Koja je trenutna cena balirane slame u vašem selu

Najbolje ti je tako.Ako ti tovris i vozis moras da trazis radnike a i nemozes mnogo da preteras zbog vasih puteva
 
Moja slama moje baliranje, sami tovare i nose, cena 35 din/bala, bice da nije skupo jer se niko ne buni!
 
ja skupljam po selu i baliram,i prodajem po 50 din,nikome je ja ne placam,znaci samo gorivo i kanap od trenutnih troskova. meni je ok jer sam vec oterao 500 bala od jecma,a tek ide psenica.....
 
Kod nas neki covek otkupljuje po 4 din/kg,mora da mu se vozi.Ne znam da li se to isplati,bas jeftino...
 
Kod nas nema takve trgovine, nego na drzavnoj njivi kupis povrsinu pa platis baliranje (3 za marku). Ili u praksi, balirao sam komsiji, on kupio nesto oko 1,6 ha i to platio 80km ispalo 300 bala, znaci baliranje 100 km_ukupno ga kosta 300 bala 180km ili 10800dinara.Tako ispada da ga bala kosta 36din. i prevoz njegov, s tim da je to u ovom slucaju blizu nekih 1,5kilometara.
 
Ja sam trazio 3 djaka 3x16 za lanac slame,ali sam vise iz zajebancije to rekao jer sam odma rasturao iza kombajna pa nemam, ostavio sam 10ak lanaca samo za mene.Neki su pristajali i na tu opciju ali su se razocarali kad sam rekao da sam odma rasturio.
 
Mi ovako radimo vec petu-sestu godinu.Covek sa presom vuce prikolicu i mi odmah redjamo gore.Nema vile,nema da ti neko pokupi slamu sa njive.Ove godine cena presovanja po bali 26 din.Slamu nosim ljudima od kojih posle iznesem stajsko djubrivo.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
A ovako izgleda sadenuto ili poredjano.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Kod nas nikom ne treba slama.Kombajni u selu nemaju secke tako da svi nude slamu samo da im odneses sa njive.Kada bi imao musterije mogao bi da baliram koliko hoces.Inace ja baliram 25 dinara moze i sa utovarivacem kao i @spajki a moze i da ostavim na njivi.
 
Ja sam slamu kupio 65dinara bala franko kuca.Imam secku i zivinsko djubre,ali ga niko nece.Oce doduse,ali franko njiva i da mu razbacam,pa mi posle kukaju.Kad bi mogli da ti prodaju,da ne kazem sta,a da nista ne rade,a da rodi hiljade tona.I cak i tad bi cena npr kukuruza od 30 dinara bila mala.:osmeh: Cast izuzecima.:ppozdrav:
 
Znate li ko otkupljuje baliranu sojinu slamu, planiram 10jut soje da posle vršidbe izbaliram i prodam ,pa me zanima ko u okolini kisača ili futoga otkupljuje i kako se krecu cene ?
 
Nazad
Vrh