Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mirko 610-14 je 2x35.
Kukulele jeste malo jaca cena ali je dosta lep traktor na slici,tako da ako je i uzivo ok nemoj puno da razmisljas.
 
Moze i ovako 25,30,35,40 cm,jedino je zeleni Leskovacki 32cm.

610.07 2x30cm

- - - - - - - - - -

Jel ti znas da je isti raonik za 755 i 756,a isti za 757 i 758.

Necu objasnjavati nikom,nepada mi napamet,ima u adekvatnoj temi sve lepo objasnjeno u detalje.
Idemo bezveze u :off_topic:

Da su stavljeni veci raonici doslo bi do sasvim drugacije mere, tu bi raonik prve brazde imao siri hvat dok bi raonik druge brazde samo podoravao prvu. Da ne idem dalje u :off_topic: nema potrebe za objasnjavanjem jer ni sam ne razumes sta si hteo da napises sa ovim vecim raonicima.
 
Moj mlađi sin obožava ruse.Do kraja ga moram još i kupiti,mada bih ja pre zetora.
Malo je daleko zbog prevoza a u cenu bi morao da dam prikolicu:http://www.mojauto.rs/polovni-tarktori/1036793_Zmaj_1967_god

Zna sin šta valja! Malo je veliki potrošač, ali nadoknadi on to, kao i svaki "Rus" velikom poteznom moći i robustnošću naspram deklarisane snage, jeftinim i lako dostupnim delovima i nezahtevnim održavanjem.

Inače i prethodni gazda mog Vladimirca ima dva Zetora i hvali ih jako, samo i cena prati.
Kad padne neka mašina moram doći da vidim. :ppozdrav:
 
Hvala vam momci na cestitkama i lepim zeljama :) :ppozdrav::ppozdrav:
Ako vas put nanese, obavezno se javite da nazdravimo :)

Za ove pare mogu samo da pevam od srece. Bas je okretan tj ima dobar ajnslag valjda zbog malih felni, a prednje gume su mu glanc nove.
Stigao sam u Rumu tek oko 16h, pa je vec bilo skoro mracno i nije moglo da se slika. Slikacu ga i okaciti par slika ovde u jednom post-u obzirom da je ovde sve pocelo, a detaljnije cu u temi zetor.

U toku nedelje cu ga doterati kuci. Ima jedan prijatelj kamion, pa se nadam da ce stati unutra.
Planiram da ga jos tamo u Rumi odvezem na tehnicki pregled koji ce odmah ici na moje ime (ako je sve ok na tehnickom tj broj motora i sasije, odemo cas do suda da potpisemo kupoprodajni ugovor, pa se vratimo na tehnicki da upisu moje ime da ne bih morao ponovo u Kragujevcu da ga radim)
 
Marko,bićeš zadovoljan.Kakve su mu koćnice i hidraulika.Sa lošijim motorom on može da radi ihaha.

- - - - - - - - - -

Zna sin šta valja! Malo je veliki potrošač, ali nadoknadi on to, kao i svaki "Rus" velikom poteznom moći i robustnošću naspram deklarisane snage, jeftinim i lako dostupnim delovima i nezahtevnim održavanjem.

Inače i prethodni gazda mog Vladimirca ima dva Zetora i hvali ih jako, samo i cena prati.
Kad padne neka mašina moram doći da vidim. :ppozdrav:

Komšo,taj je iz tvog šora-Pere Segedinca 57,mislim da je ilija,Znaš li nešto o tom traktoru.Ne znam da li će papire moći da sredi jer je vlasnik umro.A kod njega je nepreveden bio 12 godina.
 
dali ima neko traktor store 404 duplaka kako mu se pokazao u radi i imali delova ?
 
Store ima problem sa menjacem,doktorirao sam ga,ovih dana treba da radim jedan.Standardan problem treca brzina i cetvororedni donji snop.
Mnogo los i mekan menjac,fica je imala vece zupcanike.Delovi iskljucivo po porudzbini.Za motor sve odgovara od Univerzala 445.
 
Ima moj kolega 404,a dvojica 402.Posto sam i ja u potrazi za traktorom raspitivao sam se malo kod njih.Za 404 vlasnik kaze da odlicno vuce i da nema problema sa prednjom vucom(rucno se ukljucuje) i kaze da je bas mali potrosac i prilicno izdrzljiv traktorcic.Ja ga bas pitam za menjac i rece mi da se svaki cuje u trecoj brzini ali da ne pravi probleme.On ga je pre par meseci platio 4600e sa vitlom i odlicnim gumama.To je bio njegov traktor pa ga je prodao i posle nekoliko godina opet kupio.Za motor ima samo reci hvale i tvrdi da do sad nista nije radjeno oko motora.
 
Da ne idem sada da merim mrak je slike ce ispasti mutne, ali obecavam da cu ih postaviti koliko sutra ujutru i to citiranjem ovog posta, pa ce clanovi ovog foruma videti ko laze. Ne mozes bolje od mene da znas mere mog pluga koji sam bar 10 puta merio citajuci vase pisanije kako 755 hvata 50cm sto je apsolutna glupost i neistina...

Izvinjavam se na :off_topic: da ne ispadne da iznosim neistine na forum evo ih slike koje sam obecao, malo je nejasno slikano je telefonom ali vidi se radni hvat pluga :ppozdrav:
slika1142.jpg

da sam imao pomocnika da pridrzi metar slikao bih mnogo bolje,ovako sam probao jednom rukom da merim drugom da slikam pa nije ispalo bas najbolje, ali se vide mere...
slika1143.jpg
 
nisi ga dobro ni izmjerio,možeš i gore da ga izmjeriš između greda ispod nosača toplingera ili treće pojuge i vidićeš da je 26 neki i 26 pa x 2 i to ti je.Jedan col je uvjek bio 2,5cm a to je 2x10 coli =50 cm jedino ako nije raširivan

- - - - - - - - - -

25 neki i 20 cm
 
nisi ga dobro ni izmjerio,možeš i gore da ga izmjeriš između greda ispod nosača toplingera ili treće pojuge i vidićeš da je 26 neki i 26 pa x 2 i to ti je.Jedan col je uvjek bio 2,5cm a to je 2x10 coli =50 cm jedino ako nije raširivan

- - - - - - - - - -

25 neki i 20 cm

Mi ovde ovako merimo zahvat pluga i ovaj plug ima zahvat koliko pise na metru. Ovo je mera koju raonici secu tj koliko skidaju zemlju, nije mera izmedju gredelja ... Necu vise da idem u :off_topic: zbog pojedinaca koji ni metru ne veruju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh