Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene ih je selu puno, daleko najbolji traktori u ovom kraju. Mala potrošnja, pouzdani, dijelovi dostupni i nisu skupi, servisiranje nije problem. Zekonje su jednostavne za rad, mjenjači su im prosti, motori elastični, imaju dosta mase pa su vrlo sposobni u raznim poslovima. Ja im ne znam manu. Kod Zetora broj (oznaka) nema veze sa snagom (sem kod nekoliko velikih modela). Npr, 4911 ima 45KS, 5711 ima 58KS, 5911 isto 58KS, 3320 ima 51KS

Znaci, zetori su generalno odlicni traktori koji god model da je u pitanju? Vidim da ima mnoogo oznaka tj razlicitih modela, + oznake nisu pokazatelj snage, pa mi dodatno zagorcavaju zivot a i na oglasima razni vlasnici kace raznu konjazu za isti model :(
To sto su uglavnom 70ih godina proizvedeni, nije toliko bitno?
Spremam se da iscitam temu o zetoru. Dobro je sto jos uvek nemam novac :) pa imam vremena da razmislim.
Najvaznije mi je da ukljucim 3-4 marke i modela, pa cu posle, kada dodjem do para, lako da propratim i odlucim.
 
Saša pošto imam Univerzala kada zatreba nešto od delova nalazim ih lako u Požarevcu a od kada je traktor kod nas nije imao nikakvih problema sa hidraulikom a došao je nov kod nas..
 
Saša pošto imam Univerzala kada zatreba nešto od delova nalazim ih lako u Požarevcu a od kada je traktor kod nas nije imao nikakvih problema sa hidraulikom a došao je nov kod nas..
Nisam znao da ih ima u Pozarevcu, ako moze broj telefona od te prodavnice imam par drugara kojima odrzavam univerzale stalno kuburimo sa delovima pa da mi se nadje broj kad zatreba nesto. :ppozdrav:
 
Hidraulik na Zetoru je izuzetno precizan,nemoj da te neko laze i lupeta gluposti a Zetora je video na slici samo,Sto se tice menjaca neznam sta si hteo da kazes pod tim grub,ako si mislio da se tesko salta,takodje neistina a sto se tice kvarova menjaca dosta dugo imam 2 zetora i nikad nisam imao ni jedan jedini problem sa menjacima(jedino gde sam remontovao menjac je Rus).Taj 5011 Zetor ce u svakom momentu da povuce veci teret od nekih traktora vece konjaze,toliko o tome da li mu je tezina vrlina ili mana.
 
@markokg1982, Imenjače, moja preporuka ide u korist IMT-a 549, ali da znas svaki traktor je po nečemu specifičan, tako i 549 mana mu je sto ume da izbaci iz brzine, a najkompletniji je od oba konkurenta. Za zemlju do 10 hektara dovoljan je 549, vec preko nekih 12-estak h, razmislio bi o nečemu jačem, ako bi koristio jedan traktor, razmisli malo o 558,560,imr 65.
 
Probao Zetora pre par dana i bas da orem sa njim,raspored brzina je sacuvaj boze,velike razlike a 5 brzina,hidraulik nije ni blizu IMT-ovog,pre bih rekao nesto izmedju Rakovicinog i IMT-ovog.Za mene je orac sacuvaj boze los.
 
Ne znam kakvog si ti Zetora vozio, ja sam mojim prezadovoljan, orem u prvoj, drugoj i trećoj brzoj, hidraulik radi savršeno, digni-spusti i to je to.




 
Hidraulik na Zetoru je izuzetno precizan,nemoj da te neko laze i lupeta gluposti a Zetora je video na slici samo,Sto se tice menjaca neznam sta si hteo da kazes pod tim grub,ako si mislio da se tesko salta,takodje neistina a sto se tice kvarova menjaca dosta dugo imam 2 zetora i nikad nisam imao ni jedan jedini problem sa menjacima(jedino gde sam remontovao menjac je Rus).Taj 5011 Zetor ce u svakom momentu da povuce veci teret od nekih traktora vece konjaze,toliko o tome da li mu je tezina vrlina ili mana.
Kako mozes da tvrdis da je hidrulik izuzetno precizan? Pa jel si ti imao ikad IMT? Ja imam i jednog i drugog i zato tvrdim da je zetorov hidraulik neprecizan.
 
Pa zar nije opšte poznato da je dosta skuplji u klasi od nekih drugi , da mu je hidraulik neprecizan , mjenjač grub i sklon kvarovima , a npr 5011 sa 2.7t ima samo 45ks.

Traktoru tezina nije mana nego vrlina, traktor ne moze da bude pretezak moze samo da bude prelak. Da traktoru nije potrebna tezina nebi se ugradjivali tegovi,punile gume antifrizom itd,itd...
Sto se tice Zetorovog hidraulika sve njegove nedostatke otklanjate stavljanjem tocka na plug.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh