane, svaki savjet je dobrodošao, pošto nemam nikakva iskustva sa trokorima bilo koje vrste a ovaj sam našao za čini mi se povoljnu cijenu (oko 3000e) dok je IMT 539 oko 3500-4000e. Ili ako neko ima preporuku za neki drugi u tom rangu snage i novaca (3000).

Beži dalje od njega i nije to uopšte mala cena.poslušaj savete za zetora,T 40,
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh