Koje djubrivo i u kojoj kolicini koristite u kukuruzu?

Koju ureju kupiti za kukuruz, tj od kojeg proizvodjaca? Ako moze brz odg.
 
Ja sam Kutinu ove godine i u psenici i u kukuruzu. Sitnije je granulacije, nije bilo ni p od prasine. Ali je na psenicu delovala odlicno bar na izgled. Videcemo na vagi.
 
Ja sam bacio 500kg po kj 250 kg 3*15 i 250 kg uree a prošle godine je dobio istu količinu samo je odnos bio 300kg i 200 kg a uz ovoliko kiše nadam se da će biti dobar rod.
 
Dal bi imalo efekta baciti sada ureu po njivama na kojima planiram da sejem kukuruz?Ostala mi jer nisam stigao da prihranim u februaru psenicu (isao sam sad u martu sa sanom).Predusev na njivama gde cu sejati kukuruz je bila psenica,u jesen prilikom oranja nij nista od vestaka baceno.Mislio sam da preletim po njivama cikolonom i posle da prodjem tanjiracom.Ako to nije dobra ideja kako me savetujete da je najbolje da se uradi?
 
Bas zato sam mislio da idem sad sa ureom po njivama jer je vec imam u supi i da je samo zatanjiram da bi za tih mesec dana do setve koliko je ostalo otprilike da se razlozi.Ali nisam siguran pa zato pitam kako je najbolje.
 
Setvospremac nemam.Kad tj koliko dana pred setvu da idem sa ureom i dal uopste ureju da bacim ili da idem sa nekim drugim vestakom?Ureju vec imam pa sam zato mislio da tako odradim.
 
Slazem se sa bradonjom, ako se ne pokrije urea na prolecnim temperaturama ce otici u nebo, obavezno nekom masinom (koju imas) zagrni zemljom
 
Nazad
Vrh