Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moj predlog Zetor,nekako nisam upoznati sa traktorima store a o zetorima sam cuo sam reci hvale tako da moj predlog Zetor. Pozdrav :)
 
koji je manji potrosac cuo sam da store ima los menjac to me buni tragam po oglasima da nadjem neki lep traktor
 
Zetor je duplo teži ali je nešto veći potrošač ali nije duplo.Dosta je lenji zetor ali ima bolji raspored brzina.Štore ima samo prvu za sve poslove .Druga mu je mnogo brža od prve što je totalni promašaj.Eventualno može drugom povući malu drljaču a da bi sejao ili prskao, tanjurao drugi trag, špartao ,za sve je to prebrzo dok imt-ovi od ferge pa do 549 imaju tu drugu pristupačnu za sve ove radnje..Špartam ja snjim drugom ali idem do 120 -1300 obrtaja i to zna biti problem a kad bi dao gas na 1800 to onda nije to ,zagrnu sav kuk.
 
Bolje kupi 904 ako možeš platiti , ako ne , neki malo slabiji sa prednjom vučom je bolji izbor od oba ponudjena ...!
Mislis da ce npr. 577dv bolje da vuce od ursusa iako je slabiji?

- - - - - - - - - -

Ursus 902 ti je 75ks ako se ne varam. Mislim da ti je Torpedo bolji izbor. Neka 75ica ili 90ka bez prednje vuce ako vec neces sa 4x4
Pa ne bih sa prednjom vucom zbog okretanja, mali ima je radijus okretanja... jedino ako ima neki kome treba manje prostora da se okrene...
 
Sto se radiusa okretanja na osnovu podataka skinutih sa interneta Ursus 902/904 bez prednje vuce ima radius 7.8m dok sa prednjom ima 10.5m. Torpedo 75 bez prednje vuce ima radius 8.2m a sa prednjom 9.6m
 
Pa mislio sasm oko 7000 e da dam. mozda cak i osam ako je nesto sto mi bas odgovara. J a bih kupio traktor najvise zbog vucene tanjirace. Imam Rakovicu 65 sa jako malo radnih sati, odlicno stanje, ali se plasim da za nju uzmem neku nosenu tanjiracu, ne znam kako ce odraditi posao... zato bih uzeo neki jaci traktor pa bi posle prema njemu kupio i vucenu tanjiracu...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh