Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
osnovne podaci nasao sam na net. ali nije uvjek tako kako napisu meni treba da bi kosio sa 185cm roto i oranje .Imam imt560 i ima spor kardan i ne kosi dobrolivatsku trevu zato mi treba prinova.ovaj koji imam na netu je u moje mesto covek ga dovezo iz holandije i trazi 6500e.

Ja sam kosio sa Fahr KM24 (185cm) roto kosom sa dva diska sa Hurliman H360, IMT 539 a i Zetor 7045, uvijek na normalnom kardanu i nikad nisma primijetio da je sporo. Za oranje sa ovim traktorom ti treba obavezno plug sa tri brazde. U slučaju da ti je zemlja jaako teška, u obzir dolazi i neki veliki dvobrazd. Što se tiče kose, on bi se igrao sa 185cm. Cijena od 6500E nije velika, štaviše je mnogo jeftin. Kada ga budeš gledao otvori četvore oči, pazi na mjenjač najviše jer je on posebno skup za održavanje. Takodje obrati pažnju na lamelu, oni treba da imaju lamelu sa keramičkim pločicama, ona traje strašno dugo ali je jako skupa da se kupi nova a ni zakivanje novih pločica nije jeftino. Ako ga kupiš dobrog i očuvanog, bez kvarova, dugo će da te služi ako ga budeš domaćinski koristio i održavao.
 
ove podatke nemozes naci u nijednom uputstvo koje daje proizvodjac ovo za kombinacija prvi put cujem moram to razmotriti
 
Da se nadovežem na kolege Vladj-a post, dešavalo se ljudima da odu pogledaju traktor on kao sa slike dobre gume, nov akumulator, mlad, kabina, kompresor, sve u fulu, ali kada uđe u kuću da plati tu tek nastaju problemi, gazdarica kuva kafu, prodavac uzeo pare u ruke i kao ode da ponese papir i olovku da naprave kupoprodajni ugovor, izađe na zadnji ulaz i više ga nema, kupac popije kafu i čeka da se prodavac vrati ali pošto njega nema on izađe napolje da ide, kad ono neka krntija od traktora starija od vatre i okolo njih 20 komšija obojenih kada pitaš gde je traktor oni kažu da si taj pazario, nemožeš setući sa njih 20. jbg poteraš ono što su ti zamenili i češes se tamo gde te ne svrbi, znači pamet u glavu i još dvoicu sa sobom, tetejca ili cz-a pomoliš iz džepa kada vadiš pare, pa onom neće biti baš jednostavno kad to vidi, iako ima njih 20 napolju.
 
Upravo tako,Kosjerac. Samo im ja nisam dao pare,i bili su dvojica sa mnom od po 2 metra visine i bar 300 kg tezine obojica. Traktor kao iz snova,scenario kao sto si opisao. I onda nastaju problemi. Naravno oruzje je resilo problem i otisli smo kuci bez traktora,ali sa glavom na ramenima i parama u dzepu. Kasnije smo u Orlovatu preko nekih muzicara ovdasnjih kupili traktor a da ga nismo ni pogledali. Bio je jeftin,ali se znalo da je u katastrofalnom stanju,guma nema,motor zakovao,ostalo manje vise dobro. Sad kad bih kupovao traktor trazio bi ga preko ljudi koji znaju gde ima da valja ili da nevalja i kakav je,a ne da kupujem san snova od nepoznatog prodavca u koji moram da ulozim jos bar 1500 evra da bi on uopste mogao raditi.
 
Neizgleda lose pozvacu ga veceras da se raspitam ,sta vi mislite nego opet samo jedna slika ccc stvara tracak sumnje .
 
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Pa jeste li videli da je ovaj oglas lažan ???? Stavio je grad Smederevo a poštanski broj 25458 čak ni na to nije obratio pažnju [/FONT]:osmeh:
Ko sme da se kladi da je u pitanju Dolovo,Mramorak ili Bavanište i jedan moj rođak je tako naseo pre mesec-dva.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh