Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@cira92koliko si platio belarus 820
 
Ciro kakav je ovako po slikama bi reko da je ocuvan iako je dosta radio posto su mu gume pri izdisaju .
 
Mene je izasao 12.000 evra sa 700 radnih sati mozda koji sat gore dole.. Uzeo sam ga od prvog vlasnika koji nije radio sa njim jer ima manje od 3 hektara zemlje i inostranu penziju i plus toga ima i 539 a Rusa je kupio da vidi selo da se ima ::novac::.. I kad vlasnik ode za nemacku ostane sin kuci pocne da rasprodaje delove sa rusa da ima za kartanje i zbog toga otac poludi i proda ga.. Sa rusa je prodao anaser,i kuku za vucu onu gornju.. Ali nije ti ovo za sumu...







- - - - - - - - - -

Ciro kakav je ovako po slikama bi reko da je ocuvan iako je dosta radio posto su mu gume pri izdisaju .

Sad neznam na sta mislis Fenda ili na mog 820?? A za Fenda necu da iznosim javno moze i na pp jer znam ko ga prodaje...:osmeh:
 
Ciro moj post se odnosio na onog fendta sto si reko da je iz tvog kraja ,dali znas nesto o njemu .Pitam zbog naseg clana jkse .
 
@nikolasd pa i da mu oprostim konjske snage taj mora da je glomazan mnogo onda bi morao sve prikljucke da menjam a i nase sume strme on bi se igrao sa mojom sumarkom a i morao bi da povecam povrsine pod setvom za jo 10ha

- - - - - - - - - -

@pkb pa nisam gledao nijednom sejma a njega ako bi uzeo onda bi uvezao
Razumem ja tebe druze sve,ali treba se gledati za buducnost...
 
Ja mislim da malo preteruju sa cenom Zetora bez ljutnje,jos malo pa bice skuplji od Fenda.. A ja bi se opet odlucio za 820 jer je mladji dosta...
 
a kakva bi bio on za sumu

Ja imam Fendta 108ls turbomatik, u principu sve isto kao 308ls, motor isti, hidraulik isti, gume iste, jedina razlika je u menjaču i kabini. 308 ima 2 brzine više(verovatno se i 4 polovi) i brži je(mada to u šumi i nije toliko važno jer preko 30km/h nećeš ići), kabina je malo drugačija, kod mene nije tapacirana, ali je u principu to taj traktor.
E sad, što se tiče šume, mislim da nije loše rešenje, pogotovu što je turbomatik, pa naprimer kad vučeš neki trupac na plazu, ne može se ništa polomiti, kreće polako, takoreči ne možeš ga preopteretiti, pročitaj malo o turbomatik menjaču, ili kad ideš sa punom prikolicom preko loših šumskih puteva možeš na gasu samo da ga rukovodiš bez šaltanja da polako pređeš kako ne bi prevrnuo, šuma je ipak zeznuta. Jedino što ti možda može biti problem i što i meni nekad smeta(mada prednosti turbomatika to stavljaju u drugi plan) jeste što se ne može ostaviti ugašen u brzini, već ga drži ručna, pa kad tovariš drva u strani može biti problem, mada dobra su mu kočnice, al za svaki slučaj čekiju pod točak kad je u strani. Ovo ti kažem iskustveno, ne ulazim u to u kakvom je stanju taj Fendt
 
Ja ipak mislim da Turbomatik i nije nesto za sumu.. Ako su velika brda neki put nije dovoljno ostaviti ga ni u brzini ni pod rucnom,mora trubac a njega moras u neutralan da ostavis,to mu mozda i naj vise smeta,ali mozes se navici..
 
Za rad u šumi je dobar, jer su to teški uslovi rada i baš tu turbomatik dolazi do izražaja, jedino je problem kad ga moraš parkirati u šumi :haha: Mada kočnice ima super, i ručna ga zakiva, ali ja kad sam sebi išao po drva nisam se smeo usuditi da ga ostavim na ručnoj, što je sigurno sigurno, čekija pod točak i glava ne boli :ppozdrav:

Sad za ove priključne mašine koje se koriste u šumi ne mogu ti ništa reći, jer ih nemam i ne radim to, ali ima 4 izvoda hidraulika i 2 brzine kardana i lamelu kardana(naravno imaju to i drugi, ali poredeći sa IMT) Viđao sam one čekrke kod nas kako su napravljeni(od Dajcovog diferencijala) pa da bi lamela kardana dobro došla. Inače ljudi što se kod mene bave šumom imaju uglavnom 560 577 stari tip(najjeftiniji traktor te snage) a jedan gazda koji baš dosta radi u šumi ima belarusa od 105ks i Fotona 824, imao je zetora od 70-80ks(ne znam ozneke) ali je na njegovo mesto došao Foton (naravno duplaci sve)
 
Poslednja izmena:
Za to si upravu sto je sigurno sigurno je.. A mozes i tockove okernuti u stranu ka nekom drvetu recimo da ne sjuri nizbrdo...
 
Case me razocaro ,dali ima neko stajere novije zanima me kakvi su oni sad ?? U pkb ako da bog da opstanemo da nas neuzmu ovi arapi ,trebalo bi da dodju valtre ali nije sigurno jos.
 
Prijatelju CASE silazi sa iste tvornicke trake kao i STEYR u ST.Valentin Austrija sve je to isto samo drugo ime i boja,vjeruj mi mnoge se Svabe zale i na Steyr. 1996 godine Case IH je preuzeo kontrolu nad Steyr Landmaschinentechnik GmbH in St. Valentin, Österreich proizvodjacom poljoprivrednih masina,traktora koji su specijalno radjeni za brdska podrucja.
 
20ac752.jpg
moja topla preporuka.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh