Koja je trenutna cena balirane slame u vašem selu

Kod nas u macvi do 30 i imas je koliko OCES :D mi smo placali nesto po 15 i et.. jeftinije nego da smo je mi balirali...
 
Ko prica o naivnosti.. jednostavno je niko nece i ima je koliko hoces... sta treba da ja popale kad su je izbalirali...
 
Ne znam tacnu cenu, a niko je i ne trazi, za sada, ali po 30 din je nema, a za 15 din jos manje.Pa 25 din je baliranje od komada, slama, za kukurzovinu, traze 35 din od komada.Prevoz je od 12 do 15 din od bale, sastavi se ekipa od cetiri coveka, gazdin traktor i gorivo, utovare i stovare u senaru.

- - - - - - - - - -

Po 15 din, nema racuna ni ako imas svoju presu i sopstveni utovar i istovar.
 
Ja sam juče završio sojinu slamu za grejanje. Izbalirano je i doneto kući 1650 bala. Cena jedne bale je 55 din, a u tu cenu je uključeno baliranje, kupljenje, prevoz i skidanje u dvorištu, bilo u šupu ili na kamaru. Dakle moje je bilo samo da majstoru sa balirkom pokažem gde je njiva sa slamom, a sve ostalo je njegova briga.

Od te cene je 5 din po bali prevoz. Ranijih godina sam ja vukao bale, ali me je to koštalo mnogo više živaca nego novaca. Dešavalo se da se ljudi koji bacaju bale napiju, pa mi je tako jedan od njih seo na rudu prikolice i zahtevao da ga tako vozim u selo. Ništa živo ga nije moglo naterati da sedne ili na slamu ili kod mene u kabinu traktora, on je tako zamislio i tako mora biti... :sjasi: I šta da mi padne pod točkove, pa da robijam zbog budale. Ili da mi policija uzme dozvolu... Onda se dešavalo da tako loše sadenu voz da sam ja odmah znao da će pasti bez obzira što idem drugom sporom na R65. Naravno i pao je voz, i to po ravnom. A da ne govorim kad kupimo bale u 22.30 po mrklom mraku jer su tokom dana imali sto kade a onda pod zvezdama kupim i denem po 3-4 reda više na prikolicu nego što je normalno jer sutra treba da idu kod drugog, pa nije ni čudno što se voz izvrne... Nikad ni u jednoj poljoprivrednoj operaciji nisam više kidao živce nego na tim balama. Zato sam prelomio, plati više, pokaži gde je njiva i gde da se sadene kamara, pa dalje neka gazda vodi brigu. Sa ovom ekipom koja mi sad nosi bale sam prezadovoljan, rade ljudi pošteno i efikasno...
 
Mi skoro nikad ne placamo utovar i istovar bala, vec imamo nekoliko ljudi sa kojima saradjujemo i onda pomazamo jedni drugima i posao se uvek odradi kako treba...naravno, treba i naci korektne ljude, imali smo svakakva iskustva...otisao sam u offtopic, slabo se kod nas trguje sa slamom, ali cena je ja mislim oko 50din...
 
Prodao sam sestri i zetu prošlogodišnju slamu po 30 din. po bali, inače cena ovogodišnje slame je 50 dinara po bali "iz senika-šupe".
Ove godine je presovanje po 30 dinara, dogovor je bio "po ceni baliranja" pa sam je tako i prodao "samo po ceni baliranja"....A i valjda su mi nekakav rod...
Mada je ovogodišnja slama daleko lošijeg kvaliteta od prošlogodišnje...
Evo jedne slike, sezona 2013., skupljanje slame....
Tovarili su prijatelji, a ja sam denuo na prikolici, ima 114 bala na njoj, nikada ranije nisam više bala natovario na nju, to je mala Dubrava od 1.5t, za konje, nemam drugu, pomoćnice su od profilnih cevi ušrafljenih na samu šasiju, ali su stranice skinute, i nismo vezivali štrikovima ili španerima do kuće, nije nijedna mrdnula sa mesta, mada moram priznati da i deda Steva sa svojih 70 godina i dalje dobro "šoferira" Vladimircem...
U pozadini se vidi drugi traktor IMT 540 sa prikolicom, i tamo sam bio majstor za kamaru...
Ukupno smo doneli preko 400 bala i složili, dva šofera, ja denuo, i dvojica prijatelja "bacali" bale...
10-07-131304.jpg
[/IMG]
 
Rolobalu 160 sa 120 prodajem po 1500 ovde,nisam čuo da neko drugi ima upšte u ponudi u okolini
 
Kod nas ide po 100 din/bala.
I ovde je ista cena, dakle TRAŽI se 100 dinara po bali, ali niko za sada neće da plati tu cenu, nude maximum 50 dinara, imao sam par njih koji su tražili da prodam, jer imam još nekih 150-200 bala na zalihama, pod senikom, ostalo mi od lanjske nesrećne godine kada su mi ukrali krave, ali sam odustao iz prostog razloga što PUCAJU kanapi kojima su vezane, pa se ne može čestito tovariti, ali ruku na srce, nije ni predviđeno da balirana slama i kanapi na njoj traju 3 godine, a evo treća već ide...
Nisu ih miševi načeli, nisam davno video ni jednoga, prosto kanapi pucaju sami od sebe, kao da su razgradivi...
Otićiće slama pod konja, bacam pod njega zaista nemilice, svakako treba stajnjaka, da se ima čime nahraniti njiva, nedostaju mi količine stajnjaka koje ostaju posle krava...
A i ne razumem te ljude, pa barem je ove godine bilo slame za izvoz, kiše letos kada se nosila slama nije bilo ni u najavi, paljevina zabranjena (i veoma opasna po onoj vrućini), baliranje je bilo 30-35 dinara, stvarno ne vidim razloga zašto nisu na vreme obezbedili dovoljne količine do sledeće žetve...
 
Nazad
Vrh