Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa nisam bas siguran da je tako, treba samo kocnice da se dosteluju, na vecini Fergusona koje znam, dovoljno samo tezinom noge pritisnuti kocnicu i on koci odlicno...
I Zetora kad hoces da okrenes pod kocnicom treba da pomeras onu ruckicu posto ima samo jednu papucu za kocnicu...

Treba da se pomera rucica ali to je samo jedan pomak prstom. Ko nema veci traktor i ore fergusonom zna koliko puta u toku oranja pritiska blokadu dok kod Zetora to nije slucaj jednostavno ima uskladjen prenos. Da ne pricam o fergusonu koji je generacija sa mojim zetorom i uopste nema blokadu...

- - - - - - - - - -

Kod mene u selu ima 3 Zetora i svi imaju problem sa kocnicama,hidraulika ih razbi iako je sve novo_Ovaj sto vozim(zetov)4712 iako je sve novo stalno nesto kilavo koci,cas oce,sac nece.Mehanika-Zakon.
Los majstor je radio kocnice, ako je sve novo treba kvalitetno ozraciti sistem i miran si duze vreme. Jeste mehanika zakon to ne poricem. Voleo bih da vidim tog 560 ili 558 sto koci kako treba...
 
ja nemam problema sa oranjem kod mene je smonica orem sa dvobraznim plugom bez problema
 
Ima 539 za male pare,kod mene je u selu pre 4-5 dana otisao 539 za 1300eura.Ima ulaganja.Za nas u selu je bio 2000 fiksno,isao i ja covek nece da razgovara,dosao covek sa strane(moj kolega) i kupio ga za 1300.

- - - - - - - - - -

Treba da se pomera rucica ali to je samo jedan pomak prstom. Ko nema veci traktor i ore fergusonom zna koliko puta u toku oranja pritiska blokadu dok kod Zetora to nije slucaj jednostavno ima uskladjen prenos. Da ne pricam o fergusonu koji je generacija sa mojim zetorom i uopste nema blokadu...

- - - - - - - - - -


Los majstor je radio kocnice, ako je sve novo treba kvalitetno ozraciti sistem i miran si duze vreme. Jeste mehanika zakon to ne poricem. Voleo bih da vidim tog 560 ili 558 sto koci kako treba...
Dodji kod mene da vidis,585 vrtis ga na dinaru,kocnice prepravljene na mehanicke.Pedala kao da ima servo uredjaj.
 
kod mene na ursusu c355 kocnice rade ekstra,hidraulicne,bukvalno mozes palcem od ruke da kocis i to u mesto samo moras voditi racuna da ne gazis ko nezdrav po kocnici da ne popucaju gumice i da iscuri ulje van,dok na 539 aman nikad ni sam imao ljudski kocnice pa ni sad uvek polovicno i to moras da ih zgazis bas muski
 
Ima 539 za male pare,kod mene je u selu pre 4-5 dana otisao 539 za 1300eura.Ima ulaganja.Za nas u selu je bio 2000 fiksno,isao i ja covek nece da razgovara,dosao covek sa strane(moj kolega) i kupio ga za 1300.

- - - - - - - - - -


Dodji kod mene da vidis,585 vrtis ga na dinaru,kocnice prepravljene na mehanicke.Pedala kao da ima servo uredjaj.

Pa jerbo fabriku ako ja treba da prepravljam i preradjujem fabricke kocnice koje nikad ne koce. Ako prepravljam to mogu da uradim na svakom modelu bez obzira bio to zetor,imt,ursuz,itd,itd. Pricamo o fabrickim resenjima kocionog sistema a ne o nekim preradama i doradama...
 
već više puta sam spominjao da sam gledao zetora u radu npr. u oranju 7011 (bez kabine)plug 2x12 i IMT 560 (sa kabinom)takođe 2x12.... 560 ga šiša
stvarno ste mi sa tim hvaljenjem zetora dodali još veću odbojnost prema njemu...
sad da mi neko dotera u dvorište zetora tužiobi ga :haha:
uostalom da je bolji ratar od IMT-a ja bi ga imao :osmeh:
 
kod mene na ursusu c355 kocnice rade ekstra,hidraulicne,bukvalno mozes palcem od ruke da kocis i to u mesto samo moras voditi racuna da ne gazis ko nezdrav po kocnici da ne popucaju gumice i da iscuri ulje van,dok na 539 aman nikad ni sam imao ljudski kocnice pa ni sad uvek polovicno i to moras da ih zgazis bas muski

To ja upravo pricam ali ocigledno neki toliko vole svoje fergusone da za rad te ljubavi prema njima iznose neistine na forumu...

- - - - - - - - - -

već više puta sam spominjao da sam gledao zetora u radu npr. u oranju 7011 (bez kabine)plug 2x12 i IMT 560 (sa kabinom)takođe 2x12.... 560 ga šiša
stvarno ste mi sa tim hvaljenjem zetora dodali još veću odbojnost prema njemu...
sad da mi neko dotera u dvorište zetora tužiobi ga :haha:
uostalom da je bolji ratar od IMT-a ja bi ga imao :osmeh:

Druze koliki radni zahvat je tog 2x12 pluga?
 
Ja ne iznosim neistine i dodji probaj kocnice pa da vidis dali lazem.... Toliko...
 
saša p
2x12 coli je 2x30 cm

Ovaj IMT-755 koji ja vucem Zetorom 2511 ima radni zahvat 60cm. Vucem ga 20cm dubine 1 brzom a gde je mekse orem i 30cm dubine. Znaju jos neki clanovi ovog foruma koliko orem i sta sve radim sa tim "malenim" zetorom iz tog razloga ga opravdano i hvalim. Da napomenem kod mene je Sumadija nije Vojvodina, nema peska u zemlji...
 
da se razumemo ja iskreno mnogo vise volim imt(bilo kog) od ursusa ali u porodici je doslo do deobe i tada sam kupio c355 mada sam i njega zavoleo ali prva ljubav zaborava nema a ovo sa kocnicama je zaista tako nije da nismo hteli da ih namestimo nego jednostavno malo rade i opet jedna radi druga zeza i u krug dokle nesmo vise digli ruke od njih
 
Otim serijama što divanite mogu i da se porede.Medjutim desilo se da je zetor uveliko poboljšao kvalitet sa serijama 72 77 itd a kod imt-a se desilo suprotno .Pao je kvalitet.Ove novije serije zetora ,još ako ima prednje amortizere i zadnje 36 felne su stvarno mašine.
 
IMT 755 je 2x10 coli ili 2x25cm.Taj radni zahvat koji spominjes je laganje samog sebe.

- - - - - - - - - -

burazerov 585,i dan danas isti,kabrio verzija,nudista
 
Auu, al ste se raspisali :)

Predjoh 680km ukupno danas do Vojvodine i nazad. Pitajte me sta ima novo? :osmeh:

Prvo sam otisao u Sentu da vidim ovaj traktor
http://www.kupujemprodajem.com/Zetor-5718-3492688-oglas.htm?filter_id=17393731

I totalno sam se razocarao. Izgleda ruinirano, kabina u raspadu, instrument tabla ne radi, nema kompresor... kada sam pitao kako je moguce da na slikama izgleda onako dobro, odgovor je da su to slike od pre neku godinu :sta::sta:
Motor je stvarno dobar i verujem da je zaista radio samo sa hidraulikom (da ne davim sada o tome)
I najbitnije, traktor nema papire!! vec mi nudi saobracajnu od zetora super 1966god, a na plocici traktora pise 74god.
Njegov savet: uradi ovde tehnicki, idi u Kragujevac, uzmi tablice, nakaci i vozi. Kada te policija vidi, nece te dirati zbog novih tablica. :sta:

Pokupim se i odem sav sheban i razocaran.

E sada paz ovako: :osmeh:

Krenem da listam oglase preko moba, i naidjem na ovaj traktror
http://www.polovniautomobili.com/oglas2152215/zetor_5711/

Odlazim u Rumu i ima sta da vidim: traktor je nenormalno lepo ocuvan, kao na slikama sa oglasa i bukvalno nema ni jednu jedinu manu!! I paljenje, i osetljiva hidraulika, sva svetlosna instalacija odlicna, motor skroz suv, radio je 3,5ha zemlje a kupljen je nov (pokazao posedovni list)...... Prosto nisam mogao da verujem da je neko to tako dobro ocuvao.

Uglavnom cena je otisla sa 3500e uz cenkanje na 3200e a uz kucni dogovor i jednu ljutu i zbog mog cimanja oko prevoza do Kga, registracije,, i malo su mu losije zadnje gume, ode i na 3000e.

Tako da, kupio sam svoj prvi traktor :ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav:
 
IMT 755 je 2x10 coli ili 2x25cm.Taj radni zahvat koji spominjes je laganje samog sebe.
Da ne idem sada da merim mrak je slike ce ispasti mutne, ali obecavam da cu ih postaviti koliko sutra ujutru i to citiranjem ovog posta, pa ce clanovi ovog foruma videti ko laze. Ne mozes bolje od mene da znas mere mog pluga koji sam bar 10 puta merio citajuci vase pisanije kako 755 hvata 50cm sto je apsolutna glupost i neistina...

- - - - - - - - - -

Auu, al ste se raspisali :)

Predjoh 680km ukupno danas do Vojvodine i nazad. Pitajte me sta ima novo? :osmeh:

Prvo sam otisao u Sentu da vidim ovaj traktor
http://www.kupujemprodajem.com/Zetor-5718-3492688-oglas.htm?filter_id=17393731

I totalno sam se razocarao. Izgleda ruinirano, kabina u raspadu, instrument tabla ne radi, nema kompresor... kada sam pitao kako je moguce da na slikama izgleda onako dobro, odgovor je da su to slike od pre neku godinu :sta::sta:
Motor je stvarno dobar i verujem da je zaista radio samo sa hidraulikom (da ne davim sada o tome)
I najbitnije, traktor nema papire!! vec mi nudi saobracajnu od zetora super 1966god, a na plocici traktora pise 74god.
Njegov savet: uradi ovde tehnicki, idi u Kragujevac, uzmi tablice, nakaci i vozi. Kada te policija vidi, nece te dirati zbog novih tablica. :sta:

Pokupim se i odem sav sheban i razocaran.

E sada paz ovako: :osmeh:

Krenem da listam oglase preko moba, i naidjem na ovaj traktror
http://www.polovniautomobili.com/oglas2152215/zetor_5711/

Odlazim u Rumu i ima sta da vidim: traktor je nenormalno lepo ocuvan, kao na slikama sa oglasa i bukvalno nema ni jednu jedinu manu!! I paljenje, i osetljiva hidraulika, sva svetlosna instalacija odlicna, motor skroz suv, radio je 3,5ha zemlje a kupljen je nov (pokazao posedovni list)...... Prosto nisam mogao da verujem da je neko to tako dobro ocuvao.

Uglavnom cena je otisla sa 3500e uz cenkanje na 3200e a uz kucni dogovor i jednu ljutu i zbog mog cimanja oko prevoza do Kga, registracije,, i malo su mu losije zadnje gume, ode i na 3000e.

Tako da, kupio sam svoj prvi traktor :ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav:

:ppozdrav:u zdravlju da te sluzi:ppozdrav:hiljade hektara da poores s njim:ppozdrav: videces sta je Zetor :ppozdrav:
 
Marko ,drago mi je što si zadovoljan.Naoko lep i očuvan dobre serije.SašaP@ Ovo tvoje P Neka bude prst na čelo.:ppozdrav:Zbog 755.
 
@markokg 1982,verovao ili ne samo sto ni sam napisao-pitao sta si uradio sa kupovinom kad vide tvoj post,e pa neka je sa srecom i da te dobro sluzi,dobar si pazar uradio za onaj u senti sam ti lepo pricao da ne ides,na ovom sto si kupio i nisu lose zadnje gume,jesi li ga poslikao malo vise od ovih slika sto se vide:bravo::ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh