Koje djubrivo i u kojoj kolicini koristite u kukuruzu?

Mi smo juce rasturili NPK djubrivo, evo sad kisa pada. Jel ce mu smetati kisa? plan je posle kise da se ore.

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
Dajte P i K ne isparavaju. N isparava ne vecim temperaturama, negde sam citao da je 20 stepeni granica cini mi se. Nek mladi agronomi sa foruma napisu tacno.
 
Ja samo pricam onako kako cujem,ako su lagali mene i ja lazem vas.:ppozdrav:
Kazu da nije isto ako se rastopi u povrsinskom sloju i ako se ne rastopljeno zaore na zeljenu dubinu,pa tek onda pocne da se rastvara u zemlji.
 
Sta mislite,da li je greska sto sam prilikom spartanja bacio Ureju,a ne Kan ili An? To prihranjivanje sam uradio negde oko 10. juna,a setva je bila oko 10.aprila. Imam neki utisak da je ta Ureja kasno bacena i da nije iskoriscena,pogotovo sto mi je kukuruz iz ranije grupe zrenja(fao 300 i 400). Klipovi su ostali sitni. Pretpostavljam da bi bolje prosao sa neim drugim djubrivom(KAN,An). Da je kukuruz iz fao 600,mozda bi bilo dobro sa Ureom...
Da li ima logike u ovakvom mom razmisljanju ili ne?
S obzirom da je ova godina bila prilicno dobra za kukuruz,ja nisam zadovoljan prinosom i mislim da je u pitanju djubrenje...



Da li je bila greška ili ne, ne znam, ali knjige tvrde da bi biljka preko korena iskoristila ureu treba enzimi da je prerade, dok je ANu nije potrebna enzimska obrada.

Obrnuto važi sa slučaj folijarne konzumacije đubriva. Urea se direktno ugrađuje, dok ANu treba enzimska obrada.
 
@NA
Ne sekiraj se. 95% ljudi ima kojima treba tvoja pomoc i pomoc agronoma uopste. Tako da ima hleba za sve:osmeh:
 
Samo ga ti posavetuj, pa uz suknju nek se prihvati i flaše i kocke, pa će daleko da dogura... Ima na kraju da savetuje sapatnike na ekonomiji mitrovačke robijašnice.

Manguparija neodgovorna.
 
Nekad sam skitao po selima i gradovima,pre par dana sam sprasio za manje od 24h rezervoar goriva na autu voznje po ataru ne stizem ni na telefon da se javim pravo,a tek po forumu da pisem sam slab osim kad padne kisa.
 
Jesi ti to počeo agronomiju da primenjuješ po ataru...
Sretno u primeni nauke u poljskim uslovima...
 
A već je počeo da se žali, to zauzet, to stalno jurca, to ni na telefon ne mož se javi, to rokovi, to stres, to yapi...

Tako mu i treba kad oće da uči škole.

Mesto da je lepo ko čovek ostao seljak pa sad ovde sa nama da raspreda, a kroz prozor da pogleduje je li komšija pristavio rakijski kazan.
 
Da li je bila greška ili ne, ne znam, ali knjige tvrde da bi biljka preko korena iskoristila ureu treba enzimi da je prerade, dok je ANu nije potrebna enzimska obrada.

Obrnuto važi sa slučaj folijarne konzumacije đubriva. Urea se direktno ugrađuje, dok ANu treba enzimska obrada.
Ovo je sad vec strucno i ukratko objasnjeno.Moram priznati,nije mi bas najjasnije ::sramota:: (ne razumem se u enzime) ali ipak pretpostavljam da sam napravio gresku u djubrenju...

Pa kad ste neaužurni, lundrate za suknjama kojekuda, čoveku pitanje zatrpaju druga pitanja i džaba je krečio...

Sta da se radi...Ne dobiju svi uvek odgovore na svoja pitanja...
 
Nazad
Vrh