Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za Univerzala nema delova,za IMT delovi su loseg kvaliteta iz Turske,Indije... nije to,to! Moj bi izbor bio Zetor 4911 delovi original Ceski cak su i jeftiniji od delova za IMT, traktor je vrhunski jedan kod mene u selu ima 4911 i ne gasi ga radi sa njim 20 hektara sve moguce radove...
 
Za Univerzala nema delova,za IMT delovi su loseg kvaliteta iz Turske,Indije... nije to,to! Moj bi izbor bio Zetor 4911 delovi original Ceski cak su i jeftiniji od delova za IMT, traktor je vrhunski jedan kod mene u selu ima 4911 i ne gasi ga radi sa njim 20 hektara sve moguce radove...
A zasto si siguran da su to delovi iz ceske a ne iz zetorove fabrike iz X drzave?
 
Ima u Rumi sve sto ti se prohte nego imaju problema sa hidraulikom ti univerzali,a za zetora kod mene slabo ko voli da cuje imaju ljudi imt-ove traktore,univerzale,torpeda sad poceli malo i noviji ima par fendt-ova ali zetora niko nevoli neznam zasto .Mozda neko zna da mi objasni ??
 
Možda zbog cene.Jer ova trojica prva što si ih nabrojao, ja neznam dali se to još uvek i proizvodi,kao što se to i dan danas radi u Zetorovoj fabrici.Kod nas je kabina polovna za Zetora 2000e.Imam ja Štore 402 od 1978 ,Sreća moja pa se ne kvari ,a šta da nešto ode a fabrike nema već 25 god.
 
Kod mene 90 % imt,poneka rakovica (mada ih u zadnje vreme ima sve vise), ima par torpeda i to je to ( ovde ne racunam PKB koji ima Fendt-ove,SAME,YTO,MTZ... )... a mesto ima oko 4000 stanovnika,ni kod nas niko ni da cuje za zetora
 
Ma znam stariji ljudi sta priicaju nevole ga zbog onog menjaca,nego to sam tako cuo dali iz sale dali ljudi ozbiljno mislili neznam ,kao mi smo imali para nekad mogli smo na klilo da ih kupimo a oni su bili siromasni pa kao kako da imaju bolji traktor od nas ,tako smo se salili nesto i eto i o toj temi tako malo pricali a ima tu istine mozda ?

Ma neracunam ni ja PKB .Sad pkb na prolece uzima kompletnu novu mehanizaciju velike pare su u igri isli su direktori u deutz fahr nisu uspeli da se pogode velika lova slab paket opreme, fendtovi takodje preskupi za toliku kolicinu (koristimo ih samo kao tesku mehanizaciju ),za ruseve niko od nas nece ni da cuje ,i nesto se suska da je 80 posto dogovoreno da ce doci valtre ,ali nije jos sigurno ako neko bude povoljniji verovatno da ce ovi otpasti.
 
A zasto si siguran da su to delovi iz ceske a ne iz zetorove fabrike iz X drzave?

@Dolovac-Da ne cepidlacimo odakle god da su kvalitetniji su od pomenutih.

Sto se tice zetora u mom kraju je dosta zastupljen, svako za njega ima samo reci hvale. Ovde je brdo i zemlja je teska za rad zetor ima dobar prenos,pouzdanu blokadu, lako pali, ovo su samo neke od prednosti koje IMT-u nedostaju...
 
@Dolovac-Da ne cepidlacimo odakle god da su kvalitetniji su od pomenutih.

Sto se tice zetora u mom kraju je dosta zastupljen, svako za njega ima samo reci hvale. Ovde je brdo i zemlja je teska za rad zetor ima dobar prenos,pouzdanu blokadu, lako pali, ovo su samo neke od prednosti koje IMT-u nedostaju...
Ja imam zekana 7011 i imt 558 i sto se tice udobnosti paljenja i brzina sve je na srani zetora al hidraulika i motor je na strani imt,sto se tice delova i za jednog i za drugog ima gde oces i zadovoljan sam sa kvalitetom za oba.
 
Ja imam zekana 7011 i imt 558 i sto se tice udobnosti paljenja i brzina sve je na srani zetora al hidraulika i motor je na strani imt,sto se tice delova i za jednog i za drugog ima gde oces i zadovoljan sam sa kvalitetom za oba.

Hidraulika i motor ,a sta ces vise bog te 2 najosnovnije stvari za malog zemljoradnika neradi on dan noc u njemu da mu treba udobnost.
 
Kod mene selo 1000 stanovnika najzastupljeniji su imt 533-539,Ursuz 355 i Zetori,Rakovice 60 i 65 ostalo je retko, Blizu nam je i Krokus Golobok tamo ima sve za Ursuza i Zetora po dosta povoljnim cenama pa ljudi kupuju Ursuze i Zetore.
 
@Dolovac @Zašto ste nezadovoljni sa motorom na 7011.Više troši ,lošije pali od 558 šta je u pitanju.Ja opet obrnuto .Sve bolje osim hidraulika.Meni je udobnost bitna pogotovo a naj više upravljač i anšlag jer se to naj više koristi.Moja naj veća zamerka na Zetora je nesrazmeran hod ručice hidraulika u odnosu na kretanje poluga .Znači dižeš od početka i tek na kraju u ona 5cm. on sve odradi .A još gore što se stalno vraća nazad.Ma katastrofa.
 
@Dolovac @Zašto ste nezadovoljni sa motorom na 7011.Više troši ,lošije pali od 558 šta je u pitanju.Ja opet obrnuto .Sve bolje osim hidraulika.Meni je udobnost bitna pogotovo a naj više upravljač i anšlag jer se to naj više koristi.Moja naj veća zamerka na Zetora je nesrazmeran hod ručice hidraulika u odnosu na kretanje poluga .Znači dižeš od početka i tek na kraju u ona 5cm. on sve odradi .A još gore što se stalno vraća nazad.Ma katastrofa.

Kakve su samo kocnice na 558 a kakve na Zetoru? Koliko Zetor lakse pali? Jedino u cemu je bolji 558 od Zetora je hidraulik u oranju sto kod Zetora resavas stavljanjem tocka na plug i svi Zetorovi nedostaci su reseni :ppozdrav:
 
558 nema kocnice :haha: tj ima, ali nama su blokirale 2-3 puta, pa smo povadili :osmeh: Sad ga teramo bez kocnica.
 
Slažem se sa Montoyom,ipak je bolji malo jači a traktor od 60ks nije traktorčina a ilakše će obaviti teže poslove.
A i što se cena tiče,traktori do 50ks su skupi u odnosu na jače.Na pr;549,je oko 4,5 hiljada a za te pare možeš kupiti i 558,560,i 577.Kod Zetora je već drugačiji odnos.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh