Koja je trenutna cena balirane slame u vašem selu

RatkoPa

Član
Učlanjen(a)
19 Jul 2011
Poruka
3.550
Najbolje ti je tako.Ako ti tovris i vozis moras da trazis radnike a i nemozes mnogo da preteras zbog vasih puteva

sorin

Član
Učlanjen(a)
16 Okt 2009
Poruka
671
Moja slama moje baliranje, sami tovare i nose, cena 35 din/bala, bice da nije skupo jer se niko ne buni!

mickey

Član
Učlanjen(a)
4 Okt 2010
Poruka
101
ja skupljam po selu i baliram,i prodajem po 50 din,nikome je ja ne placam,znaci samo gorivo i kanap od trenutnih troskova. meni je ok jer sam vec oterao 500 bala od jecma,a tek ide psenica.....

brankovic

Član
Učlanjen(a)
14 Jun 2011
Poruka
3.937
Kod nas neki covek otkupljuje po 4 din/kg,mora da mu se vozi.Ne znam da li se to isplati,bas jeftino...

sova

Član
Učlanjen(a)
4 Feb 2011
Poruka
2.546
Kod nas nema takve trgovine, nego na drzavnoj njivi kupis povrsinu pa platis baliranje (3 za marku). Ili u praksi, balirao sam komsiji, on kupio nesto oko 1,6 ha i to platio 80km ispalo 300 bala, znaci baliranje 100 km_ukupno ga kosta 300 bala 180km ili 10800dinara.Tako ispada da ga bala kosta 36din. i prevoz njegov, s tim da je to u ovom slucaju blizu nekih 1,5kilometara.

ddragan

Član
Učlanjen(a)
19 Dec 2011
Poruka
4.561
Ja sam trazio 3 djaka 3x16 za lanac slame,ali sam vise iz zajebancije to rekao jer sam odma rasturao iza kombajna pa nemam, ostavio sam 10ak lanaca samo za mene.Neki su pristajali i na tu opciju ali su se razocarali kad sam rekao da sam odma rasturio.

Spajki

Član
Učlanjen(a)
11 Okt 2009
Poruka
4.349
Mi ovako radimo vec petu-sestu godinu.Covek sa presom vuce prikolicu i mi odmah redjamo gore.Nema vile,nema da ti neko pokupi slamu sa njive.Ove godine cena presovanja po bali 26 din.Slamu nosim ljudima od kojih posle iznesem stajsko djubrivo.
[/URL][/IMG]
A ovako izgleda sadenuto ili poredjano.
[/URL][/IMG]

malaksalo

Član
Učlanjen(a)
21 Nov 2011
Poruka
1.163
Kod nas nikom ne treba slama.Kombajni u selu nemaju secke tako da svi nude slamu samo da im odneses sa njive.Kada bi imao musterije mogao bi da baliram koliko hoces.Inace ja baliram 25 dinara moze i sa utovarivacem kao i @spajki a moze i da ostavim na njivi.

SAMA

Moderator
Učlanjen(a)
13 Feb 2011
Poruka
8.386
Ja sam slamu kupio 65dinara bala franko kuca.Imam secku i zivinsko djubre,ali ga niko nece.Oce doduse,ali franko njiva i da mu razbacam,pa mi posle kukaju.Kad bi mogli da ti prodaju,da ne kazem sta,a da nista ne rade,a da rodi hiljade tona.I cak i tad bi cena npr kukuruza od 30 dinara bila mala.:osmeh: Cast izuzecima.:ppozdrav:

Juice

Novajlija
Učlanjen(a)
6 Avg 2012
Poruka
45
Znate li ko otkupljuje baliranu sojinu slamu, planiram 10jut soje da posle vršidbe izbaliram i prodam ,pa me zanima ko u okolini kisača ili futoga otkupljuje i kako se krecu cene ?

Vrh