Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Juce komsija na C-360 isprobava kocnice i levi koci u mesto,a desni ni da opepeli.
Ali da se ne lazemo sto se oranja tice losiji orac od 533/539 tesko da postoji.
Markokg tebi cestitam na kupovini traktora i da te dobro sluzi.Sto pre da ti zaradi novi:ppozdrav:
 
Marko ,drago mi je što si zadovoljan.Naoko lep i očuvan dobre serije.SašaP@ Ovo tvoje P Neka bude prst na čelo.:ppozdrav:Zbog 755.
To "P" Znaci "Palanka". Prst na celo nema potrebe znam koliki zahvat ima plug koji vucem. Mozda ima nekoliko vrsta tih 755 ovaj sto je zakacem za mog zetora na slici na avataru ima zahvat 60cm. Sutra cu postaviti i slike da ne ispadne da lupetam. :ppozdrav:
 
Zadnji br. u oznaci IMT pluga označava širinu zahvata po brazdi x5cm.Npr 757 (7x5 =35)itd.:off_topic:
 
Marko cestitam na kupovini,neka te posluzi dosta.

Sasa ja radim remont plugova i u pola noci da me probudis znam sve mere i sto cuda za domace plugove.A ti mozes da tvrdis sta hoces,i da meris sta hoces.Uglavnom ako imas 755 to je 2x25cm.
 
Imaona druga oznaka .O4 itd A kod ovih iz IMT-a je ovako jer je to jus i nema colova .Jer bi onda 757 po coloma bio 14 x25.6 =35.84
 
Jedino ako ima ubačen neki element izmedju nosača glava da proširi zahvat . Gledo sam kako komšija napravi za 10 minuta od imt pluga 10 cola na 12 cola . Ubaci drveni hrastovi odstojnik i tjeraj .
 
Auu, al ste se raspisali :)

Predjoh 680km ukupno danas do Vojvodine i nazad. Pitajte me sta ima novo? :osmeh:

Prvo sam otisao u Sentu da vidim ovaj traktor
http://www.kupujemprodajem.com/Zetor-5718-3492688-oglas.htm?filter_id=17393731

I totalno sam se razocarao. Izgleda ruinirano, kabina u raspadu, instrument tabla ne radi, nema kompresor... kada sam pitao kako je moguce da na slikama izgleda onako dobro, odgovor je da su to slike od pre neku godinu :sta::sta:
Motor je stvarno dobar i verujem da je zaista radio samo sa hidraulikom (da ne davim sada o tome)
I najbitnije, traktor nema papire!! vec mi nudi saobracajnu od zetora super 1966god, a na plocici traktora pise 74god.
Njegov savet: uradi ovde tehnicki, idi u Kragujevac, uzmi tablice, nakaci i vozi. Kada te policija vidi, nece te dirati zbog novih tablica. :sta:

Pokupim se i odem sav sheban i razocaran.

E sada paz ovako: :osmeh:

Krenem da listam oglase preko moba, i naidjem na ovaj traktror
http://www.polovniautomobili.com/oglas2152215/zetor_5711/

Odlazim u Rumu i ima sta da vidim: traktor je nenormalno lepo ocuvan, kao na slikama sa oglasa i bukvalno nema ni jednu jedinu manu!! I paljenje, i osetljiva hidraulika, sva svetlosna instalacija odlicna, motor skroz suv, radio je 3,5ha zemlje a kupljen je nov (pokazao posedovni list)...... Prosto nisam mogao da verujem da je neko to tako dobro ocuvao.

Uglavnom cena je otisla sa 3500e uz cenkanje na 3200e a uz kucni dogovor i jednu ljutu i zbog mog cimanja oko prevoza do Kga, registracije,, i malo su mu losije zadnje gume, ode i na 3000e.

Tako da, kupio sam svoj prvi traktor :ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav:

Cestitke... inace za taj prvi slucaj, tako sam ja na dva mesta isao da kupim ostrilicu za bansek, i ja stavio testeru u kola da probam, kad ono tamo nekompletne masine, isto tako treba samo "to, to i to" da se sredi...
 
Nije bitna oznaka,zna se koji je koji plug 10,12,14,16 coli,klirens visoki od-do cm,niski od-do cm i tako dalje.
 
Na merenje pluga tj radnog zahvata podrazumevam meru (od vrha zadnjeg raonika do kraja pradnjeg raonika= radni zahvat pluga)to je kod mene na ovom 755 =60cm. Da ne duzim dalje i odlazim u:off_topic: dobicete slike pa se iscudjavajte...
 
Ako tako gledas imt 757 ima zahvat jedan metar:haha:posto nosi raonike kao i 758
Narucis lepo duze raonike i imas veci zahvat.

Tako se ne meri zahvat.
 
Auu, al ste se raspisali :)

Predjoh 680km ukupno danas do Vojvodine i nazad. Pitajte me sta ima novo? :osmeh:

Tako da, kupio sam svoj prvi traktor :ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav:

Interesantna priča. Kada sam ja kupovao svoj prvi traktor, listao sam mesecima Novosti Oglasi, Poljooglasnik i Svaštaru. Odlučio sam se za Vladimirca T-25a i bio spreman da proputujem ceo Banat. Imao sam jednog u Mramorku, jednog u Tomaševcu i još jednog u Kovinu. Na kraju je izbor pao na onaj u Mramorku i iscenjkao sam se sa prodavcem tako da mu platim punu cenu s tim da je prevoz do moje kuće njegov problem(i organizaciono i finansijski). Mi smo tada nazdravili crnim vinom.
 
Nije bitna oznaka,zna se koji je koji plug 10,12,14,16 coli,klirens visoki od-do cm,niski od-do cm i tako dalje.
Da zna se ,jer smo ih mi tako krstili,ali bi morali onda i visinu i dužinu meriti u coloma kao englezi a ne mešati .Nije valjda da misliš da je inženjer u Imt-u nacrtao i kotirao plug u coloma i dao u izradu.Ja ti rekoh šta znači oznaka a ti nemoraš verovati.@kukulele@ Tačno 7x5cm=35
 
Ako tako gledas imt 757 ima zahvat jedan metar:haha:posto nosi raonike kao i 758
Narucis lepo duze raonike i imas veci zahvat.

Tako se ne meri zahvat.

Posto ti radis remont plugova samim tim si daleko strucniji kad je u pitanju taj posao koji zahteva visoko obrazovanje i strucno usavrsavanje, mozes li da mi objasnis sta je onda radni zahvat?

Za mene je radni zahvat (zahvat zemlje koju plug skida tj prevrce) a to je zahvat od vrha zadnjeg raonika do kraja prednjeg raonika... Nisam menjao raonike na ovom plugu ali znam da su taman po meri jer da su kraci druga brazda ne bi podoravala prvu nego bi ostaalo zemlje neorane izmedju brazdi...
 
Moze i ovako 25,30,35,40 cm,jedino je zeleni Leskovacki 32cm.

610.07 2x30cm

- - - - - - - - - -

Jel ti znas da je isti raonik za 755 i 756,a isti za 757 i 758.

Necu objasnjavati nikom,nepada mi napamet,ima u adekvatnoj temi sve lepo objasnjeno u detalje.
Idemo bezveze u :off_topic:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh