Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
jel ima neko da prodaje toma vinkovica , i posto li se ceni ?
 
@markokg1982, Imenjače, moja preporuka ide u korist IMT-a 549, ali da znas svaki traktor je po nečemu specifičan, tako i 549 mana mu je sto ume da izbaci iz brzine, a najkompletniji je od oba konkurenta. Za zemlju do 10 hektara dovoljan je 549, vec preko nekih 12-estak h, razmislio bi o nečemu jačem, ako bi koristio jedan traktor, razmisli malo o 558,560,imr 65.
Hvala druze. Ja imam svega 4-4,5ha obradive povrsine koju mi drugi rade, i treba da skupljam novac za traktor, pa prikljucke da uzmem, pa tek onda jos zemlje. Deda mi je ostavio zemlju, ali nije i mehanizaciju :( pa krecem od nule. Znaci da mi je traktor snage oko 50ks sasvim dovoljan za sada.
Kao sto mozes da vidis na strani 26, dobro sam se raspitivao o 549 i na sve strane samo reci hvale, pa sam ga zato i bio kupio prosle godine (pa zbog papira vratio). Ipak, nisam hteo usko da gledam, pa citam i raspitujem se.

Zetor u istoj ceni i snazi je stariji od IMT 549 i po 10ak godina.
Rodjak od druga je pre 15ak dana kupio 549 za 1200e u okolini Pozarevca (doduse, stajao je 7-8 godina bez paljenja ukopan u zemlju, i dovukao ga kamionom) a ja sam preosle godine prilikom kupovine sa 3900 spustio odmah na 3500e pa mu ovaj moj prijatelj ponudio 3000. Prodavac je rekao poslednju cenu 3200 i kasnije pristao na 3000 jer sam mlad i zelim da radim sto je ovde retko, a traktor je godinama samo vukao sut (gradjevinski otpad) po Kragujevcu i nikada u njivi nije bio. Hidraulika se plavi.

Takodje sam cuo da postoji razlika izmedju IMT 533,539,540,542 i IMT 549 i u ubrizgavanju nafte. Navodno, nema neki "mesac", vec novije direktno ubrizgavanje, pa je veoma mali potrosac.

Izgleda super, ali nemam para sada. Bolje da ne zovem da se ne nerviram :)
 
jel ima neko da prodaje toma vinkovica , i posto li se ceni ?
Sto se cena tice znam da su prilicno jake.Najjeftiniji,a dobar,za koji ja znam je kupio moj komsija prosle godine za 1700e bez ikakvog prikljucka.Traktor je godinama stajao u garazi jer je vlasnik gastarbajter,kad je doso kuci na odmor komsa ga navata i kupi tomicu 1992.god. za 1700e.Obicno se dobri primerci krecu preko 2000e.
 
Kako mozes da tvrdis da je hidrulik izuzetno precizan? Pa jel si ti imao ikad IMT? Ja imam i jednog i drugog i zato tvrdim da je zetorov hidraulik neprecizan.
Da imao sam 542,i znam da je precizan hidraulik,ali ti kazem da i ISPRAVAN Zetorov hidraulik ne radi nista losije od IMTovog,imao sam i R60 i to je neprecizan hidraulik ili gore ili dole,nema na pola(bar je kod mene tako bilo),a opet u selu ima par Rakovica kojima dobro radi hidraulik.
 
Pročitaj na temi Oranje razloge za to, lijepo je objašnjeno, upravo je "plužić" razlog tome. Previše mali i previše slab za Zetora, traktor je tek kupljen, prvi put radimo sa njim pa je sve to još isprobavanje i učenje kako sve to funkcioniše. Ovo "sporo" oranje je bilo prvo, tu ga je vozio otac, prvi put da nešto radi sa njim. Posle smo išli brže, sve drugom brzom ili prvom ako je jako brdo, trećom sam probao i traktoru je svejedno ali plugu to nije nikako prijalo pa smo odustali od toga dok ne nabavim jači plug.

http://poljoinfo.com/showthread.php?109-Oranje&p=585348&viewfull=1#post585348
 
To su vozači krivi jer kačaju na fergu previše velike terete, zna se za šta je on napravljen. Moj fergo radi više od 30 godina bez ijednog kvara (iako je sazrio da se malo uredi, tu i tamo ima lufta, semerinzi i slično al motor, mjenjač i hidraulika su ko novi).
 
Nije do traktora kakav je nego do domaćina.Ja imam komšiju koji nikada neće da sredi trap na fergi a kad mota uvek ustane iz sedišta i upinje ko konj.@zombie@Zašto drugi traktori idu na zadnjim točkoma i propinju pa ne pukne poklopac.Zašto je toliko teško priznati da fergo ima slab poklopac Golf2 slabe brave, Zetor mastan uvek pozadi i poskakuje hidraulik 560 kočnice itd itd. Sad očekujem nekoga da mi napiše kako i golf 2 ima dobre brave samo treba znati snjima rukovati.
 
Ma sve je do domacina kod mene je komsija zeznuo uruza za 2 3 godine a gotovo da nista nije sa njim radio vozikao se nako po selu udari tamo udari vamo, a na kljuc mu je palio 2 mjeseca dok baterija nije otisla poslije nije ni kupovao i tako vec oko 10 godina.
 
Ma svaki traktor ima svoji nedostatska samo sto neke ne vidimo i ne smetaju a neke nam smetaju i nerviraju ja sam sa dosta traktora se sreto kroz moj poso nisam ni jedan nasao da je idealan uvek nesto fali kocnice,anslag, hidraulika, buka ,komfor, preglednost, potrosnja itd.
 
Nije do traktora kakav je nego do domaćina.Ja imam komšiju koji nikada neće da sredi trap na fergi a kad mota uvek ustane iz sedišta i upinje ko konj.@zombie@Zašto drugi traktori idu na zadnjim točkoma i propinju pa ne pukne poklopac.Zašto je toliko teško priznati da fergo ima slab poklopac Golf2 slabe brave, Zetor mastan uvek pozadi i poskakuje hidraulik 560 kočnice itd itd. Sad očekujem nekoga da mi napiše kako i golf 2 ima dobre brave samo treba znati snjima rukovati.

U pravu si ali opet mnogo zacisi koliko ko ulaže u traktor.
Kod zetora je potrebna garnitura gumica i problem poskakivanja je rešen,Problem se ne rešava iz razloga što se poskakivanje dešava u transportu a u radu s normalno ponaša.Ja sam uraduo to prošle jesenii sada nema problema.
560 sam terao i bez kočnica.kako god ih namestiš on koči jedno vreme i onda po starom.
Na 560 rotaciona pumpa (vrlo osetljiva),na pumpama često hoće da pomeša ulje i naftu (membrana)
 
Ne mogu ti tačno reći koliko je koštalo jer je rađen kompletan menjač i još par sitnica ali ne bi trebalo biti neka velika stavka,
Inače kompletan sklop je oko 400E nov.
 
Hteo sam pitati iskusnije koji traktor od starijih modela 50 do 80 konja je najbrzi u transportu na asfaltu ,recimo da vuce jednu zmajevku 7,8 t. Imt mi se cini kao spor ,rakovica i stara 82 ka ne znam kakvi su ili da li ima jos neki brzi u toj kategoriji jeftinijih traktora. Sta kupiti za tu namenu sta mislite. pozdrav
 
Ne mogu ti tačno reći koliko je koštalo jer je rađen kompletan menjač i još par sitnica ali ne bi trebalo biti neka velika stavka,
Inače kompletan sklop je oko 400E nov.
otkud da je rađen menjač kad je to savršenstvo od traktora :sta: jesi li možda radio nešto tako slično na tom 560...
a i kočnice,da si kupio nove cilidre kočio bi i dan danas
mante me zetora
 
@Rajko75 Zavisi koliko ti smatras jeftine traktore? tj do koliko para zelis kupiti. Sto se tice IMR Rakovica uvek bila brza za transport.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh