Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Slobo nije to tako jednostavno.Kada se pogleda po oglasima i kod uvoznika uglavnom su traktori jeftiniji ovde nego tamo negde.
to ti je isto i kao sa automobilima mi gledamo sa kilometrazom koja je kod njih a ustvari mnogo su vise prosli..tako i sa traktorima skidaju im motocasove lickaju.
Nije fazon da prodjes jeftinije vec ako treba da platis i vise a da posle te ne boli glava
 
Pravo stanje traktora ćeš znati samo ako ga tamo kupiš direktno od prvog vlasnika dok kod ostalih teško uostalom ista situacija kao i kod nas.
 
Bitno je shvatiti, da dobar traktor KOSTA i tamo (inostranstvo) i ovde. Kad god sam pokusao da ustedim, na kraju sam duplo platio!
 
to ti je isto i kao sa automobilima mi gledamo sa kilometrazom koja je kod njih a ustvari mnogo su vise prosli..tako i sa traktorima skidaju im motocasove lickaju.
Nije fazon da prodjes jeftinije vec ako treba da platis i vise a da posle te ne boli glava

Automobili su tek posebna prica, kad ga uvezu kod nas tvrde da ga je prethodno vozila Nemacka baba i to po dvoristu a u stvari je automobil koji je presao 300 000 km samo sto ti ga ovde prodaju sa zamenjenom instrument tablom ili ako je digitalna tabla jos lakse, za 100 evra vrate kilometrazu i auto nov :osmeh:
Nikad nisam gledao radne casove traktora i predjenu kilometrazu automobila uvek sam gledao stanje traktora tj motora i ostalog,radni casovi i kilometraza nisu merodavni jer i za 50rc neadekvatne upotrebe moze da se upropasti traktor sto ne moze za 2000rc adekvatnog koriscenja svesnog vozaca :ppozdrav:
 
Svi koji kupuju traktor i traze ceo istorijat traktora, obicno kupuju traktor 5 godina i na kraju kupe neki teski grob.
 
Pitao sam i pre ali nisam dobio odgovor :sta: dvoumim se između Fendt-a i Massey-a, a traktor od 130ks do 150ks a uzeo bi polovnog ne novog negde 94-96 godiste, kao i svako zeleo bih da imam sto manje posla sa maistorima da se ne kvari, cuo sam da Maseje zeza elektronika, zanima me vase misljenje i iskustvo. ili preporuka neki drugi traktor ne mora biti to Fendt ili Massey.
 
Pa badule za te poznate skuplje marke valjda su odrzavali ovlasceni servisi,vero vatno postoje servisne knjizice kad je sta radeno na tom traktoru, nisu oni valjda ko mi sto se u sve razumemo isve cackamo pa na kraju ni serviz nezna stace sakvarom.
 
Pozdrav, ja sam Zoran radim oko 10 ha moje zemlje i u zakup jos 7 ha, i sve to radim imt 539, i prekipelo mi je da orem po 10 dana, i sada sam dosao do nekog novca, i zanima me koji traktor bi mi bio najbolji da radim. planiram da uzmem jos nekih 20 ha drzavne zemlje od nase lokalne zadruge.. pozdrav
 
nekog imt ili ruju stranci su dobri i skupi ali za jedan dobar stranac mozes kupit nekog rusa ili imt i vecinu potrebni prikljucaka a kasnije kupis nesto bolje
 
Pozdrav, ja sam Zoran radim oko 10 ha moje zemlje i u zakup jos 7 ha, i sve to radim imt 539, i prekipelo mi je da orem po 10 dana, i sada sam dosao do nekog novca, i zanima me koji traktor bi mi bio najbolji da radim. planiram da uzmem jos nekih 20 ha drzavne zemlje od nase lokalne zadruge.. pozdrav
Pozdrav Zorane i dobrodosao.
Obzirom da si iz Donje Trnave, Montoya te je odlicno posavetovao.
Ja nisam cuo da u nasem kraju (moje selo je Luznice tj 15km od tebe) ima teze zemlje za oranje od Donje Trnave. Cista smonica. Prosto mi neverovatno da si i do sada orao sa 539. Imam bliske rodjake tamo pa smo dosta puta pricali o vasoj teskoj zemlji.
 
Ja sam iz Donje Trnave kod Nisa, a za vase selo izvinite nisam cuo do sada, zemlju sto uzimam pod zakum to su njive koje nisi rađene, i veoma su teske za obradu, ove godine sam samo moju zemlju radio, oko 9,2 ha i nisma nista uzimao pod zakup ali mi ima jedna veca parcela koju mi nudi jedan komsija da radim, pa videcu, ovaj traktor me ubija, ne mogu da kazem da radim sam i sin mi pomaze, kad ima vremena. i rasio sam da od sledece godine uzmem nesto mnogo jace 80 ks na gore..
 
Pozdrav svima, razmisljam o kupovini traktora od 60-100 ks. Moj favorit je kao sto se i vidi po nicku IMT 577 DV, ali je vrlo slaba ponuda po nasim oglasima nema neki izbor ni novog ni starog tipa. Zamolio bih clanove koji imaju ovaj traktor da mi kazu kako su se pokazali kod njih, koje su im vreline i mane itd. Pritom dobrodosla je i svaka preporuka nekog drugog traktora gore pomenute snage a da moze da se kupi do 8000-9000 evrica. Hvala unapred :ppozdrav:
 
Nov Zetor Proxima duplak nekih 90-100ks ne razumijem se baš u njih , ovde bar izadje oko15000e sa povratom pdva i subvencijom . Svi ovde kažu da je to najbolja kupovina za te pare. Na prvi pogled i jeste tako .
 
@IMT577DV

Jesi razmisljao o MTZ traktorima? Oni ti se idealno uklapaju u taj opseg snage (mada je taj opseg od 60 do 100KS bas mnogo sirok!), dijelovi su jeftini i odrzavanje je jednostavno. Mislim da za taj novac mozes da nadjes i neki mladji Belarus sa ravnim prednjim mostom (mnogo ljepsi traktor, široke gume, pouzdaniji prednji most)? To bi bila moja preporuka, MTZ 820 (sa ravnim prednjim mostom) bi ti bio savršena "zamjena" za 577DV.
 
Nov Zetor Proxima duplak nekih 90-100ks ne razumijem se baš u njih , ovde bar izadje oko15000e sa povratom pdva i subvencijom . Svi ovde kažu da je to najbolja kupovina za te pare. Na prvi pogled i jeste tako .
Kod nas i najklotijeg MTZ-a,nema sanse da kupis ispod 17000,sa sve pdv-om i "zamisljenim" subvencijama.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh