Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@IMT577DV

Jesi razmisljao o MTZ traktorima? Oni ti se idealno uklapaju u taj opseg snage (mada je taj opseg od 60 do 100KS bas mnogo sirok!), dijelovi su jeftini i odrzavanje je jednostavno. Mislim da za taj novac mozes da nadjes i neki mladji Belarus sa ravnim prednjim mostom (mnogo ljepsi traktor, široke gume, pouzdaniji prednji most)? To bi bila moja preporuka, MTZ 820 (sa ravnim prednjim mostom) bi ti bio savršena "zamjena" za 577DV.
Pa gledao sam po oglasima i Ruse, nekako su mi mnogo ruzni :osmeh: Salu na stranu, nije mi toliko stalo do lepote traktora koliko do toga da je masina dobra. Jedino kod tih Rusa mi se ne svidjaju brzine, bice malo teze privikavanje na njih. Ali ako nadjem neki dobar za korektnu lovu sigurno bih uzeo. Nisam se ogranicio samo na 577 ali on ima blagu prednost u odnosu na ostale.
 
3 godine nema prodaje,ali ima caka da se zahtjevi za ovu godinu orimali do 30 oktobra a ovo kasnije ide u uduću godinu.Po najavi min.poljo nebi rekao da će subvencije biti iste a pravilnik izlazi u martu iduće god. tako da je rizik računati na subvencije dok ne iziđe u galasniku srpske
 
Pozdrav svima. Trebao bi mi savet hteo bi da kupim tarktor, pa se dvoumim izmedju T40 AS i MTZ 52. Koji je vas savet?
 
miroslav k..5 godina msm....ali je zaustavljen povracaj i subvencije za ovu god...ko je kupio,kupio...a sledece sumnjam da ce biti,vlada Republike Srpske usvojila mere stednje pa tesko da ce biti subvencija na tako velikom nivou...

- - - - - - - - - -

Branislav91 MTZ svakako...po meni dosta bolji traktor...
 
Bilo je i pre godina kad nije bilo isplaćeno .Moj komšija nije dobio za farmu za materijal.Jeednostavno te god, nije bilo sredstava i idemo u iduću a ono u zaborav...Uvek je do 1 oktobra..
 
Upravo iscitah celu temu.

Imam 4,5ha zemlje (u planu kupovina jos 2-3 hektara u bliskoj buducnosti) i treba mi traktor od 45-55ks. Zemlja je srednje teska smonica (moze se orati i sa 539 sa 755 plugovima ali teze)
Prosle godine sam bio vlasnik svega jedan dan IMT 549 jer je zbog papira vracen, novac ode pa se ponovo skuplja, a potraga u toku, a novac oko 4.000e.

IMT 549 je, po preporuci vlasnika i ljudi koji imaju znanje, zlatna sredina do 10ha zemlje.

Prednosti: Ima 3 klipa od rakovice 65, mali potrosac, vuce cetvorokrilnu drljacu, 24 tanjira, odlican hidraulik, plugovi 756 tj 12" ili 2x30cm, tesko se propinje (seni), gume 12.4 28 (pa je i po ceni guma zlatna sredina u odnosu na 539 i 558/560...), tezina je svega negde oko 200-250kg veca od 539, 5 brzina i sve u redukciji i veoma brz (40km/h), gabariti su identicni kao 539 sem visine (zbog kabine), kabina je velika i prostrana.
Mane: koliko sam cuo, hoce da ispadne iz 4te ili 5te brzine kada je natovaren i ide nizbrdo, strada mu konusno tanjirasti zupcanik, losiji kvalitet posle 1988 i 1989god.

Zbog svega ovog gore nabrojanog, ni jedan drugi traktor nisam ni gledao.
Sada ste me pokolebali posle citanja ove teme.

Spisak je produzen na:
1. IMT 549
2. Zetor 4911
3. Univerzal 445

O ova dva poslednja, niko nema ruznu rec koliko vidim.
Zetor u mom kraju mislim da nikada nisam ni video, a kamoli mogao da cujem nesto o njemu. Univerzal je navodno dosta tezak, ali sa hidro volanom kompletan traktor, pogotovo ako ima prednju vucu.
Sta mislite o spisku? Treba li nesto jos da se razmatra za moje potrebe? (Nema rada u sumi, uglavnom bi se radilo na blagim uzvisenjima)
Potrosnja mi jeste bitna stavka a i okretnost (male Sumadijske parcele).

ja ni 10ha ne bih radio bez 577 a kamoli više
traktori su sad jeftini tako da za 5000-6000e možeš naći solidan traktor od 70ks i sebi olakšati posao
a kod marka kako on već kaže 90% su 539 što znači da ako bi uzeo jači traktor mogao bi i po neku uslugu da obavi u selu pogotovu što su sve češće nepovoljni uslovi za obradu...

Slažem se sa Montoyom,ipak je bolji malo jači a traktor od 60ks nije traktorčina a ilakše će obaviti teže poslove.
A i što se cena tiče,traktori do 50ks su skupi u odnosu na jače.Na pr;549,je oko 4,5 hiljada a za te pare možeš kupiti i 558,560,i 577.Kod Zetora je već drugačiji odnos.

Između zetora i univerzala.549 kod nas recimo može da vuče samo 1 brazdu dok zetor može 2 a i univerzal koliko sam upoznat.Radio sam godinama sa 540 i 560 i znam o čemu pričam,mada bi mu ipak preporučio traktore od 60 ks

Nadjes negde IMT 558 sa hidro volanom i odlicno

Momci, stvarno ste mi puno pomogli, pa sam promenio misljenje.
Razmislio sam o svemu sto ste pisali, iscitao mnogo strana, i vidim da sam ipak usko razmisljao i trazio slabiji traktor tj oko 45-50ks kao da imam 1,5ha umesto 4,5ha. Pa i za 4,5ha ima da se ore poprilicno (+ planiram da dokupim zemlju), a i prateci radovi su tu. Obzirom da sam hobi poljoprivrednik i da bi se bavio klasicnim ratarenjem, nema razloga da uzimam skuplji slabiji traktor (imt 549).

Ako nesto "slabije od 45ks" naleti, necu propustiti, ali sam definitivno u klasicnoj potrazi za traktorom oko 60ak ks.
Trece mesto u potrazi je definitivno IMT 558. Nenormalno hvaljen traktor i na forumu, i kod vlasnika.
Drugo mesto u potrazi je univerzal
Prvo mesto u potrazi i apsolutnu prednost imaju zetori (iscitah 150 strana i skoro poludeh :udri: ) obzirom da menju njima ne postoji razlika u kvalitetu i ucniku, vec samo u snazi. Koji god da kupis, ne gresis. Da ne nabrajam njihove prednosti, vec su navedeni.

Imam ponudu za 5718 od domacina i automehanicara ali je bas jaka cena tj 4800e.
Ima jeftinijih da se nadje, kao recimo ovaj
http://www.kupujemprodajem.com/Zetor-5718-3492688-oglas.htm?filter_id=7703881

Najteze mi pada to sto su zetori uglavnom po Vojvodini, pa me to jako remeti zbog prevaranata na sve strane (i mojim prijateljima se desilo da izvise prilikom odlaska da vide i kupe traktor u Vojvodini)

Smislio sam nacin da brze dodjem do para, pa ako cujete za neki dobro odrzavan domacinski traktor, vi javite :osmeh:
 
@markokg1982
4.5ha je oko 8kj. 558 to poore za maksimalno 20 sati i to da su parcele sitne 1-2kj. Tako da orati nemas vise od 2 dana... Vec sam pisao na forumu. IMT 558 koji mi koristimo je radio svojevremno 120kj zemlje ili oko 70ha.
 
Radio, a ima li sad neki 558 da radi vise od 20 ha. Veci traktor od 533/539 ti ne treba.
Sad su narocito jeftini 533.Sa uslugama radim 35-40 ha, 577 samo uzore i spremi za setvu a sve ostalo uradim sa 533.
Sad nesto razmisljam da kupim jos jedan 533 (cena oko 1500),cisto da ne otkacujem prikljucke.
Inace 533 je mrcina neverovatna.
 
Ne razumem kako mozete da obradjujete toliko sa jednim traktorem?? Pa meni bi se smucilo da otkacinjem i zakacinjem prikljucke ja obradjujem od 35-38 hektara,nista usluzno i to sa Belarusa 820,Rakovicu 65,Imt 539,Vladimirca t25 i na leto cu ta kupim Belarus T40as... Izvinite na :off_topic: ali ja ne bi mogao..
Po meni je bolje visak snage nego manjaka.. Bolji je izbor 558 nego 549 bar po meni... :ppozdrav:
 
Radio, a ima li sad neki 558 da radi vise od 20 ha. Veci traktor od 533/539 ti ne treba.
Sad su narocito jeftini 533.Sa uslugama radim 35-40 ha, 577 samo uzore i spremi za setvu a sve ostalo uradim sa 533.
Sad nesto razmisljam da kupim jos jedan 533 (cena oko 1500),cisto da ne otkacujem prikljucke.
Inace 533 je mrcina neverovatna.
Ima kod nas radi vise od 20ha :osmeh:
 
nedeljom ga je vozila baba na pijac kad je prodavala jaja, a vozila ga je i snajka 2 puta godisnje kad je isla kod ginekologa na kontrolu
 
kod mene jedan kupio rakovicu dv pre 2god.samo da bi dolazio do grada(nemacki penzioner)kaze nece da rizikuje kad padne sneg.nema ni jedan prikljucak i ne bavi se poljoprivredom.a gledao sam univezala 20god. starog sa 100-tinak sati kupljen je sa korpom i korpa 20god nije otkacena sluzio samo da deda i baba odu do pijace(isto strani penzioneri)kod mene ima toga dosta
 
i pre 20 godina su bili strani penzioneri...
kod nas u socijalizmu postojali su slucajevi da budes u penziji skoro ko i u stazu,a stranci tesko,uglavnom brzo se razbole i pravac pijaca
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh