Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Joj boze ne zelim ni ja da idem u :off_topic: ali ako se ovako meri moj plug sa 3 brazde ima zahvat 1-20cm,jer su raonici na svakoj brazdi iskovani pa vise strce nego sto trebaju,sad kad bi stavio na prednju brazdu raonik od 50cma na zadnji da ostane taj on bi imao radni zahvat 80cm??? Ali sutra,i ja imam 6 pluga i znam da se radni zahvat ne meri tako nego naj tacnije moze da se izmeri gore na samom ramu.. Tu ga meri ti pa nam pokazi slike... Sem ako taj tvoj 755 nije neka posebna vrsta... Jos jednom izvinite na :off_topic: ali ovde je sve pocelo...
 
Ne znam sta vi mjerite ali zahvat pluga (jednog radnog tijela) se mjeri samo i jedino ovako, pod uslovom da ram nije kriv.

2h4vx8x.jpg
 
E tako i ja merim svaka cast!!! Sta ima da se mere raonici oni mogu da idu i ispod izorane brazde ponovo ali cemu to kada oni ne skidaju vise od ne orane povrsine.. Toliko od mene necu vise u :off_topic:..........
 
@Sasa P
Pitanje je koji plug ti imaš i šta si merio i kakvim metrom. Postoje dobri metri koji koriste preprodavci drva kada ih prodaju pa je tebi možda takav zapao :osmeh: Šalu na stranu, sličnu polemiku sam imao sa ujakom koji je tvrdioda plug 756 hvata ceo red kukuruza. objasnio sam mu da u oznaci 756 poslednji broj označava širinu zahvata odnosno da je 60cm. Međutim on ni da čuje, on ore ceo red kukuruza i to je 70cm. To jeste moguće ali onda su brazde nejednake, tj. prva je veća,... Na kraju sam mu jednom premerio, a on i dalje nije verovao svojiim očima, ostao je pri svom stavu. To je nepromenljivo, makar bilo i pogrešno.
Vidim da je i sa tobom ista priča, ali znaj jedno sigurno, ako ti je plug 755 njegova druga brazda je 25cm a prvu možeš odvaliti i pola metra, al' na šta li to liči.
Ako laže koza ne laže rog, videćete u tabeli koliko koji IMT plug ima zahvat tako da smatram da više ne bi trebali o tome da diskutujemo, oni ih kao takve preve i prodaju.

http://jugometal.co.rs/jugometal_proizvod.php?id=2

755.png


Čestitam markokg1982 na kupovini traktora i da te dobro služi, što pre otplati i zaradi bolji ako ti bude potreban
 
Tačno ,ali nije tačno da 755 nemože a dore 60 cm. i 756 70 cm. e tu ste u zabludi.Čovek je možda ručku povuko skroz na traktor i plug se zakreno popreko i kad onako meri bude 60 . Što nije ispravio sa ravnačama pokraj plazova pa postavio metar.Vidite da je ovaj na slici na zadnjem crtalu dobio skoro 10 cm....
 
Svaka cast kolege,vidi se da ima ljudi koji znaju znanje a ima i onih koji neznaju i dobronamerno prihvataju stvari i nova saznanja.Lepo sve objasnjeno i nema sta da dodam.

E a koliko ja imam njih koji me zovu za plugove a neznaju sta im treba,naprimer zovu me za plug mali Leopard 2x10coli(2x25)i pitaju me jel on u klasi IMT-a 757,vecini je to isto,plug dve brazde sta tu ima razlike.

Cak sam prodao coveku IMT 756 Visoki klirens,i nisam hteo da mu prodam,lepo mu kazem da to ferguson 539 nemoze ni da rastavi od zemlje i da to nije za njega,on zapeo njegov komsija ore sa takvim plugom sa 549 i sta tu ima razlike izmedju 539 i 549,i kupio ga i naravno zvao me posle dva dana da mi ga vrati jer nemoze da ga rastavi od zemlje.Naravno vratio sve o njegovo trosku cak iz Nisa.

U proseku svaki drugi kupac uopste nezna koji mu treba plug za traktor.
 
nema smisla vise da kvarimo temu ajmo u temu za plugove rasprava je ok i svidja mi se sasa gresi ali je verovatno mlad pa ima vremena da nauci ne zamerajte:ppozdrav:
 
nema smisla vise da kvarimo temu ajmo u temu za plugove rasprava je ok i svidja mi se sasa gresi ali je verovatno mlad pa ima vremena da nauci ne zamerajte:ppozdrav:

Hvala ti prijatelju sto kazes da sam mlad.
Nemam apsolutne namere a ni posebne zelje da objasnjavam ljudima koji ne vide hvat raonika na metru, i koji ne razumeju da plug ima dve brazde po 30cm i da skida 60cm zemlje tj prevrce. Necu vise ni da kvarim temu ...
 
Komšo,taj je iz tvog šora-Pere Segedinca 57,mislim da je ilija,Znaš li nešto o tom traktoru.Ne znam da li će papire moći da sredi jer je vlasnik umro.A kod njega je nepreveden bio 12 godina.

Nemeš mlađi, ima trides't neku godinu, otac mu Rada. Znam ga, on mi je prvi komšija na jednoj njivi.
I od mog Vladimirca je bio umro gazda kada sam ga kupovao i to godinama pre toga, a jedini naslednik se odselio u Slovačku. To sa davno upokojenim papirološkim vlasnikom nije nikakav problem pod uslovom da je traktor pomenut u ostavinskoj raspravi i da kupoprodajni ugovor potpišeš sa naslednikom/naslednicima tog traktora iz ostavinske rasprave. Ja sam potpisao već blanko potpisan ugovor od strane naslednika i nikada ga nisam upoznao niti makar preko telefona čuo. Kod traktora to tako može ili je barem tada moglo, u glavnom bez problema sam preveo Ruseka na moje ime.
Ako pak predmet kupoprodaje nije spomenut u ostavinskoj raspravi, onda ti(pod uslovom da se odlučiš na kupovinu) ponovo pokrećeš ostavinsku raspravu što košta i para i vremena i živaca, pa shodno tome ide i cena komotno dole ili neka onda prodavac reši papire. Bez stajanja na tvoju ili komšijinu stranu, to se tako radi. Inače, sa tim traktorom su on i njegov bába u tandemu sa novim Belarusom prošle jeseni orali na mimoilaženje, tako da verujem da je traktor ok. Oni su ljudi domaćini.
 

Da ne ostane nedorečeno, to sa prodavcima odseljenim u inostranstvo ili na drugi način nedostupnim i slične nedoumice oko toga šta je od papira potrebno priložiti za registraciju traktora pitajte samo SUP i nikog drugog. Meni su u AMSS rekli da ne može bez ličnog prisustva naslednika i već sam mislio da ću morati da kontaktiram tog tipa i da čekam kad će on svojim poslom doći u Srbiju, ali odem ipak sa papirima koje sam imao u SUP na foru app(ako prođe, prođe) i prošlo je. Tek nakon što sam dobio tablice u ruke, ja pitam kako i zašto su mi u AMSS rekli drugačije, ona seka je samo odmahnula rukom i rekla, ma to važi za automobile, motore itd. Za traktore, i druge poljoprivredne mašine ne treba jer su oslobođene plaćanja nekakvog poreza, tj odlaska u poresku upravu gde traže lično prisustvo obe ugovorne strane(kao na primer za zemlju). Za traktore to onda nije trebalo.
 
Poslednja izmena:
Sasa P.
Druze jedino ako je na tvom plugu pogresna nalepnica, ili je prosirivan.... Svi 755 plugovi za koje ja znam su 2x25 cm zahvata, i to ce ti reci svako ko se iole razume u IMT plugove.... A raonici na 755 su isti kao na 756, tako da mislim da raonik na 755 malo podilazi u razor koji je napravila brazda pre njega....

- - - - - - - - - -

Sasa P.
Druze jedino ako je na tvom plugu pogresna nalepnica, ili je prosirivan.... Svi 755 plugovi za koje ja znam su 2x25 cm zahvata, i to ce ti reci svako ko se iole razume u IMT plugove.... A raonici na 755 su isti kao na 756, tako da mislim da raonik na 755 malo podilazi u razor koji je napravila brazda pre njega....
 
Kad smo već kod pravnih zezancija oko traktora, evo još jednog mog iskustva:

Jednom sam išao u Bački Brestovac(na kraj Sveta gledano iz perspektive jednog Kikinđanina) i izgubio ceo dan da vidim isto neku 82-ojku. Poveo sam sa sobom i dvojicu kolega - paora, inače obojica mehaničari po struci. Osim da ga mehanički "pretresu", njihov zadatak je bio i da budu moje oči i uši tamo da kao neutralni i nezainteresovani, hladne glave primećuju šta ja zaslepljen željom da trgovina uspe, ne vidim ili podsvesno zanemarujem. Da mi diskretno kažu: "Miran, mali!" ako slučajno primete da se ja zanesem pošto je trampa(roba za robu) bila u pitanju.
Stignemo mi. Njih dvojica se s kapije bace na "čačkanje", a ja na papire. Tutne mi prodavčev brat hrpu papira u ruke, ja letimično bacim oko i vidim odmah da je situacija zamršena. Saobraćajna glasi na neki OUR-SOUR, sto kupoprodajnih ugovora, razna imena, samo nigde prodavčevog i sto kojekakvih požutelih potvrda, izjava, računa... Pošaljem ja njega odmah na fotokopiranje uz objašnjenje: "Vidim da traktor ima bogatu istoriju, te pošto nisam stručnjak moraću pravnika da konsultujem."
Popijemo mi kaficu, sa domaćinima popričamo malo o ovom-onom i pođemo kući sa fotokopijama svih papira. Ja sam već skoro pristao da povedemo drugu stranu sa nama da vidi šta ja imam da ponudim, ali su me ova dvojica nekako smandrljala u auto. Ne izmakosmo još iz sela, a ova dvojica na mene: "Traktor je mehanički u glavnom ok. Ti luftovi na podiznom trapu, upravljačkom sistemu i prednjoj vuči su izlečivi, nego... Jesi li ti primetio da ovi nemaju ni jedno jedino priključno oruđe u dvorištu, ta ni drljaču najobičniju, ni prikolicu?" Tu ja shvatim da je tip lagao neke stvari. Đavola je on radio njime i jako on zna kako je održavan.
Nismo stigli zglavno ni do Ruskog Krstura, a ovaj već zove da li da on pođe svojim prevozom za nama? Nema potrebe za žurbom, kažem ja. U ponedeljak kontaktoram pravnika i javljam.
Stajemo mi u Novi Bečej i častim prijatelje bogatim ribljim ručkom na obali Tise, kad zvoni moj mobilni. Tip odustaje od doplate koju bi trebalo da mu isplatim u slučaju da do trgovine dođe i to i ne videvši šta ja njemu nudim, samo da odmah krene za nama. To je već opasno sumnjivo. Opet ja njemu kažem ništa do početka radne nedelje, i još malo zategnem - u ponedeljak po podne ili utorak se čujemo.
Stignem ja kući i dam sesternici, studentkinji na pravnom fakultetu te papire da pregleda, buljimo zajedno u njih, detaljno iščitavamo dobrih pola sata svako slovo i sve nam deluje nekako povezano iako, fakt zamršeno. Odem ja sutra na šalter SUP-a posle radnog vremena, kad ova službenica(dođe mi neka snajka) nakon samo letimičnog pogleda vraća papire i prekorno kaže: "Nisi valjda ovu tikvu bez korena kupio ili kaparisao?"
Tu ona meni objasni gde je prekid istorije i isto tako ja to objasnim prodavcu i kažem mu da mi sa javi kada to sredi. Nikad se taj meni nije javio.
 
Poslednja izmena:
I šta je na kraju bilo? Kad je to bilo? Neki trgovac ili nešto drugo u pitanju'

Ma nije trgovac nego neki badavadžija. Trgovci imaju pune avlije traktora i svega i trgovci se trude da izgrade reputaciju, a posle je brižno čuvaju. Ovaj tip je imao nekoliko svakojakih drndavih automobila u dvorištu, a ni jedno radilo. Nema taj t od trgovca nego mulja sa automobilima, motorima i koječim. On je tako pokušao i taj traktor da promulja. Sto vlasnika je taj traktor promenio i nigde se nije dugo zadržao jer niko nije mogao da ga registruje. Poslednji kupoprodajni ugovor je glasio na njegovog komšiju sa druge strane ulice, par kuća dalje. Ovaj je to valjda uzeo od njega da mu protrguje za neki procenat, za kakvo drugo "staro gvožđe", čabar masti ili šta već.
Takvo nešto je ok za nekog ko nema nameru da ide u saobraćaj sa njime. Za unutrašnji transport na ciglani ili negde, da nosi prednji utovarivač na nekoj velikoj farmi, kod autoprevoznika da utovara pesak s njime na Tamić ili slično... Čak i za tako nešto ne može da košta kao isti takav što je papirološki čist.

- - - - - - - - - -

Zaboravih da odgovorim kada je to bilo, e pa pre godinu i po. I pazi nije u pitanju bio Bački Petrovac(Báčsky Petrovec) nego Bački Brestovac kod Sombora.
 
Tema glasi "Koji traktor kupiti" pa bih zamolio članove da pišu o tome, a o plugovima da nastave u temi namenjenoj za to! Hvala.
 
ja sam se dvoumim da uzmem da uzmem store 404 sa duplom vucom ili nekog zetora
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh