Koje djubrivo i u kojoj kolicini koristite u kukuruzu?

Ove godine sam skoro na svu zemlju zaorao 150kg po kj lincer npk COMPLEX 15/15/15 +7SO3+Zn.
Nikako da uradim analizu pa da to djubrenje budu optimaln, ali biće dobro i ovako.
Ostaje mi dilema šta da radim sa 4,5 lanca koja sam uzorao ali nisam bacio djubre. Da ili da ga razbacim ovih dana i predjem spremacem ili pre setve. U prospektima za ovo djubre piše da su i fosfor i kalijum u takvom obliku da biljka može odmah da ih usvoji...




Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Nesto kalkulisem sa kupljenim djubrivom za predstojecu setvu kukuruza pa reko da se posavetujem I ovde,razmisljam za kukuruz da predsetveno bacim 125kg ureje I posle sa rasipacem kad kukuruz bude u 5-6 listova jos 75kg kana sve po kj. Inace jesenas zaorano 100kg mapa 12:52 po kj....


Ili da bacim sve predsetveno odmah dakle na jutro odmah 125kg ureje I 75kana...sta mislite sta je bolje iz dvaput ili odjednom?
 
Nije lose u 2 navrata ali vodi racuna pri bacanju Kana da ga bacas obavezno pre neke kise da se istopi a da ne stoji na suncu i da kukuruz ne prelazi vise od 5 lista. Sto je veci vise izgori!
 
Treba da izvlačim osoku a jesenas sam zaorao 100kg/kj mapa.
Sejaću kukuruz a predusev je kukuruz.
Pa me zanima da li treba i koliko ureje još?
 
Nisam zaorao nigde nista.Radili analizu za potreban azot.Za 10t kukuruza po ha treba da bacim oko 50kg ureje po kj.Predusev psenica.Za suncokret treba da bacim 32kg ureje po kj.Mada je za suncokret preporuka SAN ili AN.Za suncokret je predusev kukuruz.
Ajd sad popo budi pametan.
Ureja odavno kupljena i pod supom.Planirao 150kg/kj za kukuruz i 100kg/kj za suncokret.
 
Koje djubrivo za kukuruz po ha. U prolece. Nisam ujesen zaoravao. Vec cu samo pred setvu. Sta mi preporucujete.?
 
Koliko ureje se procentualno može izgubiti volatilizacijom (isparavanjem) ako se odmah ne isetvospremači jer je tokom noći palo 5-6lit.kiše i neće moći par dana da se radi?
 
Koliko ureje se procentualno može izgubiti volatilizacijom (isparavanjem) ako se odmah ne isetvospremači jer je tokom noći palo 5-6lit.kiše i neće moći par dana da se radi?

Kolega kad pripremaš drljačom gledaj da ono što izvučeš na leniju od žetvenih ostataka upališ ili malo razvuci po putu pošto te gomile ostaju kao neravnine na putu pošto ima i zemlje pomešane sa žetvenim ostacima.:ppozdrav::off_topic:

Što se tiče padavina to je mala količina (ali bolje nego ništa da je palo) tako da preksutra možeš još jednom zadrljati taj veštak.
 
Moje mišlenje je da je minimum 5 do 6 litara potrebno da Urea ne bi volatizirala, ali na 10 l vode sigurno nevolatizira...

Što se tiče Sana ili Ana, mislim da oni ništa nevolatiziraju i ako to rade to je vrlo malo, a njih i jača rosa rastopi tako da malo jača kišica je dovoljna...
 
Gde sam ostavio podseti me, uglavnom ih razvučem ili na gomilu a upaljača nikad nemam kad ne pušim i redovno ga zaboravim:ppozdrav:
 
Ovde kod moje daščare i na salašu, samo ih makar razvuci i rastresi od zemlje pošto ostaju gomilice a ako negde ima rupa na putu samo ih svuci u nju.
 
Nazad
Vrh