Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zavisi koliko ti smatras jeftine traktore? tj do koliko para zelis kupiti. Sto se tice IMR Rakovica uvek bila brza za transport.
do nekih 4,5 hiljada e otprilike,je li rakovica brza i od 82 ,a potrosnja je sigurno manja.pozdrav
 
Poslednja izmena:
Ne znam dal brza od 82. Najvise sam IMT i IMR vozio,ostale traktore vecinu u njivi po potrebi.
 
Kod nas je bio prije rata jedan kombinat moglo se reći uspješan . Lutali su sa mehanizacijom i stalno eksperimentisali preodavali negdje i uzimali ponovo druge. Na kraju su sve rasprodali ( velike jd, zglobne IMT itd) i koristili 82-ke da vuku po dvije zmajevke i sve štajere oko 150ks za sve poslove.
Pričao mi čovjek da su najbolji za transport . Pred rat su odlučili i to da promijene , uzeli pretovarne prikolice i par kamiončina ali tu dodje kraj.
Zaključak za transport žita najbolje pretovarna prikolica plus kamion (kad bi bilo ::novac:: )
 
Uf dobro izgleda masinica svaka cast vlasniku na odrzavanju .Stvarno lepo izgleda ,e sad za tu cenu bi trebale i ostale stavke da budu u dobrom stanju .
 
Ma nisam zagledo pogledo sam samo link pa za koliko su ga kupili kad ga za 4000 prodaje ccc??
 
Ko zna kako je izgledao jer se vidi da je limarija radjena,a opet moguce i da je traktor dobar,naleti i njima nekad dobra masina.
 
Jedan drug je pre par godina kupio polovnu R65 od preprodavca iz Kovacice, i nikakvih problema ni dan dans nema, traktor odlicno sluzi.... Mada to je jedan slucaj, mozda je samo imao srece.
 
Ma nisam zagledo pogledo sam samo link pa za koliko su ga kupili kad ga za 4000 prodaje ccc??

To je stara fora islika ovaj traktor stavi primamljivu cenu i kada dođeš da kupiš (a već si se čuo sa njim par puta) traktora nema...
Sa izgovorom pre pola sata prodat ali zato ima jedan isto dobar traktor za iste pare ali kod kuma.A kod kuma groblje od krševa,neko se prevari pa kupi a mnogi i odustanu.
 
2 pristupa problemu kupovine polovnog nisko budzetnog traktora.
1 - od vlasnika, poznate istorije, da je domacinski odrzavan, da nije preforsiran velikim prikljuccima, da ne menjac, hidraulika, gume su ok. Cena naravno da je veca, ali sipas i teras.
2 - sto jeftiniji i ide se na logiku da posle generalnog remonta cena izadje prihvatljiva.

Stricev 558 je kupljen 2000te od nakupca. Dao je 539 88god, a dobio 558 75god i 1000dm. To je ispala jedna od najboljih trgovina na kraju. 558 se sipa i tera. NISTA sem redovnog servisa (ulje, filteri) nije menjano na njemu!
 
Od uspešnih preprodavaca koji su godinama u poslu mogu da se kupe dobre stvari. Preprodavac kad kupuje, kupuje ono što će moći brzo i lako da proda. Zagleda on to bolje nego bilo ko od nas pre nego što će kupiti.
Meni se inače sviđa i kupovina od komšije ili poznanika nešto što si viđao kako radi i znaš mu celu istoriju i kako ga je održavao.
 
Imao sam jednog komsiju koji je tako radio sa mtz traktorima.
Natovari ga na kamion, ugovori kupovinu. Dotera ga do mesta do kog ce biti prodat i na ulazu u selo, pusti ga u brzimu i pusti sa kamiona. Traktor upali, teraju ga jos kilometar-dva do vlasnika i kazu kako su doterali neznam-ti-ni-ja koliko kilometara do njega, Klasicna budzevina.
Na svu srecu, pukao je...
 
Slobo nije to tako jednostavno.Kada se pogleda po oglasima i kod uvoznika uglavnom su traktori jeftiniji ovde nego tamo negde.
 
Upravo iscitah celu temu.

Imam 4,5ha zemlje (u planu kupovina jos 2-3 hektara u bliskoj buducnosti) i treba mi traktor od 45-55ks. Zemlja je srednje teska smonica (moze se orati i sa 539 sa 755 plugovima ali teze)
Prosle godine sam bio vlasnik svega jedan dan IMT 549 jer je zbog papira vracen, novac ode pa se ponovo skuplja, a potraga u toku, a novac oko 4.000e.

IMT 549 je, po preporuci vlasnika i ljudi koji imaju znanje, zlatna sredina do 10ha zemlje.

Prednosti: Ima 3 klipa od rakovice 65, mali potrosac, vuce cetvorokrilnu drljacu, 24 tanjira, odlican hidraulik, plugovi 756 tj 12" ili 2x30cm, tesko se propinje (seni), gume 12.4 28 (pa je i po ceni guma zlatna sredina u odnosu na 539 i 558/560...), tezina je svega negde oko 200-250kg veca od 539, 5 brzina i sve u redukciji i veoma brz (40km/h), gabariti su identicni kao 539 sem visine (zbog kabine), kabina je velika i prostrana.
Mane: koliko sam cuo, hoce da ispadne iz 4te ili 5te brzine kada je natovaren i ide nizbrdo, strada mu konusno tanjirasti zupcanik, losiji kvalitet posle 1988 i 1989god.

Zbog svega ovog gore nabrojanog, ni jedan drugi traktor nisam ni gledao.
Sada ste me pokolebali posle citanja ove teme.

Spisak je produzen na:
1. IMT 549
2. Zetor 4911
3. Univerzal 445

O ova dva poslednja, niko nema ruznu rec koliko vidim.
Zetor u mom kraju mislim da nikada nisam ni video, a kamoli mogao da cujem nesto o njemu. Univerzal je navodno dosta tezak, ali sa hidro volanom kompletan traktor, pogotovo ako ima prednju vucu.
Sta mislite o spisku? Treba li nesto jos da se razmatra za moje potrebe? (Nema rada u sumi, uglavnom bi se radilo na blagim uzvisenjima)
Potrosnja mi jeste bitna stavka a i okretnost (male Sumadijske parcele).

A da li si razmišljao o nekom Rusu/Belarusu?
Ja bih se složio sa mišljenjem člana Vojvođanin. Belarus MTZ 50 ili 52 i po meni nude najbolji odnos uloženo-dobijeno ali bih dodao u razmatranje i LTZ T-40 pa i VTZ T-25a "Vladimirec" pogotovu kada znamo koliki je posed zemlje u pitanju.
To su sve izuzetno robustni traktori spram svoje snage, a delovi su jeftini i lako ih je nabaviti naročito za MTZ 50/52. Mana pedesetdvojke je jedino to što je velik potrošač na putu naročito ako imaš malko tešku desnu nogu ali po meni njegova potezna moć, niska cena i ubedljivo najjeftiniji delovi kompenzuju tu njegovu nešto veću potrošnju u odnosu na Zetor i Ursus.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh