Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kod nas su ljudi pocetkom 60-tih odlazili masovno na zapad skoro cela sela:off_topic:ivinjavam se
 
Znaci ispada da je taj 560 stvarno dobar i ne izradjen,a nije ni precenjen.
Kod mene ima slucaj da je penzioner pre par godina kupio nov 539 i sad mu sluzi maltene kao ukras.Jbg,doneo covek pare iz svabije i italije i sto da ne.
 
Ja ozbiljno razmisljam izmedju kupovine novog belorusa ili nekog stranca do 15 tak hiljada evrova,znam da su stranci mnogo bolji al moze na svasta da se naleti,dok pa sa ruje sad svasta pravi.Ne znam nisam svestan.
 
@pujol
To je vecita dilema :osmeh:
Mtz vs yto vs polovan zapadni
Istu dilemu imam i nisam pametan sta raditi!
 
S obzirom na cenu,yro traktori se mogu jos malo izbaciti iz te grupe

- - - - - - - - - -

S obzirom na cenu,yro traktori se mogu jos malo izbaciti iz te grupe
 
kod mene u selu imaju dva manja yto a.jedan je dosao ove god i on je ok,ima menjac sa strane,ima snage samo je bucan u kabini dosta,ovaj pre njega je dosao pre 3-4 god,sav je mastan,zveci,radna svetla sa kabine ispala,zice vise,sve u svemu krsina teska,a ima 1200 sati,ljudi imaju 3 krave samo,i oko 3h zemlje...taj traktor su dobili dzaba za izbore a takvih yto je bilo u Bijeljini bar 30-40 u jednoj firmi i niko ih nece da kupi...a firma ZP Komerc ima 5 rusa,sve rade i traktori su nepoderivi,a znamo svi kako ih radnici voze...i moj drug ima farmu i 2 rusa i 2 ursusa i fergo sve rade kod njega...i opet kupuje rusa 1221,treba za koji dan da preuzme...ipak RUS je pouzdaniji traktor i sa dugom tradicijom rada kod nas,i uvek bi pre izabrao njega nego kineze..sto se tice traktora od 80ks pa na gore..a ostalo ispod imt 539 ili 550 i pici..:D
 
Znaci ispada da je taj 560 stvarno dobar i ne izradjen,a nije ni precenjen.
Kod mene ima slucaj da je penzioner pre par godina kupio nov 539 i sad mu sluzi maltene kao ukras.Jbg,doneo covek pare iz svabije i italije i sto da ne.

Ja sam naleteo na moj 560 za kojim i danas zalim sto je prodat koji je radio u JKPu vukao samo zmajevu prikolicu po gradu i kupio otpad. Radio sam mu samo kocnice a na njemu su bile orginalne gume zadnje prilicno istrosene. Kardan nikada nije radio bio je zatvoren kapom i u njoj jo fabricka mast nov neotpakovan :osmeh:. Sluzio odlicno 4 godine i onda otisao jer mi je bio potreban veci traktor zbog vucene tanjirace i veceg pluga. Moze se naleteti na dobru masinu, nisu sve prevare ali sve je to sreca kad na sta naletis
 
Kupovina rusa je kao igranje binga, nekad te ubode zamena, nekad trojka, uglavnom ne dobijes nista a glavnu premiju (dobar i kvalitetan) nikad u zivotu. XD
 
Kod svakog ti je to tako ne samo kod rusa. Kod nas ima ruseva koji su neispravni isporucivani da ne pricam o kasnijim kvarovima,a komsija ima 892 sa ravnim mostom i ako ga neko siluje to je on, dusu mu vadi i nikad mu nista crklo nije. Najveca prednost ruseva su delovi kojih imas gde oces i koji su bagatela u odnosu na ostale traktore na nasem trzistu
 
Pa mozda i bolje kinez nego rus koji malo malo pa prokljuca. ;-)

Joj majko prvi put cujem da je nekom prokljucao Belarus,i kod mene u selu im dusu vade ali to u zivotu nisam cuo,i kapacitet hladnjaka je ogroman bar po meni...
Ako je kupovina Rusa igra binga,sta je onda kupovina drugih... Necu da naglasavam marku,ali u toj klasi i tom rangu cene.. To je crna rupa a???
 
Juce sam se cuo sa covekom koji prodaje ovaj univerzal 445 i najavio se da ga pogledam sutra ili prekosutra sa dva domacina i jednim mehanicarem za traktore.

http://www.polovniautomobili.com/oglas2776842/universal_445/

Radjena mu je generalna pre neku godinu. Kaze da je sve na njemu ispravno.
Covek trazi 3200e. + mi treba oko 100e za prevod i registraciju. Poceo sam jutros da se dvoumim dal da idem.
Prvi veliki problem je to sto nema kabinu. Po oglasima vidim da se kabine krecu i preko 500e. Prednosti iste i da ne pominjem.
Drugi problem je sto mu je stavio gume od fergusona tj 11.2-28 a njegove fabricke su mu 14,9-28. Na taj nacin, traktor ne bi koristio snagu koju ima vec bi na mojoj zemlji sigurno klizao, kao sto ferga tako radi.
Treci problem je sto mu je jedna zadnja guma losa (pa onda niti da kupujem 11.2 gumu niti 14,9. Opet bi bile rasparene)

Takodje mu je sekao krila jer su bila predugacka posle zamene guma.

Koja je realna vrednost ovog traktora u ovakvom stanju?
 
Na slici zadnje gume ne izgledaju loše.Dobro je zamazan.Ako je motor dobar možda i vredi te pare.Za malo jače od 3500 bi bio traktor.Jedino ako za te pare možeš da nađeš nešto bolje onda ti se ne isplati.
 
Jedna tj zadnja desna guma je na slici i ona je glanc nova. Leva ne valja. Nije mi hitno i nigde ne gori. + bih ipak uzeo malo jaci traktor.
Radije bih da sredjujem zetora "sutradan" za svoju dusu, nego je ovo dosta hvaljen traktor pa sam u nedoumici.

Ovog sam zvao i trazi 9.000 evra
http://www.polovniautomobili.com/oglas2665986/zetor_7211/

Zvao sam i jednog sto prodaje 6211 i kaze da ga je prodao pre 15ak dana za 8500.

Papreno su skupi ovi sto vrede a ja nemam ni polovinu para kod sebe.

Ima jedan bas kod mene u Kragujevcu prodaje Zetora 6718 za 4700
http://www.polovniautomobili.com/oglas2414883/zetor_6718/
Zvao sam ga juce ceo dan, i nije se javljao.
 
Svi koje si naveo su preterani sa cenama.Taj što je prodao 6211 za te pare može samo da ladi usta ili samog sebe da laže.Oni idu do 6000-6500 plafon
 
Modeli 50,60,52,62,7211 su mi stvarno prelepi na oko. Kad ga vidis, prvo da se nasmejes od srece sto je tvoj, pa da udjes u njega, ali ih nema u prodaji nigde.

Ici cu da pogledam ovog Kragujevcanina. Na jednoj slici sam prepoznao gde je tj nalazi se u nasoj industrijskoj zoni. Mozda ga da za 4.000 tj neka uzme ili ostavi, pa onda vremenom da ga sredjujem. Lepa je ovo snaga za ovaj novac.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh