Koja je trenutna cena balirane slame u vašem selu

Koja je cena slame?
 
Komsija skoro prodao po 60 dinara balu, bala osrednje velicine balirao sa welger 42.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
100% ta cena, ne balira on za prodaju imao viska od toga sto je hteo sebi i prodao mislim oko 100 bala.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Tako otprilike, nije balirao velike zbog lakseg utovara.
Inace u nasem kraju niko ne balira za prodaju, svi izbaliraju za sebe, nadju slamu od nekog gde kombajn nije radio sa seckom, pa gadza jedva doceka da da slamu da se ocisti njiva

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
35-40 dinara je samo cena presovanja po bali....
Treba tu balu i doneti kući i složiti.....
I ako navata nekog za utovar, svi "bacaju" bale po 20 dinara po bali....
Ne znam gde mu je tu "ekonomska logika", u toj prodaji po toj ceni....
Bukvalno je nekome " dao" , samo da smanji svoju kamaru....
Ispod 100 dinara nema računa prodati...
 
Добродол, куповао сам по 25 динара балу. Мој превоз и утовар.
Svaka čast !!!! 😗
Ja sam jedne godine imao viška, nešto mi se i raspalo pod senikom, em loše balirano, em delimično trulež kanap, oglasim da prodajem, i nisam nešto puno ni tražio novaca, ajde makar troškove da ispeglam, dođe lik i ponude ne ekonomsku, nego bezobraznu cenu, eto, da mi učini jadniku i da odnese i spasi me bede....
Naljutim se, ispratim ga, i lepo traktor i prikolicu i iznesem i sve zapalim !!!!!
Mamu ti pokvarenu, da mi učiniš !!!!!
E sad prostri samog sebe pod kravu ili krmaču, đe si bio letos kad sam se kupao u znoju i vukao te bale pod senik ko hrčak ili mrav !!!!!
Otada, nikada nisam presovao mnogo više nego mi je potrebno, bude viška naravno, ali ništa ekstremno...
 
Већ годинама купујем од истог продавца, буквално иза комбајна иде преса а ја иза пресе товарим.
 
Ima svoju presu inace kod nas je cena baliranja 20 dinara po bali, niko ne balira 5-6 hiljada bala za prodaju pa da bi placali radnike za utovar istovar.
Svi baliraju samo za svoje potrebe okvirno od 400-600 bala i to se skupimo pa pomazemo jedni drugima...

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kod nas je baliranje 25-30 rsd po bali.Posla ima toliko da ako se dobro zaletiš za dan bi izbalirao celom selu.Ko god ima veću količinu prešao je na rol balirku a radnika nema ni za kakve pare, što bi čovek i platio, nema koga.
 
Nazad
Vrh