Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
da ali idem u sumu svake god i vucem po 15 20 metara a malo obradjujem zemlje 1ha psenice i 1ha kukuruza a kosim 3-4ha ali muce ga drva jer su bas u planini i muce se kad mu natovarim3-4m
 
Svaki traktor ima svoje mane i prednosti ali trziste u Srbiji nije merodavno,ovde sve sto je na ceni obicno nevalja i kupuje se logikom "kupio komsija pa moram i ja"i tako nastade cena Zetora sacuvaj boze za traktor 30-40 godina star,IMT pluga iako su svi izlomljeni,golfa 2 iako je voziti se u njemu ko u buretu i tako dalje i tako duze....
Nerazumem kako trziste nije merodavno,pa trziste odrejuje cene.nekupuju ljudi stare zetore i golfove sto su dobri neg sto su jeftini .i jeftini za odrzavanje.Svi mi znamo uglavnom sta je dobro al se nema para za to.

- - - - - - - - - .
 
pa stari zetor i nije bas jeftin nema nikakav bez 2-3hiljade evra

Zetor 4911 ima za 3000-3500 evra koji drugi traktor od 49 konja imas za te pare? Glupo je uopste i porediti zetora sa ostalim traktorima. Nikad ne bih menjao ovog mog "starog" zetora za fergusona samo iz jednog razloga a to je pritiskanje pedala(kocnice i kvacila) na dole sto otezava svaki posao.(ko duze vreme provodi u radu zna kako je) da ne govorim o Zetorovim kocnicama koje koce kao na automobilu za razliku od fergusona na kom nikad ne koce kako treba. Takodje ne mogu da zamislim traktor bez noznog gasa, tu ferguson otpada kao svaka opcija!
 
I kod mene na 540,iste kocnice a mnogo tezi traktor.
Problem je sto ljudi to lose odrzavaju,a za fergusona je skupo odrzavanje kocnica:haha:celih 1000 dinara sve komplet za oba tocka,a i za zamenu pakni treba sat vremena.
 
Pa nisam bas siguran da je tako, treba samo kocnice da se dosteluju, na vecini Fergusona koje znam, dovoljno samo tezinom noge pritisnuti kocnicu i on koci odlicno...
I Zetora kad hoces da okrenes pod kocnicom treba da pomeras onu ruckicu posto ima samo jednu papucu za kocnicu...
 
I moj 539 koci ko auto.. Ja mislim da bas zetori imaju problema sa kocnicama i svaki zetor sto sam vozio (ne puno) je daleko od dobrog kocenja,sistem je isti ili slacan kao na Ursusa a tek oni katastrofa koce,ni jedan u mom selu nema 100% ispravne kocnice,i skoro svaki ima glavni kocioni od juga bar kod mene u okolini je taj slucaj..:ppozdrav:
 
ja bas nemam problema ja kocim sedeci kao auto ali meni su radjene kocnice pre dve god komplet a sada ih samoo stelujem i menjam pakne 1 godisnje
 
Kod mene u selu ima 3 Zetora i svi imaju problem sa kocnicama,hidraulika ih razbi iako je sve novo_Ovaj sto vozim(zetov)4712 iako je sve novo stalno nesto kilavo koci,cas oce,sac nece.Mehanika-Zakon.
 
ja sam 2009 kupio 539 za 1800e i ulozio u njega jos 600e komplet mu uradio i za sada sam zadovoljan planiram da uzmem i neko pojacanje[/Đe ga nađe za te pare ako znaš caku kupio bi ja 10 komada kod jedne bake u selu muz joj umro i traktor stajao godinama i ja otisao tamo kam ni neki njen komsija kaze ima 539 za prodaju jeftino mi odemo dole da pogledamo nije los traktor bio upalili ga i doterali kuci
 
Pa nisam bas siguran da je tako, treba samo kocnice da se dosteluju, na vecini Fergusona koje znam, dovoljno samo tezinom noge pritisnuti kocnicu i on koci odlicno...
I Zetora kad hoces da okrenes pod kocnicom treba da pomeras onu ruckicu posto ima samo jednu papucu za kocnicu...
To samo prve serije Zetora imaju,vec serije x7xx imaju klasicne hidraulicne kocnice,znaci od 1975 pa na ovamo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh